Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Anna Nicole Smithová byla svobodná matka z Texasu, která se stala úspěšnou modelkou. Její katapult do světa slávy a bohatství si však vybral vysokou daň. Závislost na drogách a alkoholu i nezřízený styl života vedly k tragickému konci. Snímek Anna Nicole sleduje rychlý vzestup a pád Vickie Lynn Hoganové z Texasu, která předčasně ukončila studium na střední škole a stala se svobodnou matkou snící o lepším životě. Vicky, vědoma si své krásy, přijala práci barové tanečnice nahoře bez, kde poprvé použila pseudonym Anna Nicole Smithová a vytvořila si tak vlastní značku. Díky nové totožnosti a šokujícímu sňatku s osmdesátiletým miliardářem J. Howardem Marshallem se Annina kariéra katapultovala do závratných výšin poté, co Playboy otiskl její fotky v pózách nápadně připomínajících Marily Monroe. Po smrti manžela však přišla o veškerou finanční podporu a za svou zálibu v nezřízených večírcích, nadměrném pití, nekonečném polykání prášků i drastických změnách váhy brzy zaplatila nejvyšší daň. Tragický konec Anniny pohasínající hvězdy na sebe nenechal dlouho čekat. (HBO Europe)

(více)

Recenze (27)

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Ze života nenapravitelné zlatokopky, smažky a alkoholičky v jednom. Zpracování čistě pro televizní vysílání zřejmé. Celkově žádný zázrak, ale když už jsem se měl zdržet u televize, lepší, než drátem do oka. A nebudu zapírat, do hereččina hvězdně obsazeného dekoltu se po celou dobu filmu moc dobře koukalo. 50% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Cesta ze striptýzového klubu k Playmate jest lemována (silikonovým) poprsím. Je třeba si položit zásadní otázku, jestli má vůbec cenu natočit životopisné drama o modelce kyprých tvarů, kterou proslavilo- - -pauza- - -aha, co ji vlastně proslavilo?! Na tomhle filmu se právě ukazuje, jak je důležité, aby osobnost, o které se točí film, vynikala něčím, co by mělo nějakou zásadní a nosnou hodnotu. Anna Nicole Smith byla skandalistka, která se chtěla nabalit na miliardáři nad hrobem. Ke všemu se až chorobně honila za slávou. Byla závislá na prášcích, alkoholu, byla svobodnou matkou, milovala svého syna, fotila pro Playboy. A upřímně, je na tom něco pozoruhodného? Ne, není, ke všemu je to blbě natočeno, spousta scén je utnutá amatérským zastavením obrazu, střihem se divák následně ocitá v další naprosto nesouvisející scéně, a tak pořád dokola. Řeknete si, že Anna fotila nahoře bez, ale celý film se obešel bez nahoty(!). Agnes Bruckner byla hrozná volba. Stačí se podívat na její filmografii, hned je vám jasné, že tahle herečka nezahraje nijak úžasně. Přesně tak, kromě vymodelovaného velkého poprsí, se v ničem nepřekonala. Podoba s charismatickou Annou veškerá žádná. Sexappeal na bodu nula. Tragické bylo, když se mělo ve filmu znázornit něco tragického, třeba úmrtí blízkých postav kolem Anny. Její syn byl zřejmě feťák, nejsem si jistý, ale asi to tak mělo vyznít. Ostatně většina dějových linek je nedořečená, nedotažená a nedořešená, takže se ani nedivte, když budete filmem tápat. Jednoho dne si syn vzal tajně jakýsi prášek z máminy kabelky, když seděl u jejího nemocničního lůžka, a už se neprobudil. Působilo to divně. I smrt Anny byla znázorněna naivně, světe div se, především krásně(!) a bez emočně, ostatně jako celý film. Spousta životních etap modelky je zde vylíčena polovičatě, a ty etapy, co měly být v jejím životě hnusné, působily úplně opačným dojmem, většinou nepřirozeně až trapně. Mediálně propíraný vztah s miliardářem zaváněl zkreslením, z pracovních nabídek se dostaneme jen k nezajímavému znázornění profesních aktivit, do toho protagonistka vede nezáživný vnitřní monolog, v zrcadle se zjevuje jako Marilyn Monroe, což byl její celoživotní vzor, se kterým ji pojila leda tak předčasná smrt. Na režii Mary Harron bylo znát, že ji natáčení asi nebavilo. Podle toho film dopadl. Je nudný, natočený technicky špatnou televizní formou a má jen pár sekvencí, které se povedly. K tomu lepšímu patří scény ze striptýzového klubu, povedl se i výběr písniček, které provází film a (umělá) prsa Agnes Bruckner snesou přísné měřítko, derou se z dekoltu, ale mají zákaz ukázat se divákovi. A když hlavní protagonistce bylo potřeba zkonstruovat hrudník, nebylo od věci zkonstruovat lepší film, jehož obsah by byl méně plastikový, nafouklý a nesplaskl by hned poté, co doběhnou závěrečné titulky. 40% ()

Reklama

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Kto vie aká skutočne bola. Buď to bola fetka-štetka a vo filme ju vykreslili ako sa najlepšie dalo, alebo to bola pracovitá obetavá matka s ktorou pár ľudí vyj*ebalo a psychicky to so svojím synom nezvládla, čo opäť využil nejaký díler na obohatenie. Samotný film nie je zrovna natočený ideálne a 48% sa blíži k tomu koľko si aj zaslúži. Myslím, že vo filme je minimálne dvakrát časový skok a medzičasie si žiadalo nejaké vykreslenie. Pokojne mohol byť film o 10 minút dlhší. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem kontroverzní životopisné drama, ale trochu mě mátlo označení, že se jedná o televizní film. Přece jen, co se týká filmové tvorby, je televize velmi prudérní. Došlo k tomu, co jsem očekával. Život Anny Nicole Smith je popsán průměrně, místy celkem nudně a ani zde není tak zásadně zachyceno, proč se z ní stala taková "celebrita". Tohle je jen příběh o jedné fetce, co možná ani nemohla za to, co z ní bylo. Jako kdyby byla kontroverze zakázána. Film je místy až moc krásný, není zde nic opravdu hnusného. Vizuál to celé kazí a dělá z toho podívanou, kterou tenhle film rozhodně není. ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele

Předpokládala jsem, že životopisný film o Nicol Smith bude povrchně vystavění a mnoho jsem od něho neočekávala. Na jejím neuvěřitelném příběhu holky z nočního klubu tancující u tyče, která více a více podléhá drogám i alkoholu, naivně přitom sní o celosvětové slávě a přesto všechno se jí nakonec skutečně podaří provdat za miliardáře, je něco fascinujícího. Komu se tohle z holek na okraji společnosti podaří? Stěží jedné z miliardy? Proto jsem na film byla i přes nevelká očekávání zvědavá. Stala se slavnou Playmate, sex symbolem a pochybnou celebritou, ačkoli spíše než kvůli své atraktivitě díky své neuvěřitelné životní výhře, pak následným mnohaletým sporům s ostatními dědici o značné jmění a kvůli bouřlivému, divokému životu, která propírala bulvární média. Film je bohužel dosti stručný a patrně nepřesný, skoro nic se o její osobě nedozvíme. Z filmu se ani nedozvíme o kolik let svého manžela přežila a mohli se zmínit alespoň ve zkratce o její dceři a dalším soudním přím o tom kdo je otcem a kdo bude dcerku vychovávat... Ještě nedávno jsem četla na internetu článek, že její dcera Dannielynn patří mezi nejbohatší děti světa právě díky pozůstalosti po ropném magnátu. Jinde se píše že v roce 2008 byla Dannielynna prohlášena za jediného dědice majetku Smithové, který se odhaduje "pouze" na 700 000 dolarů, děvčátko je již od narození středem zájmu různých médií, od malička se věnuje modelingu, je též ráda na výslunní a pozvolna kráčí v matčiných stopách. Je škoda, že po shlédnutí snímku toho vím o Anně Nicol a její rodině stejně jako před tím. Zábavný mi tento film též moc nepřišel. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama