Mrtvá hlídka

• Česko Hlídka smrti (více)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

SNCF

Velmi dobré! Jeden z mála filmů do kterého jsem se mohl opravdu vcítit. Jsou filmy které vás dostanou svým příběhem, ale tento vás jakoby pohltí svou ponurou atmosférou. Opravdu výborný Thriller. ()

Mathyen

perfektní horor se skvělou dusnou atmosférou zmáčenou šedivým deštěm. Bahno, rozklad, krysy a smrt a v ní se rodicí úžasné herecké výkony... Serkis, Bell i ostatní jsou naprosto přesvědčiví... je vidět, že i za málo peněz může být dost strachu... 7/10 ()

Ondrew

Ha! Tak ked som svojho casu ohodnotil "tak trosku podobny film s nazvom " so smrtelnym nazvom Bunker smrti, netusil som, ze o par rokov skor uz niekto stihol natocit o cosi podobny filmik, avsak z obdobia 1. svetovej vojny, co pomerne zavazne ovplyvnuje celkovu atmosferu. Hlboke zakopy, dazd, blato, blato a zas len blato zmiesane s krvou, nemoznost uniku... skratka KONECNA. Alebo nie? Tak ci onak, z hladiska atmosfery ide o skvelo odvedenu filmarsku pracu. Je fakt, ze prva svetova na tom zrejme z hladiska surovosti bola desivejsia, nez ta druha... Lenze... hmmmmmmm. To vskutku nemozno posudit. Z mojho pohladu (primarne vdaka vytvorenej atmosfere) hodnotim urcite na co ine, ak nie zasluzenych 80%. ()

Trilobajt

Prostředí zablácených německých výkopů ok. Nevím co víc napsat... Klasické béčko, celkem očekávaná zápletka, obligátní dvě **. ()

naytsirk

Po zhlédnutí Solomona jsem si nemohl pomoci a podíval jsem se ještě na Mrtvou hlídku a Pustinu. Myslím, že první byla na řadě Mrtvá hlídka, na kterou jsem se netěšil tolik, jako na Pustinu. Ano, jak se píše v komentářích, pan Bassett umí vytvořit špínu, chlad, mokro a drsnost. Nicméně Mrtvá hlídka mi nesedla. Asi nedokážu popsat proč, ale něco mi tam nesedělo. Stejně tak od pustiny jsem čekal víc a pointa teda žádný zázrak, ale dokukal jsem na to a oba filmy si budu pamatovat. ()

Al90

Hodinku jsem na to vydrzel koukat,pak jsem musel to jiz vypnout,neco tak domotaneho jsem dlouho nevidel :/ jedna hvezda za trosku napeti a tu hodinu.. ()

Agnostik

Docela vkusnej válečnej horor o skupince vojáků ztracených uprostřed bitvy v neznámém zákopu kde žije zlo..Originální námět z hustou a syrovou atmosférou.Dávám 73%! :-) ()

zeromen

Docela slušný béčkový horor. Drobátko herecké obsazení pokulhává. Nevěděl jsem že engláni byli taky takové hovada ve válce jak amíci, no tak už to víme. ()

Peddro

Tak nevím, právě to sleduji a  jsem v šoku z té vysílačky.. Pokud se nepletu, tak byla vynalezena až ve třicátých letech, tak co dělá v první světové? ()

Sa.sa

No slušný horor i námět... Zatraceně depresivní, plný hnusáren, krve, krys a bahna... Přesně taková byla 1. světová válka... Jinak to postupné zabíjení vojáků bylo super vč. rozuzlení... Paráda nakonec to 1 snad přežil a další várka čerstvého masa je na řadě :))) ()

Kikoo

Dobře zvolené prostředí a doba, reálie války jsou zde opravdu mrazivé a myslím, že takhle to asi mohlo vypadat, bahno, špína, zoufalství... Bohužel se nepodařilo zakomponovat do takto slibného prostředí něco zajímavého, celé je to vleklé, bez ladu a skladu, trochu chaotické, a bohužel (a to hlavně) i dost trapné. Škoda nevyužitého potenciálu, snad příště (nebo radši ne...) ()

Booman

Nemá cenu zapírat. Jedná se o velmi průměrný horror, který svým dějem neohromí ale ani neotráví svého diváka. žádné zbytečné protahování úvodu a seznamování s postavami, které by vám pravděpoobně stejně byli ukradené a rovnou šup na věc. Místo toho vás děj rovnou vrhne do zvráceného pekla zvaného I. světová válka a nechá vás v něm trochu porochnit. Jediné co snad vitknout bylo neuspokojivé finále. Vcelku bych řekl dobře zabitá hodinka a půl nudného odpoledne. ()

Jerome89

Výborná atmosféra. Pár nezapomunetelných scén ( necítím nohy :D ) A Andy Serkis jako prvotřídní magor. Bohužel konec kazí výsledný dojem z celého filmu. Takže za 3* ()

Tabitha

Tento film jsem si pustila s nejlepším kamarádem, který mě ujišťoval o tom, že jde o naprosto skvělý horor. Jsem, ale jenom člověk a tak jsem mu věřila. Po osmnácti minutách jsem prokoukla celý děj a usnala. (Ten mladej všechny sejme). A můj kamarád bedlivě sledoval toto určitě strhující drama a přitom plnými doušky uchutnával růžového sklepmistra. Mimochodem skvělé víno. Po skončení filmu jsem se probudila a s obrovským překvapením jsem zjistila, že tento film byl úplně o hovně. Kdyby v něm nehrál můj švagr, tak bych si to ani nestáhla. (Můj švagr je ten skotskej magor, představitel Gluma v trilogii pána prstenů, taky hrál sméagola.) No abych to neprodlužoval. Hezké narozeniny Anetko, děkuji za čaj, braníka, pečený brambor a kapesník, který si mi nedala. A dlužíš mi za pivo. Mám tě rád, ahoj Vládík. ()

MC_nechva

Mělo to zůstat u válečného filmu, protože je tady perfektně vykreslena atmosféra první světové války. Špína, depresivní zákopy, krysy, rozkádajći se mrtvá těla atd.... jakmile se to začne měnit v horor, tak film jde do kopru... ()

andy60

Začátek mě docela příjemně naladil. Ta bezútěšnost války byla vykreslena dobře - déšť, bahno, mlha, hejna krys v zákopech a skupina vyčerpaných vojáků, snažící se vypořádat s nepřízní osudu. Nadšení však netrvalo dlouho. Začalo se vytrácet ve chvíli, kdy se vojáci dostali do zákopu a v něm vlastně setrvali až do konce filmu. Nic na tom nemění ani skutečnost, že se jednalo o zákop kdesi v Benešově u Prahy. ()

goodridge

S pomedzi filmov BUNKER , BUNKER SMRTI , PSI VOJACI určite najlepší film. Síce klasické Bčko ako aj tie ostatné ale predsa pre mňa je tento kúsok najlepší. ()

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga