Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiální text distributora)

ocypuc

Náhodou jsem na tento film narazil v televizi. První půlka je jako slaďák, kdy se starší muž zamiluje do mladší holky a prožívají spolu báječné časy. V druhé půlce se člověk dozví jak to doopravdy je. Amélie to zahrála na jedničku. Navíc úvodní písnička je skvělá. ()

oondrejj

Pekná ukážka labilnej, dementnej, domýšľavej p*če dnešnej doby (v nie tak brutálnej forme - asi každý piaty človek, ktorého stretneme na ulici), ktorá vďaka tomu, že je vrcholne tupá, si idealizuje všetko vždy a všade. Alebo je to zveličenou formou aj o tom, ako vám dnes dokáže jedna slabomyseľná bytosť, ktorých je dnes 90% ľudí, pekne posrať život. ()

Marvinko

Krátka SPOJLEROVÁ recenzia : Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie vôbec, narazil som naň náhodou a zhruba do polovice mi prišiel ako klasická romantická snímka na jedno pozretie o tom ako sa mladé dievča zapozerá do ženatého muža ktorí kvôli ich vzťahu opúšťa manželku s ktorou je nešťastný. Až zhruba v polovici film odhalil genialitu svojho príbehu, od polovice sa totiž začne dej filmu v podstate opakovať zmena je v tom že prvá časť filmu sa na udalosti pozerá s pohľadu hlavnej hrdinky a druhá polovica sa na tie isté udalosti pozerá s pohľadu hlavného hrdinu kde zrazu tie isté scény naberajú úplne opačný charakter. Postupne človeku dochádza že hlavná hrdinka Angelika asi nebude úplne psychicky v poriadku čo sa po vyhrotení udalostí na konci filmu kde sa Angelika pokúsi zabiť muža čo ju odmietol potvrdí aj jej umiestnením v liečebni. Keď som si už myslel že je koniec príbeh je vyriešený film mal pripravené ešte jedno prekvapenie. V posledných pár minútach dej poskočí o nejaký čas a ponúkne scénu ako Angelika prešla výstupným pohovorom a prepúšťajú ju z liečebne čo by nebolo až tak zaujímavé keby následne údžbár pri vypratávaní jej izby nenašiel na stene za skriňou nalepené lieky čo mala počas liečby užívať, tým pádom je koniec filmu otvorený a na to či sa Angelika naozaj vyliečila film nedá odpoveď. ()

Sejkorka

Romantický film a Audrey Tautou = to musím vidět. A ono spíše thriler a chvílemi málem horor. SLOVNÍK : Že se pojem erotomanie používá jako označení pro nadměrnou touhu po sexuálních aktivitách, je všeobecně známé. Má však ještě jeden význam – jde o bludnou představu a její projevy: Jedinec postižený erotomanií je přesvědčen, že je intenzivně milován někým jiným; toto přesvědčení je však mylné a objektivně nepodložené. Angelika je erotomanky ve smyslu té druhé definice. A druhá část příběhu - očima Loikaje krásně propracované vysvětlení toho, jak nevinně přišel ke svým újmám. A nakonec, díky otevřenému konci (mozaika z nespolknutých prášků) je pravděpodobné, že ještě další trable nastanou. Potn. K filmu jsem došel při pátrání po filmografii Sophie Guillemin (řidička autobusu Anette ve filmu Moje odpoledne s Margeritte), ()