Cizí oběd

• Indie Dabba (více)

Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zatoulaný oběd svede dohromady osudy dvou lidí – půvabné Ily (Nimrat Kaur), která žije osaměle v domácnosti a marně bojuje o manželovu pozornost, a úředníka Saajana (Irrfan Khan – Pí a jeho život, Milionář z chatrče), kterému důchod nepříjemně klepe na dveře. O tom, že jedna malá chyba vám může změnit celý život, vypráví Cizí oběd s přívětivým humorem. (Aerofilms)

Adam's

Velmi příjemné překvapení natočené za evropské peníze, evropským stylem ale v indickém prostředí, které pořád má přídech exotična a něčeho nového. ´Ve spojení s dokonalými hereckými výkony se z relativně tuctového námětu stává velmi příjemná podívaná okořeněná trochou receptů indické kuchyně, Indie vůbec a Indů zejména. ()

blondboss

Celkom ma zaujímala exotická indická kinematografia v koprodukcii s tou európskou. Akože, ono to nebolo zlé a bolo to aj myšlienkovo zaujímavé, ale jednoducho som sa pri tomto filme nudil. Bolo to celé až moc jednotvárne a bez života. Herecké výkony fajn, ale ani jeden nejak nevynikal. Preto také slabšie hodnotenie. U mňa čistý priemer. 50 % ()

Mr.Keli

Velké překvapení, film Vás provede nejen Bombajskou kulturou, ale i dobrou variací na téma: na lásku není nikdy pozdě nebo může být? 90% ()

Ydiot

Příjemný film o "polepšeném" hrdinovi, který dávkuje smutek, humor, drama, lásku a chuť k jídlu přesně v tom správném poměru, aby se líbil většinovému divákovi a toho festivalového neurazil a leckdy i potěšil. Velmi příjemný film, který mi atmosférou a vyzněním připomněl našeho Kolju. ()

spotczek

Jedním z poznávacích znamení homo sapiens sapiens, ať už jde o jakýkoliv kontinent, je vliv chuťových pohárků na vnímání okolí a utváření našich vztahů. V tomto filmu se zásadně přimísí do osudu tří lidí. Pro mě je i přes svůj hořkosladký nádech provoněn indickým kořením, touhou ochutnat hruškoidní miniaturní lilky (ne ty naše skoro cukety tvaru kyje) a moc zajímavým, intimním pohledem na soudobou indickou všednodennost. S plnou pusou královské kormy, naanů a basmati rýže držím hlavním hrdinům palce - pro mě se nakonec určitě potkali :-) ()

macco33

Kdo touží pochopit "indickou mentalitu", ten tohle dílo opravdu ocení. Pro Zápaďany může být opravdové proniknutí do duší a srdcí Indů složitým problémem (jejich dětské úsměvy, zdánlivá naivita, na druhé straně hrdost a důstojnost ... a indické ženy? ...sátí neboli sebeupalování vdovy v některých oblastech stále tajně přetrvává, ženu byste si v Indii neměli fotit bez jejího popřípadě manželova dovolení, ženy na venkově nestolují s muži, žena se nesvlékne ani do plavek ... Indové se většinou bojí plavat atd. atd.) Smutně krásná Ila a postarší vdovec Saajan se na dálku sblíží díky neuvěřitelné chybě v neuvěřitelně vypracovaném systému. Skvěle vystižená atmosféra jak pracovního, tak rodinného života obyčejných lidí v Bombaji ... A citlivě vyřešení příběhu s pointou, kterou si divák může rozvíjet podle svého. *** Indická krása *** ()

Luq

Každodenní život, civilní pojetí, lehký humor... to bych od indického filmu opravdu nečekal. Tempo vyprávění příběhu bylo velmi příjemné, civilnost pojetí hlavních hrdinů (i celé ukazované Indie) vynikající a dodávající tomu všemu auru skutečnosti a uvěřitelnosti. Rozhodně jeden z nejlepších indických filmů, co jsem kdy viděl. ()

wick

Skvělý indický film...střídající humor, sentiment a romantiku. Největší devizou je originální námět, výborný scénář a herecké výkony. Prostředí navozuje zvláštní starosvětskou atmosféru. Kde uvidíte v současné době emailové komunikace si psát dopisy? V podstatě příběh o lásce i osamělosti. Mé hodnocení je maximální asi i proto, že do Indie často jezdím a indickou kuchyni považuji za jednu z nejlepších na světě. Tady asi naštěstí hollywoodský remake nehrozí, těžko si představit Američanku, jak připravuje manželovi do práce vařený oběd. ()

metztlimoon

Úžasné, vtipné, úsmevné, veľavravné... teta zhora nemala chybu, na luďoch vidno keď sa zamilujú (aj keď len do človeka na druhej strane papiera), jej manžel je dobrý ignorant, Saajan vyskakoval na scénu niekedy fakt nečakane (ale je to charakter)... a čo ešte? Viac tam toho bolo. Ale ešte jedna vec: CHCEM RECEPT!! ()

ariari

indicky vzácne netypický. Také obyčajné, ale naprosto každého zaujme dejová linka a prekvapujúco výstižne sfilmovaná vákuová osamelosť uprostred prelnenej hlučnej Indie.Takto si nikto asi život v Indii nepredstavuje. ()

tomino28

Pro evropského diváka trochu netradiční porce kinematografie ke strávení. Nutno však dodat, že příběh je sám o sobě zajímavý a podaný natolik atraktivně, že nevadí neznámost (většiny) indických herců a jejich neznalost. Prostě příjemná oddechovka, u které stačí dívat se a vnímat několik proplétajících se příběhů a dobrat se až ke konci, který mně osobně vyhovoval tím, že se vyhnul velkým klišé. ()

lomikarus

Zajímavý námět, ze kterého šlo jistě vytěžit více. Sledujeme relativně nezajímavou konverzaci pomocí "lunchboxů" mezi nespojenou manželkou a vyčerpaným vdovcem. Děj velmi rutinní, katarze žádná. ()

bonovox

Poetický snímok z Indie. Krásny príbeh o dvoch ľuďoch, ktorý je kvalitne napísaný a hlavne uveritelne zahratý. ()

carnacv

Docela mě dostalo úvodní slovo k fimlu: "V Indii koprodukci prakticky neznáme, většinou si děláme naše věci sami. Ale u tohoto kousku se překvapivě ozvali francouzi a němci". Také se mi líbilo, že ačkoli je film působí jako komedie, dotýká se v podstatě velmi aktuálních depresivních témat. V tomto ohledu se v podstatě částečně mění v drama. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

49. MFF Karlovy Vary coming soon

49. MFF Karlovy Vary coming soon

10.04.2014

Už za tři měsíce začne 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podobně jako každý rok budou i letos v programu představeny retrospektivy několika osobností světového filmu. Diváci… (více)