Reklama

Reklama

Mrtvá hlídka

  • Česko Hlídka smrti (více)

Obsahy(1)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

(více)

Recenze (164)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Psychologicko-atmosférický horror-nehorror.Velkou roli zde hraje prostředí a doba,ve kterém se děj odehrává,to je pro filmaře plus a i střípek originality,zde je pochmurná a mrazivá atmosféra sama o sobě.Žádných krvavých jatek(ono vlastně tu neni po krvy ani stopy) se nedočkáme,autorům šlo skutečně jen o tíživost a nápor na nervy.Bohužel ovšem musím konstatovat,že ani přes ono kladné,tísnivé prostředí se jim to nepovedlo vůbec,a tak sledujeme jen chvílemi splašenou,chvílemi nepřehlednou honbu před něčím,za ničím.Herečtí představitelé jsou taktéž dost nevýrazní,Mrtvou hlídku tak shledávám promarněnou šancí přivést originální psycho na scénu.Ale shlédnout se to dá :). ()

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku som očakával (asi nie som sám) vojnový film, no po čase sa to zmenilo na značne depresívnu drámu, dokonca s mnohými hororovými prvkami, vsuvkami. Mŕtva hliadka rozhodne nie je moja šálka kávy, ale zase nemôžem povedať, že je to zlý film. Tou osobitou atmosférou by bezpochyby zaujať mohol... ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film. Hlavne kombinácia vojnového filmu a hororu ma zaujala. Ta drsná atmosféra tam je cítiť a skutočne sa tie blatové a zákopové scény podarili. No postupne ako rástla minutáž filmu ma to akosi bavilo čoraz menej. Záver je síce fajn, ale chcelo by to niečo navyše, nejaké šokujúce scény. 60% - 3* ()

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Zálézt a následně čekat na záchranu v zákopu po skopčácích se ukáže jako ne zrovna šťastnej nápad. Britská jednotka však ze začátku nemůže tušit, že v zákopu číhá COSI co je bude pomalu nutit postavit se proti sobě a naši vojáčkové se tak začnou likvidovat navzájem. Mrtvá hlídka má velmi dobrou atmosféru, kvalitní herce a několik velmi povedených scén. Za mě vyzdvihnu scénu s oživlým bahenním mužem :) Potěší i role našeho Pavla Tesaře. Válečné horory mám rád a tento je více než slušnej. Bassett pro mě je už opravdu zárukou dobré hororové zábavy. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Horor s výborným poučením o tom, čo je vojna zač a o tom ako by sme sa mali a nemali k sebe správať. Má výbornú atmosféru, prostredie a scéna s potkanmi je naozaj príšerná, byť zaživa rozožieraný s nemožnosťou úniku. To posadnutie zlom bolo trocha divné. Takisto, to že nie všetci mali rovnakú možnosť oslobodiť toho akože Nemca a potom aj ten koniec vyznieva zvláštne. Postavy boli priemerné. Veľmi strašidelné to na moderný horor nie je, ale ako som už spomínal najmä ide o poučenie, veď ako by ste sa správali keby ste mali na výber, ale spoločnosť by vás tlačila k niečomu inému a vy by ste chceli ostať nažive a robiť dobro. Film o dobre a zle, máme na výber. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (13)

  • Při natáčení scén, ve kterých pršelo, bylo použito několik hasičských vozů, které kropily herce mnohdy celé dny hektolitry studené vody. (Lynette)
  • Natáčelo se v listopadu roku 2001 v okolí Prahy. (Lynette)
  • Původně se měl film jmenovat "No Man's Land". (Lynette)

Související novinky

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)

Reklama

Reklama