Reklama

Reklama

Erasmus a spol.

  • Česko Erasmus (více)
Trailer

Obsahy(1)

Xavier je posluchač ekonomické fakulty v Paříži a otcův známý mu slibuje po dokončení studií místo na ministerstvu financí. Podmínka, že musí ovládat španělštinu, není díky programu Erasmus nesplnitelná, a tak se Xavier rozloučí s maminkou i s přítelkyní a odletí do Barcelony. Najít tu bydlení není snadné, ale nakonec Xavier uspěje: nastěhuje se do bytu, kde žije už dalších sedm studentů, každý z jiného koutu Evropy. Nové známosti, nové zážitky, chaotické, a přece svým způsobem harmonické soužití mladých lidí různých národností, různých zvyků a zaměření jsou pro Xaviera školou, jež mu umožní přechod do dospělosti. Všechny jistoty jeho dosavadního života včetně lásky jsou zpochybněné, Xavier se už nevyzná ani sám v sobě. Když se vrátí domů, neví sice přesně, co chce, ale ví, co rozhodně nechce.

"Je to film, který připomíná někdejší romány o létech učednických či o procesu zasvěcení," říká tvůrce, jehož scénář je ispirován zkušenostmi ze života rodinných příslušníků a přátel. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (144)

klerik 

všechny recenze uživatele

Tento film som videl až po (trochu slabšej) dvojke a zisťujem, že tentoraz nemám čo vytknúť (ak nerátam tú trochu surrealizmu, čo sa tam objavila). Film, ktorý zapôsobí podľa toho v akom veku sa nachádzate a nakoľko vám Erasmus dokáže pripomenúť to, čo ste zažili. Pre mňa to bolo úplne trefné a výstižné a bol som úplne spokojný... ()

Chandell 

všechny recenze uživatele

Každý má pocit, že v životě spoustu věcí prošvihnul. A Erasmus je přesně ten můj případ. Když jsem takhle seděl v Tours na nábřeží Loiry, s přáteli popíjel v místním klubu při „pivních dnech“ (ano, poprvé jsem ochutnal škopek s malinovou šťávou) a pozoroval ty davy mladých lidí, vzpomněl jsem si na tento snímek. Uvědomil jsem si, že za takový rok, který prožil Xavier v Barceloně, bych dal nevím co – no uznejte: bydlet s angličankou, španělkou, belgičankou, němcem, dánem a italem … A k tomu: “Cesane?“ - “Ano?“ - “Pojď sem, pomůžeš mi, naučíme Xaviera něco důležitého. Teď se dívej, ukážu ti, co by měli umět všichni chlapi…“ No ólalá :) ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Jedno mi uniká – proč měl někdo potřebu přetransformovat své všedně zábavné zážitky do celovečerního filmu? S přihlédnutím k (ne)ději nezdravě dlouhého celovečerního filmu. Erasmus mě nerozesmál, nepobavil, pouze rozlítostnil svou snahou o obojí. Musela být legrace, zúčastnit se Erasma na živo, ale Cédric Klapisch není dobrým vypravěčem a nedokáže strhnout nezúčastněného pozorovatele, do jehož role je odsouzen každý divák. Scény jsou chaotické, neuspořádané, jenom zřídkakdy sevřené pevně jako půlky překrásné Judith Godrèche a (jako jiná část jejího těla) plnící konkrétní účel. Pro zajímavost doporučuji zhlédnout scénu alkoholové „rubačky“ (pár lidí hodně na mol) ve Sbal prachy a vypadni – takhle má taková scéna vypadat, ne jako minutový, rozostřený, téměř statický záběr. Nic nezachraňují ani jaksi zatuhlí herci (nenechte se nalákat na Audrey, která hraje štěkoidní pidiroličku „přítelkyně na telefonu“). Hádám, že kdyby mi stejné zážitky vyprávěl v dobře naladěné společnosti nějaký kámoš, nevím, čemu se zasmát dřív. Takhle jsem pouze nevěděl, čemu se zasmát. 45% Zajímavé komentáře: pshimi, Turiec, AdaMM ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem neviděl takový film, který by natolik porozuměl současné generaci vysokoškolských studentů, jakým je právě Erasmus a spol. Co však naplat, když takový film v konečném důsledku nemá toho moc, co nabídnout. Chybí tomu strhující nebo bránici trhající okamžik, který by mě vytrhl s poklidného klimbání nad životními osudy Cedrica Klapsiche. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Prvních 15 minut jsem chtěl tenhle film vypnout. Strávil jsem šest let života v různých společnostech typu "Xavier v Barceloně". Xavier byl opravdu solidní bábovka, bylo pro něj opravdu těžké opustit Paříž, matku i svou Audrey Tatou. Málem bych po těch letech zapomněl, jaké to bylo pro mne, poprvé odjet "do světa". Xavier nevěděl, jaké to bude a léčba šokem z něj udělala jiného člověka. Přijal nový život za svůj i s cenou, kterou za to musel zaplatit. Ztratil svou Paříž, normální pohled na svět. Zbyla mu vzpomínka a touha znova prožít to co mu změnilo život. Kdo neprožil, nepochopí. Zbývá jen otázka: stálo mu to za to? Co bude dělat dál? Kariéru? Vrátí se do Barcelony? Dvojku jsem ještě neviděl, ale asi se vrátí do Barcelony. Je to droga.... ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama