poster

Erasmus a spol.

 • český

  Erasmus

 • francouzský

  L'auberge espagnole

 • španělský

  Una casa de locos

 • slovenský

  Erasmus alebo Priatelia po španielsky

 • anglický

  The Spanish Apartment

 • anglický

  Euro Pudding

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bagetka007
  *

  Ačkoliv mám osobní zkušenost z Erasmu v Portugalsku, a toto byl hlavní důvod, abych film zhlédla, po jeho zhlédnutí (s velkým sebezapřením) jsem plná rozpaků. Nepochopím 77 % na Rotten Tomatoes, 69 % zde na ČSFD či Křišťálový glóbus. Samozřejmě, každý z nás prožívá Erasmus jiným způsobem, naše dojmy nemůžou být stejné. Osobně vnímám Erasmus jako podstatně více obohacující koncept (i kdyby "jen" poznáváním nových míst a nadmíry party). Hlavně bych se chtěla zaměřit na hlavní postavu filmu, Xaviera, jehož myšlenkové pochody a hlavně chování jsou naprosto neprochopitelné. Už dlouho jsem na plátně neviděla osobu s nižší sociální inteligencí. Zároveň si troufám říct, že tento film značně nedostatečně nevysílá onu hlavní zprávu, tj. melting-pot , který erasmus ztotožňuje (tedy s výjimkou komunikace v několika jazycích). Co se týče scénáře, je min. velmi amatérsky a nesmyslně napsaný. A stopáž je přehnaně dlouhá.(16.6.2014)

 • PogoJoe
  **

  Můj dojem z filmu celkem trefně shrnuje ve svém komentáři Matty. Tahle "komedie" mě nejen nestrhla, ale ani téměř nepobavila, je bez nápadu, celkem všední zážitky jednoho účastníka jednoho výměnného pobytu. Sám jsem se účastnil něčeho podobného, ačkoliv jen na 3 měsíce, a, ač je to subjektivní, zažil jsem mnohem "charizmatičtější" příhody s podobně mezinárodním osazenstvem. Film mě nevtáhl, vůbec není vyprávěn zajímavě, působí chaoticky, bez konceptu, bez přihlédnutí k detailům, které často bývají klíčové. Většina postav zde pouze "prolétne", většina věcí/"zápletek" je zde pouze nakousnuta či nedotažena. A herci? Žádný výrazněji nevynikl. Zkrátka nuda od začátku do konce. | Režie: **, Scénář: *, Herci: **, Hudba: **, Výprava: ***.(18.12.2007)

 • cross
  ****

  Skvělý film – vtipný, milý a hlavně pravdivý.... Na programu Erasmus jsem sice byl jen na návštěvě, ale své dny života v cizím městě jsem si taky užil dosyta a můžu s rukou na srdci potvrdit, že s hlavním hrdinou jsem se dokonale ztotožnil... Nečekejte zábavu ve stylu Prciček, ale spíše mírně úsměvný pohled do života lidí kteří poznali jaké je to opravdu žít...Ve dvojici s filmem The Last Kiss dokonalý předobraz skutečných ze života vycházejících scénářů! Bravo...(1.12.2007)

 • T2
  **

  Rozpočet €5,3miliónaTržby USA $3,897,799Tržby Celosvetovo $31,024,110║ V prvom rade to je moc rozvláčne, chýby tomu svižnosť, témou to nedokáže moc zaujať, vtipnosť minimálna a vydarených scén čo dokážu upútať pozornosť je fakt minimum. /40%/(14.9.2008)

 • Všelicos
  **

  Až na ten začátek, který je přesný - miliony papírů, nikdo nic neví, neporadí... to byla děsná nuda. Na Erasmu jsem byla a užila jsem si ho tedy mnohem víc, než on. Celkově jsem film prozívala a pronechápala. Dala bych i odpad, kdyby tam nebyla špetka dobrých momentů, které mne donutily se alespoň usmát... :)(1.2.2011)