The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

Silvi_

Will se jeví 75 minut jako někdo, kdo to hodně přepískl s kouřením hašiše před plánovanou návštěvou party lidí, která jede v takových svinstvech, že by měli raději všichni vklouznout pod peřinu se silnou kuřecí polívkou a polstrovanými stěnami. V závěrečné scéně se pak zdá, že to bude asi těmi chemtrails nebo tak něco. Mělo to atmosféru a tajemství, pro mě se však jednalo o průměrný thriller, který po sobě s koncem stopáže nezanechal nic. ()

tXtX

Dosť zaujímavý psychotriler, v ktorom do samotného konca človek nevie o čo vlastne ide, kto je dobrý, kto zlý atď.. Herci slušní a záver s pointou tiež. 80% ()

Kaylar

Zhruba po půlhodině sledování filmu jsem si položila otázku, jestli jsem si náhodou nepustila něco jiného, než jsem plánovala... pravda, kromě velenudné konverzace lidí, řešících své pseudoproblémy, se občas objevil záblesk něčeho znepokojujícího a náznak, že se ve filmu bude i něco dít. Nicméně stále převládal psychologický ráz filmu a ani dusná atmosféra uzavřeného domu, kde se děj odehrává, to moc nedokázala zlepšit.. Té pravé domácí zabíjačky jsem se dočkala opravdu až na konci, ale jelikož tyto sekvence byly vyvedené, ve finále film nehodnotím zase tak špatně. ()

Korra

Nelze říct, že by se jednalo vyloženě o horor, který by milovníky děsivých nadřirozených jevů nebo drastického násilí potěšil. Vlastně bych označení horor považovala za trochu nadnesené. Snímek se ale vyznačuje nejprve velmi lehce, posléze silně znepokojivou náladou, napětí v nesourodé skupince stoupá a klesá a zrovna když si říkáte, že jste se asi nechali napálit a hlavní hrdina je prostě jen paranoidní a labilní, ukáže se... že i když jsi paranoidní, tak to ještě neznamená, že po tobě nejdou. Závěrečný záběr na město je poměrně mrazivý a celé to pozvedá s komorního konverzačního drama na jinou level. ()

Vampirosa

Hned od začátku je jasné, že na tomhle prapodivném setkání něco nehraje, ale nejdříve necháme jednoho z hrdinů působit paranoicky a budeme to protahovat tak dlouho, dokud to diváka neunudí k smrti. A pro jistotu to budeme prokládat zdlouhavým zíráním z okna. Když už člověk děj jen otupěle sleduje a doufá, že brzy nastane konec, znenadání se mu dostane dávka akce, která však přichází s křížkem po funuse, protože (upřímně) celý film už zachránit nedokáže. Musím přiznat, že v průběhu filmu jsem chvílemi byla sama zmatená, snažila se pochopit vztahy a minulost jednotlivých postav a chvílemi také zažívala pocity nejistoty. Za to a zajímavé zakončení dávám 2 hvězdy a tímto mávám šátečkem se sbohem, ale hlavně žádné na shledanou. ()

etres

Pozor, v komentári je celý obsah filmu. Dobrý úvod -> začína sa ma chytať nepríjemná znepokojivá atmosféra -> banality -> banality -> nuda-> atmosféra už dávno zaspala, ale bojím sa to preklikávať, aby mi náhodou niečo neutieklo a potom by som to nepochopil (k tomu ma priviedla moja naivná predstava, že ked sa to tak dlho naťahuje, musí z toho niečo vypadnúť) -> banality -> pozeram na čas - 45. minúta - stále sa nič nestalo -> banality -> nuda -> banality -> cca 70. minúta - ideme sa všetci zabiť, ale nedarí sa nám to, nie sme profesionálny zabijaci iba neštastní a nešikovní ludia + jeden nešťastný a podozrievavý, takže niektorí prežijú -> koniec. ()

jabbo123

Tak tohle je ovšem něco jiného. Pro mě jeden z největších filmových zážitků a překvapení vůbec. Umocněný tím, že jsem o filmu nevěděl zhola nic, jen, že se asi nejedná o komedii. Na tomhle kousku je ze všeho nejvíc sexy scénář, který je prudce inteligentní, uvěřitelný a naprosto omamující. A samotný závěr... Jen u minima filmů se mi stává, že zpochybňuji svůj vlastní úsudek, sám si říkám, jestli nejsem třeba trochu paranoidní. Všechno do sebe zapadlo naprosto perfektně a vlastně mi dalo ještě něco trochu navíc. Karyn Kusama je nyní v mém hledáčku. ()

Zavin

Osobně tyhle komorní psychologické kousky úplně nemusím a po druhé si film rozhodně nepustím. Nutno ale přiznat, že v daném žánru je tohle dílko zvládnuto na výbornou. Někde jsem zaslechl, že není příliš důležitý cíl, ale cesta k němu. Zde to platí dvojnásob, neb od začátku nepřestávající a postupné pověstné tlačení na pilu houstnoucí atmosféry, bylo hnacím motorem zajišťující mrazivou jízdou, která vyústila do předvídatelného finiše, kterýžto v poslední minutě přesahuje do méně uvěřitelného, ale WTF globálního armagedonu. Ocenil jsem, že se snímek vyhnul (obzvláště v lokálním finále) klasickým žánrovým schématům a klišé. ()

BStone

Povedená záležitost, aneb co může potkat lidi, kteří prožili nějaké těžké životní trauma. Slušné dialogy, slušná akce a povedený závěr. 70% ()

stuj

Za začátku to vypadá na jednu z klasických konverzaček. Za chvíli jde ale poznat, že hostitelé jsou trošku na jiné vlně než ostatní pozvaní. Tak jsem si řekl, že to bude asi psychologičtější záležitost na téma vyrovnávání se s traumaty. Když se ovšem začne tu a tam nenápadně zmiňovat "proč je zamčeno zevnitř?", tak se zdá, že to může směřovat třeba i k thrilleroidnímu soudku... Kam se to nakonec vyvinulo, neprozradím. Přes slabší momenty se to ale docela dalo. P.S.: předem nečíst, co to je za žánr a o čem to má být. Pak to bude jistě zajímavější. ()

TheLegend27

Skvělá atmosféra. Takhle se stupňuje napětí přes samé události, které se dají vyložit jako nevinné, nebo naopak velmi dramatické. Paranoia se stupňovala tak vysoko, až konec snad ani nemohl dostát očekáváním. Nebo možná mohl, nevím, každopádně nedostál. Závěrečná pointa potěšila, ale na 5* to nevytáhla. ()

Ospalek

Člověk tu stojí před dilematem - je to dobré psychodrama, nebo jen nudné povídání party známých. Z mého pohledu je to něco mezi, nedá se říct, že bych se úplně nudil, dialogy jakousi atmosféru opravdu budují, ale zase jsem chtěl, aby se konečně už něco dělo. Je fakt, že vyústění celého příběhu je sice mírně očekávatelné, leč i tak se mi celkem líbilo. 70% ()

Gabe

Jako dobrý. Budování napětí, hostitelé jsou "nějaký divný", od začátku je jasné, že se musí něco nepěkného stát, náznaky, staré trauma, nápovědy, stísněná atmosféra...vše to funguje výborně. Ale, velké ALE. SPOILERS - Pokud byl původní plán je všechny oddělat, šlo to udělat mnohem jednodušeji a dříve (proč otrávit pití až po dvou hodinách konzumace téhož vína, o jídle nemluvě). A proč se začalo střílet až po nevydařeném přípitku ??? Konec SPOILERS. Až mi přišlo líto, jak je film atmosférou a hereckými výkony na výši, které notně převyšuje myšlenku a celé logické vyznění/uchopení/podání snímku. ()

sun.eagle

Pokud byl od tvůrců tenhle mix neskutečně nesympatických charakterů v kombinaci s plíživou stupňující se tísní a depkou záměr, tak se to povedlo na jedničku a smekám klobouk.  Celá ta úzkost a nekomfortnost táhnoucí se celým filmem je svým způsobem působivá a rozhodně tenhle kousek vyřazuje s průměru. ()