Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiální text distributora)

Katullka

Příběh tak trochu předbíhá technickou stránku filmu. Audrey mi přišla nesmírně násilná. A je taky pravda, že jsem věděla "o co tam jde", takže jsem si ten dojem zrušila hned od začátku. Stejně nic moc. ()

Mordenroth

90%! Tento film ma fakt dostal. Odporúčam ho všetkým kardiológom, ale aj psychiatrom ako zaujímavý študijný materiál... :-) ()

mustafa

Velmi zajímavý film. Velmi zvláštně pojatý, autor scénáře jakoby pořádně nevěděl, co chce psát. už úvodní titulky mě upoutaly, protože hudba a způsob, jakým byly udělány. se jen tak nevidí a přišly mi velmi originální. Teď se dostávám teprve k hodnocení samotného filmu, první polovina je tak sladká a něžná o tom, jak hodná, nežná a hezká holka naletěla zlému, pohoršenému, bohatému doktorovi, jsem opravdu nečekal, že se to zvhrne takovýmto způsobem. Druhá polovina má spád, plno nápadů a vyvolává vám úsměv na rtech, doprováný mrazením v zádech. Představa, že tak křehké stvoření, jakým Audrey Tautou bezesporu je, může trpět erotománií a dojít k tak zoufalým činům, je opravdu nervy drásající. Je to ale pouze film, který vřele doporučuju. A to nemluvím o titulní písni love, která vám bude znít v uších ještě další týden. ()

Džejkop

Nejdřív to vypadá jako kdyby se zamilovaná studentka nechtěla smířit s tím, že pro jednoho kardiologa nebyla velkou láskou, ale pouhou milenkou, aby nakonec vyšlo najevo, že nebyla ani tou milenkou, ale namísto toho psychicky narušenou ženou. Ha a kosa uhodila na kámen. Nemůžu si pomoci, ale k jemnému obličeji Audrey Tautou, kterou mám navíc navždy zafixovanou jako Amélii, mi takováhle role příliš nesedí. ()

Pierre

Existuje hodně filmů o lásce ale tento ukazuje, že může jít vlastně i o docela děsivou věc. V tomto komentáři ale asi budu spíše trochu nekonkrétní, protože bych se rád vyhnul většímu popisování děje, páč by to bylo moc složité a taky bych nerad spoileroval. Takže na to půjdu opatrně.  V prvních čtyřiceti minutách jsem si nejvíce užíval kukadla Audrey.  Jenže pak ouha, přišel zvrat v podobě sledování celého předchozího dění z pohledu jiné postavy a všechno bylo jinak. Najednou i těch prvních čtyřicet minut začalo dostávat svůj smysl a ve druhé polovině už jsem mnohdy napětím ani nedýchal a dějem se docela pohltil. Závěrečná pointa moc pěkná. Sice se možná jedná o takovou hru s divákem než nějaké vysoké úmění ale já nejsem vysoký úmělec a divácký zážitek to byl dobrý a o to šlo. Obsazení Audrey Tautou byl zajímavý nápad, zahrála to celkem dobře, jen ji mám asi moc spojenou s Amélii, což mi ale dojem nezkazilo.  Tentokrát jsem ji ale  moc nefandil, roztomilé psychopatce, jedné, která si ovládla nejen celej hlidanej dům.   Jen bacha, když nebudete sedět můžete chytnout covid (a to nechcete) když se do vás zamiluje Amélie, tak to chcete, pokud tentokrát tedy Amélie nestuduje výtvarnou školu. V tom případě tu lásku radši potlačte. ()

PogoJoe

Dobrý film! Šílená erotomanka A. Tautou a bezmocný doktor v podání S. Le Bihana. Celý film jsem si říkal, že být tím doktorem, tak si snad hodím mašli. A ten vtipný závěr - ten mě dostal. ()

Damiel

Výborná věc, kterou beru zpětně jako hodně drsný černý humor. Audrey umí opravdu zahrát, ta její psychostíhačka byla opravdu dobrá. Návrat v ději opět na začátek funguje, pád z romantické roviny do thrillerové je dobrý říz... ()

togaf

Než jsem se na tenhle film podívala, nevěděla jsem o něm nic. A to bylo moc dobře. Byla jsem překvapená na těch správných místech, pohrdala jsem těmi (ne)správnými lidmi a tvořila si mylné úsudky. A závěr mě mile potěšil. Audrey byla rozkošně děsivá i děsivě rozkošná. ()

Skip

Když film začal, říkal jsem si: "Už zase? Jednou to přeci stačilo." On totiž ten úvod sváděl k tomu, že opět uvidím Audrey, coby roztomilou dívku à la Amélie, to vše v až kyčovitých barvách. Už jsem se s tím pomalu i smiřoval, když došlo k nečekanému obratu a film dostal skvělý náboj, přičemž do toho parádně zapadala i první půlka, která najednou nebyla jen kýčovitou selankou. Opravdu velmi povedený film o posedlosti objektem touhy. Je-li erotomanka na léčení umělkyní, pak je radno dávat pozor na to, co dělá s různobarevnými pilulkami:-) ()

marleyy

80% Působivý snímek s velice nevšední pointou. Mám rád tento druh filmů. Psychologické, nejednoznačné, originální. ()

Laurent

Ale jo ... , něco to do sebe mělo, ... když je člověk schovívavý... To, co hodnotím je ale především scénář, protože režie nebyla rozhodně úchvatná (spíše dobrá). Právě proto hodnotím za 3 - 3,5... Ale určitě to stojí za vidění! Vážně!! ()

Aljak

Vynikajúce spracovanie príbehu z oboch pohľadov dvojice hlavných hrdinov. Po prvej polovičke snáď každý nenávidel toho doktora, no potom prichádza na scénu príbeh z jeho pohľadu, a razom s ním každý súcitime. A všetko to odštartovala jedna nevinná ruža, ktorá pre Loika bola ničím a pre Angeliku všetkým. Skvelo podaný príbeh, ktorý sa navzájom pekne dopĺňa a opäť len potvrdzuje staré známe "Nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá". Samozrejme do príbehu zasiahlo veľmi veľa zhôd náhod, ale konečný efekt bol pre mňa veľmi obdivuhodný. Bol som zvedavý na koniec, ten síce nesklamal - ale očakával som trošku inší, aj keď ani tento nebol na zahodenie. Každopádne, ten formát akým bol film vytvorený mal skvelý dynamický spád - aj keď miestami dosť krutý, ale posadnutosť väčšinou nepozná hranice! ()

honajz2

Dost milé překvapení. Stačilo by jen pár věcí dotáhnout a bez problémů bych tomu dal plný počet. Ono to totiž má zajímavý děj, dost silnou atmosféru, dobře napsaný scénář, skvělou kameru, vhodně vybranou hudbu a solidní herecké výkony, navíc Audrey Tatou tu podle mě docela dobře dokázala zahrát zápornou roli. Kdo by to do ní po Amélii z Montmartru řekl... Za mě každopádně velká spokojenost, sice ten děj není nic nového, ale funguje to přesně tak jak má a to spousta thrillerů nedokáže, kór ještě romantických. Fakt by stačilo málo a ten plný počet bych dal, chvíli jsem nad ním i přemýšlel, ale nakonec to na něj nevidím. I tak jsem hodně rád, že jsem na to narazil. Silné 4* ()

BUD-SFIS

Poutavy film s neobvyklym dejem a originalnim vyresenim casoveho posunu, coz dodava snimku chytlavost. Velmi dobry scenar. ()

bouchy

Příjemný film, navíc s mou oblíbenou Audrey Tautou. Ta slečna je jako chameleon - dokáže zahrát cokoli. Jestli jsem něco po zhlédnutí první půle nečekal, byla to druhá půle. Řečeno možná trochu neobratně, ale kdo zná film, určitě pochopí :)). ()

gabin(a)

Že je ta Audrey Tautou překrásná?! Připomíná mi trochu Audrey Hepburnovou, tou vizáží, kterou prostě musíte mít rádi, protože ty oči a ten úsměv odzbrojí každého. ()

pakobylka

Ona byla možná až příliš sladká ... on byl možná až moc nevýrazný ... nebo mně ke spokojenosti chybělo seriózní a důkladné policejní vyšetřování ... a třeba jsem jenom neměla tu správnou náladu - zkrátka si mě ta historka až tak nepodmanila. Přesto se jedná o příběh po všech stránkách zajímavý a především poučný. Je vyprávěný nadvakrát - a to z diametrálně odlišných úhlů pohledu. Začíná jako banální melodramatický příběh zhrzené lásky - aby vás posléze dovedl k VELICE nečekanému a překvapivému poznání. A poučení ? ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Milí chlapci a chlapi všeho věku, buďte vždy ve střehu ! Nikdy nevěřte krásným, osamělým, miloučkým a zdánlivě bezbranným dívkám s nevinným a oddaným pohledem. Jak sami uvidíte, za určitých okolností jsou schopné absolutně všeho ... 3,5* ()

Juto

Je to dosť chytré, ale väčšinou je to len výmysel, aby sa skrylo, že na samotnom príbehu nie je nič zaujímavé. 6/10 ()