Znak Neptuna

Scénografie:

Dennis Lynton Clark

Rozpočet CAD 2,5milióna(21.12.2009)

• zelvopyr

Uf, NUDA (tohoto slova nenadužívám) v akváriu. Doslova k uzoufání se vlekoucí konverzační drama stylu "půjdeme je zachránit / ne, ti už jsou mrtví / ne, slyším signál / ne, už ho neslyším, jsou mrtví / ale já ho slyším / ale to je určitě blbost, ty jsi zaujatá / tak já nás ohrozím na životě, abychom tam museli (?) / tak je teda zachráníme / ale zase neslyším signál (atd. atd.)". Velkou část jsem neprotestoval proti ztvárnění, ale pak začal wtf moment číslo jedna, jak jsem psal, modýlek ponorky v akváriu. Kolem plavající rybičky a "vědci" komentující jakoby zevnitř stylem "jé, ty jsou ale nestvůrně velké, vždyť normálně mají tak dva palce" znovu a znovu asi 10x na různé rybky, které takto natočili. A pak ještě "detail", hned po hlášení o hloubce 305 yardů si nasaděj akvalungy (nikoli těžké skafandry) a jdou zachraňovat. V reálu by měli jen velmi malou šanci ponor tohoto stylu přežít, je to na úrovni absolutního světového rekordu trénovaného specialisty se speciální směsí a technologií 21. století. Závěr se zkrátka hodně zvrtl (a to byly jen příklady).(17.1.2014)

Nemecky nazov: Die Odyssee der Neptun(29.3.2008)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 23.1.1975 (U Hradeb)(4.3.2013)

Jako kluk jsem na Znaku Neptuna byl snad pětkrát. Miluju moře a tohle jsem prostě žral. Co na tom, že dneska jsou všechny triky tak trochu out of date. Vždyť je to skoro čtyřicet let staré. A já tím pádem ještě starší :-(((. Škoda, že i na DVD je jen v zóně 1.(14.4.2013)