poster

Erasmus a spol.

 • český

  Erasmus

 • francouzský

  L'auberge espagnole

 • španělský

  Una casa de locos

 • slovenský

  Erasmus alebo Priatelia po španielsky

 • anglický

  The Spanish Apartment

 • anglický

  Euro Pudding

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Španělsko, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MontyBrogan
  ****

  Jedna veľká párty, kde je takmer každá postava sympatická, pretože je stvárnená bezprostredným herectvom mladých ľudí, ktorí ku podobným situáciám nemusia mať ďaleko. Aj ja som uvažoval nad 5*, odradili ma od nich len dve veci. 1. Škola, do ktorej chodil hlavný hrdina, mohla mať trochu viac priestoru než len jednu scénu tesne po príchode do Barcelony. Ostatní spolubývajúci sem-tam vzali do rúk nejaké učivo aj potom, ale z neho ako keby sa zrazu stal kráľ voľného času a pasák španielskych ulíc. 2. Mierny spoiler: ku koncu ten patetický útek z nového zamestnania, kvôli ktorému to všetko robil... Jasné, oproti Erasmu to pôsobilo ako strašná nuda, ale predsa by to nezahodil predtým ako to aspoň na chvíľu vyskúša. Veď o tom je život. Keď odchádzal z Francúzska, plakal ako malý a nakoniec získal zážitky na celý život. Tak predsa ako dospelý človek neutečie pred farebne rozdelenými šanonmi. Stále však pekný film, ktorý môže vnuknúť trochu nádeje aj tým, ktorí sú z dnešného multikulti (hate) boomu už zhnusení. Ak na také myšlienky vôbec budete mať čas pri všetkej zábave, ktorej sa vám tu dostane.(11.3.2016)

 • Všelicos
  **

  Až na ten začátek, který je přesný - miliony papírů, nikdo nic neví, neporadí... to byla děsná nuda. Na Erasmu jsem byla a užila jsem si ho tedy mnohem víc, než on. Celkově jsem film prozívala a pronechápala. Dala bych i odpad, kdyby tam nebyla špetka dobrých momentů, které mne donutily se alespoň usmát... :)(1.2.2011)

 • cross
  ****

  Skvělý film – vtipný, milý a hlavně pravdivý.... Na programu Erasmus jsem sice byl jen na návštěvě, ale své dny života v cizím městě jsem si taky užil dosyta a můžu s rukou na srdci potvrdit, že s hlavním hrdinou jsem se dokonale ztotožnil... Nečekejte zábavu ve stylu Prciček, ale spíše mírně úsměvný pohled do života lidí kteří poznali jaké je to opravdu žít...Ve dvojici s filmem The Last Kiss dokonalý předobraz skutečných ze života vycházejících scénářů! Bravo...(1.12.2007)

 • lennyd
  ****

  Aby Xavier získal svoji vysněnou práci na ministerstvu (ehm), zaměřenou na španělskou ekonomiku, musí se ještě leccos o Španělsku doučit. V rámci programu Erasmus odlétá na rok do Barcelony studovat místní vysokou školu. S tím souvisí potřeba najít nějaké ubytování, a Xavierovi se podaří sehnat flek ve studentském bytě, kde už bydlí asi sedm dalších studentů z různých koutů Evropy - Ital, Angličanka, Španělka, Němec,... I přes komunikační problémy se z nich stává skvělá parta, a rok v Barceloně nakonec patří k tomu, nač bude Xavier hodně vzpomínat ... Na tento film se zde vyskytují dva názory - první jej odmítají jako filmový brak, ve kterém není žádný příběh, zápletka, nic - a mají samozřejmě pravdu. Ti druzí v něm naopak vidí něco - něco co člověka láká okamžitě se na všechno vykašlat a vyrazit někam hodně daleko, a prožít něco podobného jako hlavní hrdina (zvlášť pokud už něco podobného zažili - a nemusí jít zrovna o zahraniční pobyt). K těm druhým se počítám i já - a díky tomuto filmu jsem si zavzpomínal na studentská léta, kdy jsem v podobném bytě nějaký čas taktéž přebýval (a že jsme byli všichni Češi? co na tom). Takže musím říct že se mi tato Španělská vesnice ohromně líbila, a odpustím autorům i prvoplánovité obsazení herecké hvězdy Audrey Tatou do úplně zbytečné miniaturní role...(26.5.2011)

 • Mikeowka
  *****

  "Já jsem tohle všechno. Jsem tenhle, tenhle a tenhle... Jsem Alessandro, Tobias i Lars. I tenhle malý kluk. A toho kluka, toho nechci zklamat... Jsem Soleda, Wendy a taky Isa. Jsem Francouz, Španěl, Angličan, Dán. Nejsem jeden člověk, jsem několik osob najednou. Jsem jako Evropa. Jsem tohle všechno. Prostě pořádný chaos." Jo, to přesně taky jsem. A třeba jste i vy. Nebo byste aspoň rádi někoho takového poznali. Řekla bych, že to stojí za to :)(22.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace