Mrtvá hlídka

• Česko Hlídka smrti (více)

Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

Zombiepod

Ach jaj, Michael, keby si nevymýšlal s blbosťami a nepchal tam tolko tých ostnatých drôtov, mohol to byť snáď tvoj najlepší film. Už od začiatku parádne vybudovaná ťažká zákopová atmosféra v ktorej duchu sa film napokon predsa niesol až (takmer) do konca, ktorý, priznávam, som príliš nepochopil. Veľmi dobré obsadenie (Serkis bol geniálny) a v podstate je to celé jedna režisérsky kvalitne zvládnutá psychárina, len škoda tej prihlúplej gradovačky na konci, a pre mňa aj samého, nedostatočného konca. Napriek tomu by mi nevadilo keby to pozerám znova, celkom spokojnosť. ()

filip289

Atmosféra skvelá, dosť nechutností, väčšina hercov bola fajn (Serkis, Bell), tematika vojnového hororu bola dosť sľubná, kedže takých filmov veľa nie je. No nakoniec je toho škoda, mohlo to dopadnúť oveľa lepšie, v celku je to iba priemerný atmosferický Thriller. ()

deep

jediná zajímavá věc na tomhle filmu je prostředí zákopu- bláto, mrtvoly, hnusný počasí. jinak je to ztráta času. ()

Soubi

Mít lepší rozpočet, byl by tento horor vynášen do nebes (nebo do pekel). Ale i tak se jedná o velmi slušný filmeček, díky němuž se přesunete do zákopů, obalíte krví a bahnem a budete čekat, co si pro vás přijde .). Mňam ()

Pitryx

Zpočátku snad i zajímavé. Bohužel bezefektní a pak stále nudnější a nudnější. Snad zajímavý námět, ale to je asi také zhruba vše. Ve snímku je dosti statických pasáží nebo opakujících se scén. Sem tam maličko gore. Celkově tedy nuda, ale ze zvědavosti jsem vydržel. Konec poněkud hloupý. V závěrečných titulcích figuruje spousta českých jmen, film se snad zčásti dělal v Benešově? Celkově jde o průměrný snímek s tendencí diváka nudit a marně se snažící jej něčím zaujmout. Film+ 26052009 8605/9109 ()

petrik11

Čakal som, že atmosféra bude hustnúť, napätie stúpať, ale celé to začalo šumieť niekam do stratena, škoda. :( ()

Daxus

Snaha se cení, ale nesnesitelná tupost děje a kamery, sráží veškeré herecké výkony o moc hlouběji, než jen do bahna zákopů ()

Eddie003

Myslím, že hlavním důvodem, proč tenhle film majorita z vás tak odsuzuje, tkví v tom, že si jej v hlavě nutně transformujete do hororu. Po přečtení zdejších komentářů jsem od filmu čekal béčko se snahou zaujmout prostředím první světové války, ale dostalo se mi (na to, že se jedná o debut) vcelku kvalitní podívané, a to nemluvím pouze o napětí, ale i o nasnímání (bohužel jediné, protože už nezbyly peníze) bojové sekvence. Horor to jistě není, ale myslím, že to nebylo ani režisérovým záměrem. Michael Basett natočil psychologický thriller s mnoha originálními nápady, jmenovat bych mohl například ten s hlínou země nikoho, krvácející cizí krev miliónů zbytečně padlých, či úžasnou surrealistickou vizi bojiště jako přírody, používající proti člověku ostnatý drát, tedy jeho vlastní vynález a nechvalně známý symbol zákopové války. A při scéně s německým pěšákem v bahně mě, než se vše prakticky vysvětlilo, opravdu mrazilo v zádech. Jo a abych nezapoměl, Mrtvá hlídka je rozhodně lepší než Bunkr, nejen proto, že si narozdíl od něj na žádnou pafilozofickou sondu nehraje... ()

bobin

Krutý film . Po celou dobu jsme v zákopech plných bláta , krys a rozkládajících se mrtvol . A vojáci , decimovaní neznámým zlem , se psychicky rozkládají až k sebezničení . Je to drsné hororové drama , žádná selanka . ()

kobras5

Při tomto snímku jsem si vzpomněl na film Bunkr, který byl vlastně prakticky o tom samém, jen místo zákopů byl použit bunkr s podzemními chodbami, což pro mě činí největší mínus. Filmy, které mi nepřinášejí nic nového, moc nemusím, což se projevuje i na mém hodnocení zde. Kladně hodnotím Deana Lennoxe Kellyho, který mi byl nejsympatičtější z celého filmu a byl prakticky to jediné, co mě zaujalo. Záporně hodnotím nepoutavý děj, způsoby vyvražďování a podobnost s jiným filmem. 30% (viděno na DVD v CZ). ()

Dr.Bishop

Velká, velká, převeliká nuda. Trocha blátivé atmosféry celek prostě nezachrání. Tohle jsem dokoukal jen ze setrvačnosti. 35% ()

shaacul

Nic pro ti co žerou akční hry a válečné filmy a čekají další jednoduchý výplach kde se bude hodně střílet a hrdině umírat. Jedná se spíž o psychologický horor s prvky tajemna a duchovním přesahem. Tenhle film ukáže že válka je hnusná a z lidí dělá tvory horší než zvířata. Konec vás donutí se buď zamyslet nebo se mu vysmějete, já se zamyslel. Za **** ()

brasek

Zákopy, mŕtvoly, krysy a blato sú vynikajúce prvky, to bolo zvládnuté skvele. Je to však málo na vytvorenie atmosféry, ktorú tento film potreboval... takže ako horor určite stráca. Ako protivojnová dráma s hlavnou pointou, že "vojna je svinstvo" má čo povedať. Bohužiaľ tieto dva motívy sa nepodarilo skĺbiť v jeden ucelený celok, aby film hral na dušu vo všetkých smeroch. ()

MFZB

Skôr som čakal nejakú tú duchovinku, ale ono to bola dráma a k tomu dosť nudná. No neviem, ale nebavil ma tento snímok a ani ma nejak nepresvedčil o svojich kvalitách. ()

KKOALA

No nebylo to špatné psycho. Pár věcí mi v hlavě i utkvělo, hlavně ta představa že nevíte....tak se mrkněte ať se to dozvíte... a řekl bych že na evropský horor roku 2002 i lehce nadprůměrné. ()

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga