Tore tančí

(festivalový název)

Mladíka Toreho, člena křesťanské sekty Jesus Freaks, se ujme rodina navenek dobrosrdečného, ale v nitru násilnického Benna. Drásavá komorní tragédie, uvedená na MFF Cannes, rozehrává krutou hru s diváckými emocemi, v níž hledá limity víry a pojednává o frustracích a bestiálním zlu, ukrytých v člověku. (MFF Karlovy Vary)

Martin741

Film, ktory ma bolel. Silna je hlavne tema, ze navonok ta rodina posobi dobrosrdecne - lenze ak ovieme nie je vsetko zlato, co sa blysti : 92 % ()

apacka

Několikrát (nepříjemně často) jsem si v průběhu filmu říkala, že už to snad nemůže být horší, trpělivě ty děsy polykala a pro sebe si drmolila něco o tom, že scénář je kurevsky přes čáru, aby se mi na samým konci zvedl žaludek s větou Podle skutečné události. Too much is never enough. ()

laik_60

Silný šokujúci príbeh o strete náboženského "fanatika" s ľudskou ľahostajnosťou, zlom a krutosťou. Mladík hral ohromne presvedčivo. ()

campix

[MFFKV - 2013] Rozhodně nejsilnější film z našeho letošního filmového výběru. To samo o sobě však neznamená že by byl nejlepší. Pocitově neskutečně silný film s častými příznaky nevolnosti během projekce a neustálého citového teroru. Oceňuji na filmech když dokáží v rozumné míře nechutnosti silně zapůsobit na diváka a film Tore tančí se pohybuje hodně na této hranici, chvílemi až dosti za ní. To že někomu ve filmu něco uříznete nebo ho týráte samo o sobě nedokáže film udělat dobrý, ale Tore tančí dobrým filmem je a nic ve mě ve Varech ještě asi nikdy nevyvolalo tolik emocí, rozhodně si nepamatuji, kdy jsem naposledy odcházel ze sálu takto vykolejený. ()

aniabo

Na ja, střet "naivní víry" a "kruté reality." Výborní herci, barvy, kamera: střídání ruční kamery, která vytváří až dokumentární styl vyprávění, a atraktivních, sytě barevných celků s půvabnou kompozicí, opravdu zabíjí a umocňuje ostrý kontrast mezi tím, co je na porvchu, a co je za záclonou (yeah, jedná se o obrazné vyjádření). Na Tore Tanzt je toho více k zamyšlení. Jasně, z filmu nám vyplývá, že zlo je všude, víra je někdy ke škodě, lidi uměj bejt svině, pokud toto překvapuje, radím si vygooglit Stanfordský vězeňský experiment, taky pecička. Co ale zaujalo mne: film je natočený tak, že najednou fandím totálnímu úchylovi; mám pocit, že náš pohublý Jesus freak je opravdu nejspravedlnější a v momentě, kdy ho (SPOJLER) navštíví v nemocnici Kristus, se raduju jak na Vánoce. KONEC SPOJLERU. Zároveň je evidentní, že Toreho nezabila víra v Boha, jako spíš v lidi, so keep hands off my God, please. ()

Hafran

Zlý film na který se nehezky kouká. Novodobý Job však v prostředí zahrádkářské kolonie otevírá tabuizované téma dnešních dnů - zda je víra slabost, těch co se bojí smrti, anebo síla těch, kteří věří jak správně žít a jsou za to ochotni položit život. ()

Tosi

Film, na který se opravdu nekoukalo lehce, tím spíše pokud se to vážně stalo... Křesťanský mladík Tore, potulujíc se v Hamburku, nachází náhodou přístřeší u zdánlivě normální rodiny , kde však brzy musí čelit nepředstavitelné fyzické i psychické degradaci. Celé jsem to chápal jen stěží, jak chování celé té pošahané rodiny, tak i Toreho, který tím, jak si zatvrzele namlouval, že to všechno je zkouška jeho víry v Boha, testoval krutě taky moji trpělivost... ()

jamalka

Aneb kam až může sahat naše víra, těžko pochopitelné, šokující, ale v jistém smylu jistě záviděníhodné. ()

666Carnage

Stísněná atmosféra tam byla ale šlo jen o pozvolný teror, který se pořádně rozjel až na konci filmu. Čekal jsem něco jiného než jsem viděl. Očekával jsme to trošku svižnější s ostřejší. Tore to asi myslel dobře a chtěl pomoci matce s dcerou ale byl asi nějak pomalejší tak se mu to nepovedlo tak jak očekával. Jeho sekta byla taky docela padlá na hlavu. 50% ()

merit1

Naivný dobrák je kombinácia, ktorá zanecháva pocity humánnosti a dojemnosti. No zároveň predstavuje ľahkú korisť pre tú časť ľudstva, ktorá v týchto povahových črtách hľadá slabosť. Od polovice filmu som mala dojem, že autori trochu „tlačia na pílu“ uveriteľnosti. O to väčšie bolo zdesenie, keď záverečné titulky príbeh označili za skutočný. Tore možno svojou až masochistickou urputnosťou vytrvať zdvíhal v divákovi vlnu neporozumenia, ale jeho trýznitelia sa dopracovali k vyvolaniu totálneho odporu za nepochopiteľnú krutosť. ()

Morlok

Rozhodně jeden z nejsilnějších filmů co jsem v poslední době viděla. Ukázka nezměrné lidské víry na jedné, a touze po násilí, na druhé straně. Asi bude trvat hodně dlouho než tenhle snímek vydýchám a dostanu se z kůže naivně důvěřivého ubožáka, kterého víra neopustila ani v nejkrušnějších chvílích... "Ich besitze nichts, aber ich habe alles." ()

driverx

Jeden z nejlepších filmů, které jsem na 48. ročníku karlovarského festivalu měl možnost vidět. Silný příběh nejen o hledání víry podtrhují skvělé herecké výkony, zejména v hlavní roli hrající Julius Feldmeier. ()

Wancohoff

film ma pekne nasral.ale asi to bolo cielom filmu. totalne nesympatickeho hlavneho hrdinu a aj toho 15 rocneho chlapca co hral dceru museli dlho hladat.prial som mu smrt uz po 15 minutach. ale bolo tam pekne ukazane ako moze hlupa slepa viera zmagorit cloveka.jezis to tak chce tak sa necham jebat do riti, sikanovat a tyrat. YES! ()

Silviaxx

Celkom zaujímavá vecička. Prepojenie silne veriaceho chlapca, ktorý sa stretne s čírim zlom a všetko to pokorne prijíma. Keď ťa niekto udrie nastavíš mu aj druhé líce čo? Asi nie. Myslím, že Tore o pude sebazáchovy ani len nepočul nie to ešte o ňom niečo vedel. V rámci tohto mi tento film prišiel veľmi absurdný - nestúpiš 2x do tej istej rieky a bla bla, no nie hlavná postava bola doslova magnetizovaná do tyranskej rodiny - ani neviem, či si to vykladať na základe viery alebo zamilovanosti, obe možnosti sú absurdné! Pud sebazáchovy!! Každopádne, so štipkou sebazaprenia musím uznať, že posledné momenty filmu ma naozaj dojali... k slzám.. možno som citlivka, ale ten chlapec bol tintítko a išlo z neho dobro, práve tieto dva fakty vo mne vzbudili ohromnú ľútosť, a keďže na mňa Tore tanzt zapôsobil takýmto spôsobom nemôže byť najhorší. ()

Everyone

Když si na tento film vzpomenu, tak se mi vždy vybaví tisíc a jedna pachuť. Nemá cenu konkretizovat nad specifickými podněty, které vedly k tomuto senzorickému zážitku. Z málokterého filmu je mi i po fyzické stránce špatně i dlouho poté a to nejenom tím nuceným pojídání zkaženého jídla. ()

Rathalos

Stale sa mi potvrdi jedna vec a som si isty tym,ze je to svata pravda,bohuzial,a to,ze ludska rasa je to najhorsie,najzvratenejsie,najchorejsie,najubohejsie,najkrutejsie stvorenie,ake kedy bolo na povrchu Zeme,fuuuuuj,chce sa mi grcat z ludi,staci si pozriet tuto dramu natocenu podla skutocnej udalosti a vsetko je jasne,coho je clovek schopny,tomu ko*otovi s tou jeho vy*ebanou ku*vou by som prial v zivote len to najhorsie,ale na kazdeho raz dojde,aj na psa raz pride mraz ako sa povie a budem sa opakovat,no nemecka filmova tvorba je vazne skvela,z roka na rok lepsia a lepsia...:-) ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz