Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiální text distributora)

Signore

Režisérka nám v první půli několikrát nabízí zdánlivou interakci dvou hrdinů, která zdánlivě připomíná kinematografické postupy z Šestého smyslu, ve svém důsledku to ale nepůsobí nijak zvlášť invenčně a film jako celek si zaslouží jen lehce nadprůměrné hodnocení. ()

Lonna

"I když je má láska šílená, rozumem tiším tu nejhorší bolest v mém srdci. Říkám mu,aby vytrvalo a stále doufalo." Erotomanka léčená v psychiatrické léčebně po dobu 50ti let . A stejně to bylo prd platný. ()

Spike86

Vypadalo to poměrně hodně nudně a nezajímavě. V podstatě třetinu filmu to vypadá jako jednoduchý romantický film a člověk si stále říká, kde sakra je ten thriller. Po hodně slabém a rozvláčném začátku se z toho však vyklubal poměrně inteligentní a zajímavý snímek s dobrou pointou, hlavně díky druhé půlce a zajímavému podání příběhu nejdřív z pohledu jedné osoby, kdy jsem tedy místy trochu tápal a poté přetočení na začátek a doplnění scén z pohledu druhé osoby, které jsme před tím neměli možnost vidět, a které tak doplní a vyjasní všechny situace, co, proč a jak se stalo a ukáže, že co z pohledu jedné osoby vypadá nějak, je vlastně úplně jinak... 70% ()

Andrea_Amaya

Já jsem byla k filmu přinucena francouzštinářkou, ale musím uznat, že po prvotním dojmu mě tento film začal zajímat :). Musela jsem jej doma dokoukat a málem bych dala 5 hvězdiček, nebýt toho konce. Takové překvapující - člověk si říká co se sakra dělo dál? Ale jinak se mi tento film moc líbí. Co bych mohla dodat ke kvalitě filmu, Audrey Tautou to podle mě zvládla velmi dobře i když v pár scénách jsem musela přivírat oči. Návrat od půlky zpět na začátek se mi líbil, jak se pomalu ale jistě objasňovaly všechny detaily - největší šok pro mne asi znamenalo zjištění, že jsou vlastně dočasní sousedé. Ale ten konec to jaksi - zabil :). Ta mozaika mne překvapila i když při pohledu na výraz toho chlápka jsem čekala nějakou koláž. Asi bych neřekla nic, kdyby se třeba obtěžoval to nahlásit, ale co už. Prostě 4 hvězdičky :). ()

baran

Audrey Tautou, ktorá svojou krásou a jedinečnosťou v podaní hlbokých očí stvárňujúcich podnet k padnutiu sánky, si znova hrala osobu, ktorá síce nie je mentálne zrovna v poriadku, ale bežný divák nemá šancu rozpoznať to, hneď na prvý šup. Počas prvej polovice filmu sa mi naskytovala otázka, prečo ešte stále niekto robí také nudné, romantické záležitosti, ktoré nezachráni ani samotná Audrey. Zrazu sa všetko otočilo, spadla mi sánka a prahol som po rozuzlení zápletky plnej nepredvídateľnosti. Film nás tiež smeruje k tomu, aby sme pochopili, že erotománia nie je len o nekontrolovateľnej túžbe po pohlavnom styku. Žiadny gýč, nič tuctové, proste paráda! ()

Unrealik

Zajímavý film, z psychologických filmů patří vysoko, obzvláště i díky tomu, že se zabývá netradičním námětem. Místy vtipné (viz masér), místy tragické (dítě), s pasující pointou. ()

montel

Angelika (Audrey Tautou) je šíleně zamilovaná do Loika (Samuel Le Bihan). Posílá mu květiny, vzkazy i různé dárky. Loik je uznávaný kardiolog, který je však šťastně ženatý a se svou ženou čekají dítě. Angeliku to ovšem neodrazuje a dál bombarduje Loika vzkazy. Ten však absolutně netuší, od koho vzkazy jsou a pomalu a jistě mu to ničí soukromý život. Vrcholem všeho je náhlá smrt jedné jeho pacientky a následné Loikovo zatčení...Zcela náhodně jsem si pustil tento francouzský film. Zpočátku jsem z toho nebyl nijak odvařený, vše se tvářilo jako tuctový romantický film, zhruba od půlky se děj ale ztočil k zajímavému thrilleru a mě to začalo celkem bavit. Audrey hraje celkem slušně a tak to jistě nebyl poslední snímek, který se slečnou Tautou vyhledám. 65% ()

Rollo_Tomasi

První půlka filmu je romantická, až mě z toho v kině bolela prdel. Co ale chlap neudělá, aby mohl rozdat své geny dále (čti "zašukal si jako králík"). Angelika má vyhlédnutého doktora, který ji pořád odmítá. Když už jsem zoufale přemýšlel, jak si ještě sednout, abych to do konce filmu vydržel, tak nastal zvrat. Najednou je film natočen z pohledu "toho hajzla doktora, který Angeliku jen využil a zneužil" a jak vyplyne z druhé půlky filmu, není vše, jak se hned zdá. P.S. Rozdávání genů nakonec neproběhlo, protože jsem prohlásil, že bych první půlku sestříhal na přijatelnou čtvrthodinu a to mou tehdejší drahou polovičku tak naštvalo, že to skončilo jen orálem. ()

NikiVai

Francouzské filmy zrovna nejsou má krevní skupina, ale zaujal mne námět. Takže jsem koukala a nelituji. Předěl v polovině filmu byl fakt fajn a upoutal moji pozornost. Zatímco první půlku vidíme očima zamilované studentky umění, druhou polovinu vidíme očima reality. A pak přijde finále. Film sám o sobě pro mě nebyl žádný trhák, ze kterého bych si sedla na zadek a chtěla si ho pouštět stále dokola, ale nelituji, že jsem koukala. Potkat stalkera je pro život devastující. Je dobré si čas od času připomenout, že lidé s nebezpečnou myslí chodí mezi námi a můžeme je potkat jen tak mimochodem. Takovéto filmy jsou skvělou osvětou pro nevědoucí, proto dávám čtyři hvězdy. ()

Mezerník

Věci nejsou tím, čím se zdají být... čekáte lehčí romantickou komedii a najednou koukáte na něco úplně jiného. Čtyři hvězdičky a pátá za kouzelnou Audrey Tautou. ()

jarod13

Výborný francouzský film obsahuje v sobě jak humor, tak prvky "psycha". Do půlky filmu má člověk pocit, že jde o volně běžící sníkem s vtipnými situacemi a hláškami, ale po půlce filmu zjistí, že to co viděl byl jen "sen" :-)) Užasně propojené dva pohleday dvou lidí a skvěle zahrané krásnou herečkou Audrey Tautou. ()

Umělec

Neotřelý nápad (aspoň pro mně poměrně nová a neokoukaná myšlenka ;-), krásná a neuvěřitelně roztomilá Audrey Tautou, zajímavě namíchaný smutek a radost, zajímavý závěr. Zpracování mohlo být přeci jen asi ještě trošku lepší (hlavně v části "odhalení"), ale celkově se mi to hodně líbilo. 85% ()

Oliska

Tento film mě od počátku velice zaujal. Jedná se o velmi dobře psychologicky propracované dílo a diváka perfektně strhne. Líbí se mi filmy, u kterých v průběhu děje změníte názor a sympatie k hlavním hrdinům. A to se vám stane i u tohoto filmu. Tečka na závěr je naprosto famózní a dává celému filmu hvězdičku navíc! ()

BenNat

Ještě teď mi při vzpomínce na tento velmi vydařený snímek běhá mráz po zádech. Zvláštní forma psychopatie, kterou trpí hlavní hrdinka, je vykreslena do jemných detailů celé její intenzivní a hluboké představivosti. Pohled ze dvou stran, jak vše vidí Angelica a jak vše vysvětluje Loïc. Navíc to plně potvrzuje mou teorii, že ty nejlepší příběhy píše život sám. Při odhalení Loïca vytvořeného celého z medikamentů mi bylo až na omdlení. Pohnutky lidské mysli jsou nevyzpytatelné. ()

tmicka

Veľmi zaujímavý príbeh šialenej ženy s fascinujúcim záverom. Mňa osobne film uchvátil, už len pre to, že "Amélia" je tu "tá zlá" ()