Erasmus a spol.

Euro Pudding

(festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Chtěl jsem se podívat hned po příjezdu do Litvy, ale vůbec nebyl čas. Tak jsem si řekl podívám se v průběhu mého Erasmu, no nakonec to uletělo a jedu domů tak jsem si to konečně pustil. Je blbost nacpat celý Erasmus do jednoho celovečerního filmu, zvlášť když trval rok. Přátelskou atmosféru vystihl film dobře, ale ve výsledku to vypadalo jako kdyby Xavier toho za ten rok moc nezažil, kdybych za pár dní taky nejel domů, tak se mě ten konec asi tolik nedotkne.(27.6.2015)

This movie almost supply reality, of course, some additional things makes it more naive and stupid, but as a whole it creates quite funny and watchable movie. I would say, that one of the good thing is characteristic of nationalities and their behaviour. Nevertheless, I can imagine, that experiences from this movie somebody lived through, because on Erasmus is everything possible.(4.12.2012)

Báječný film o "bezstarostném" studentském životě, jenž je celý natočený v krásných kulisách katalánské Barcelony. Vážně mě to bavilo a udrželo to moji pozornost i přes to, že (jak mnozí poznamenávají) film nenabízí, jakýkoliv strhující okamžik. Možná i proto, že jsem v Xavierovi a spol. viděl kus sama sebe (jen jsem jim trochu záviděl všude ty nádherný holky). Většinu věcí, co dělala jejich parta, dělám já už teď, a to ani nemusim jezdit do ciziny. Líbilo se mi, jak se autoři nesnížili k trapnému parodování jednotlivých národností, přičemž to zvýraznili ještě tím, že v půlce přijel Wendinyn bratr, který přesně tohle dělal, a poté na něho byli všichni naštvaní... Jo, už se docela těšim, až sám pojedu na Erasmus.(4.5.2008)

"Já jsem tohle všechno. Jsem tenhle, tenhle a tenhle... Jsem Alessandro, Tobias i Lars. I tenhle malý kluk. A toho kluka, toho nechci zklamat... Jsem Soleda, Wendy a taky Isa. Jsem Francouz, Španěl, Angličan, Dán. Nejsem jeden člověk, jsem několik osob najednou. Jsem jako Evropa. Jsem tohle všechno. Prostě pořádný chaos." Jo, to přesně taky jsem. A třeba jste i vy. Nebo byste aspoň rádi někoho takového poznali. Řekla bych, že to stojí za to :)(22.9.2011)

Jedna veľká párty, kde je takmer každá postava sympatická, pretože je stvárnená bezprostredným herectvom mladých ľudí, ktorí ku podobným situáciám nemusia mať ďaleko. Aj ja som uvažoval nad 5*, odradili ma od nich len dve veci. 1. Škola, do ktorej chodil hlavný hrdina, mohla mať trochu viac priestoru než len jednu scénu tesne po príchode do Barcelony. Ostatní spolubývajúci sem-tam vzali do rúk nejaké učivo aj potom, ale z neho ako keby sa zrazu stal kráľ voľného času a pasák španielskych ulíc. 2. Mierny spoiler: ku koncu ten patetický útek z nového zamestnania, kvôli ktorému to všetko robil... Jasné, oproti Erasmu to pôsobilo ako strašná nuda, ale predsa by to nezahodil predtým ako to aspoň na chvíľu vyskúša. Veď o tom je život. Keď odchádzal z Francúzska, plakal ako malý a nakoniec získal zážitky na celý život. Tak predsa ako dospelý človek neutečie pred farebne rozdelenými šanonmi. Stále však pekný film, ktorý môže vnuknúť trochu nádeje aj tým, ktorí sú z dnešného multikulti (hate) boomu už zhnusení. Ak na také myšlienky vôbec budete mať čas pri všetkej zábave, ktorej sa vám tu dostane.(11.3.2016)