Reklama

Reklama

Erasmus a spol.

  • Česko Erasmus (více)
Trailer

Obsahy(1)

Xavier je posluchač ekonomické fakulty v Paříži a otcův známý mu slibuje po dokončení studií místo na ministerstvu financí. Podmínka, že musí ovládat španělštinu, není díky programu Erasmus nesplnitelná, a tak se Xavier rozloučí s maminkou i s přítelkyní a odletí do Barcelony. Najít tu bydlení není snadné, ale nakonec Xavier uspěje: nastěhuje se do bytu, kde žije už dalších sedm studentů, každý z jiného koutu Evropy. Nové známosti, nové zážitky, chaotické, a přece svým způsobem harmonické soužití mladých lidí různých národností, různých zvyků a zaměření jsou pro Xaviera školou, jež mu umožní přechod do dospělosti. Všechny jistoty jeho dosavadního života včetně lásky jsou zpochybněné, Xavier se už nevyzná ani sám v sobě. Když se vrátí domů, neví sice přesně, co chce, ale ví, co rozhodně nechce.

"Je to film, který připomíná někdejší romány o létech učednických či o procesu zasvěcení," říká tvůrce, jehož scénář je ispirován zkušenostmi ze života rodinných příslušníků a přátel. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (144)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €5,3miliónaTržby USA $3,897,799Tržby Celosvetovo $31,024,110║ V prvom rade to je moc rozvláčne, chýby tomu svižnosť, témou to nedokáže moc zaujať, vtipnosť minimálna a vydarených scén čo dokážu upútať pozornosť je fakt minimum. /40%/ ()

monolog odpad!

všechny recenze uživatele

Nevím, co je na týhle komedii pěkný a inteligentní. Film, kterej se dvě hodiny zabývá jen tím, jak někdo vymetá pajzly, svádí vdaný, případně lesbicky zaměřený ženský a votvírá si hubu na mámu takovým stylem, jako tady, aby pak zakrýval nevěru přítelkyně způsobem, že z podváděného dělá absolutního vola. Já jsem morální dinosaurus a tohle mě prostě nebere. Po dlouhé době jsem zase šel do kina a zase už dlouho nepudu. Ještě že ten lístek stál jen 70 kč, jinak bych nelitoval jen dvou hodin a že jsem to viděl, ale i peněz. Začalo to American pie, pak to přešlo na Madchen Madchen a teď se to dostalo do Ouberge Espagnol. A jedno je horší a trapnější slátanina než druhý a nechutnější, než falešnej snuff (a pár sem jich ze zvědavosti viděl). Jak kdyby mladý lidi nezajímalo nic jinýho, než jak si vyhulit a vychlastat a vyjebat mozek z hlavy. Mimochodem ten překlad názvu se jim taky nepovedl. Znamená to Španělská vesnice a francouzsky je to totéž, co u nás. Být španělskou vesnicí, mít v tom guláš a zmatek. Když jsem to měl hodnotit, tak jsem se dlouho rozmýšlel, jestli vůbec chci. Jen lituju, že tu není horší známka, než odpad. Ale možná je to způsobený čistě jen tím, že jsem na to do kina pozval jednu, šel se dvěma a třetí té jedné těsně předtím zavolal :) ()

Reklama

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem neviděl takový film, který by natolik porozuměl současné generaci vysokoškolských studentů, jakým je právě Erasmus a spol. Co však naplat, když takový film v konečném důsledku nemá toho moc, co nabídnout. Chybí tomu strhující nebo bránici trhající okamžik, který by mě vytrhl s poklidného klimbání nad životními osudy Cedrica Klapsiche. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ze všeho nejradši mám filmy od kterých nečekám naprosto nic a oni mě pak vlítnou do hlavy i do srdce takovým způsobem, že po skončení filmu jen žasnu, mrkám očíčkama a otevirám hubu naprázdno. Erasmus a spol je přesně ten případ a přitom jsem mu věnoval pozornost jenom proto, že slovo erasmus mě připomínalo jiné poněkud zajímavější slovíčko a byl jsem teda zvědavej, čím chce veřejnoprávní televize oblažit své koncesionáře. Nemohl jsem čekat, že velmi záhy po začátku Erasmu a spol se proměním v závistivou mrchu. Já chci taky bydlet v zahraničí, v bytě 1 +1 s chlastajícím rusákem, šarmantní francouzskou, temperamentním italem, prdelatou brazilkou a vůbec s celým světem a taky bych chtěl spát s lezbou v jedný posteli, kecal bych s teplou holkou o těch studenejch, vyžunknul bych s ní pár lahváčů, dal bych si s ní páku a šel do hajan. Fakt jsem jim strašně záviděl, a současně jsem se neskutečně bavil. Ta přirozená pohoda co s filmu vyzařuzuje je neskutečně nakažlivá . ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jedno mi uniká – proč měl někdo potřebu přetransformovat své všedně zábavné zážitky do celovečerního filmu? S přihlédnutím k (ne)ději nezdravě dlouhého celovečerního filmu. Erasmus mě nerozesmál, nepobavil, pouze rozlítostnil svou snahou o obojí. Musela být legrace, zúčastnit se Erasma na živo, ale Cédric Klapisch není dobrým vypravěčem a nedokáže strhnout nezúčastněného pozorovatele, do jehož role je odsouzen každý divák. Scény jsou chaotické, neuspořádané, jenom zřídkakdy sevřené pevně jako půlky překrásné Judith Godrèche a (jako jiná část jejího těla) plnící konkrétní účel. Pro zajímavost doporučuji zhlédnout scénu alkoholové „rubačky“ (pár lidí hodně na mol) ve Sbal prachy a vypadni – takhle má taková scéna vypadat, ne jako minutový, rozostřený, téměř statický záběr. Nic nezachraňují ani jaksi zatuhlí herci (nenechte se nalákat na Audrey, která hraje štěkoidní pidiroličku „přítelkyně na telefonu“). Hádám, že kdyby mi stejné zážitky vyprávěl v dobře naladěné společnosti nějaký kámoš, nevím, čemu se zasmát dřív. Takhle jsem pouze nevěděl, čemu se zasmát. 45% Zajímavé komentáře: pshimi, Turiec, AdaMM ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama