Deo webtoon : yego salin

• Jižní Korea 더 웹툰 : 예고살인 (více)

Populární tvůrkyně hororových webkomiksů Ji-yoon zjišťuje, že se její tvorba promítá do skutečného světa, když její vydavatel umře stejným způsobem jako v jejím posledním komiksu. Ji-yoon má neprůstřelné alibi. Téměř každý si myslí, že se jedná o sebevraždu, nebo o vraha napodobitele. Všichni, kromě zvědavého detektiva Ki-Chula, nechají případ vyšumět jako záhadu, dokud nedojde k sérii vražd, které se podobají kresbám Ji-yoon. Detektiv Ki-Chul začíná odhalovat spojitost a děsivou pravdu mezi komiksy a vraždami. (Redi)

korndaddy

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Tak by se ve zkratce dal shrnout děj snímku. Vše zabaleno do sympatického komixového designu s vynikajícím zpracováním a pěkným dějem. Já se náramně bavil. ()

lucijelucije

"Neříkej, nemůže ti být víc, než deset".."tolik by mi bylo, kdybych byla živá"..Tak tomu říkám start..A jaký byl začátek, takový byl celý Killer Toon..Ani chvilka odpočinku a klidu, pořád musíte být ve střehu, protože každý kousek spojitosti je sakra důležitý k tomu, abyste vlastně na konci vůbec nic nevěděli a další hodinu po filmu přemýšleli nad tím, jestli těch možností na vysvětlení není přece jenom víc. Výborný výběr herečky Lee Si Young, protože skvěle zahrála svou roli. Bez ní by totiž všechny záhady, měli jednoznačnou křivku na grafu. A to mi přece nechceme =) 7/10 ()

warrenur

Napad s komixami isto zaujimavy. Avsak cela ducharska atmosfera, ktoru by film mohol mat, je kazena nielen "afektom" ustrednej policajnej dvojice, ale aj tym, co vidim zvacsa v japonskych, ale i korejskych horroroch. Ze totiz, chvile hrozy riesia trestenim svojich "bezvieckovych" oci a uktrutne detaijlnymi zabermi na ne. :) V manga komixoch to beriem. Ale pomaly v kazdom horrore mi to mne teda uz pride minimalne otravne a nezriedka az komicke. Taktiez gradovanie napatia, zvlast pri konfrontacnych scenach, mi prislo tuna mimoraidne prepalene (scena v marnici i nocnom open-office). Ak som sa sem-tam i zlakol, bolo to sposobene hudbou a vrestiacim slakom a nie sokujucim, ci hrozostrasnym vizualom. Skoda. Pre mna zabity potencial. Tie opakovania strasiacich prvkov, mam na mysli hlavne mile deticky, ktorych ksichtiky nepekne zazeraju, mi uz pridu neoriginalne. Iba zarytym fandom, inak nic moc. ()

Solverino

No vůbec to nebylo špatný! Pěkný gore, krásně kruťácká záležitost a krutopřísně krásná korejka :) (vypadá na 13 a je jí 31 = kurňa!) ()

intro

Vydařená hororová podívaná. Při sledování tohohle napínavého korejského snímku uteče 100 minut jako nic. Oceňuji i celkem originální zápletku. Dávám 70% a doporučuji. ()

RigorMortis

Horory nemám veľmi v láske, napriek tomu som si povedal, že dám tomuto filmu šancu. Zaujímavá pointa, občas nejaká tá ľakačka, inak som mal pocit, že dej letí neskutočne rýchlo a len sa klže po povrchu. Ktovie, možno majú Kórejci iné vnímanie hororov ako 'murica. Suma sumárum, Killer Toon bol síce slabší, stále sa mi však pozdáva viac ako 'murikánske horory typu "hektolitre krvi a pointa nikde". ()

elanista1

Krasne sa na to pozera, nevidane farebny horor bol pastvou pre oci, k tomu vyborna kamera a efektne presuny z komixov do reality... co sa tyka vzhladu, je to dokonalost. Herci taktiez vyborni, nemal som problemy rozpoznat nikoho a to uz je co povedat. Neustale sa nieco deje, pribeh sa posuva dopredu a proste nenecha divaka vychladnut, plno mrazivych momentov, hybajuce sa mrtvoly, vrazedni duchovia, no typicky azijsky horor. Prva polovica je zamerana na atmosferu, druha vysvetluje a odpoveda na otazky, niekedy vsak az zbytocna prekombinovanost. ()

Mukade

streštený duchársky film :)). +1* kôli rozprávkovo peknej peknej peknej Si-young Lee :) .Najmä kôli nej som to asi vydržal sledovať do konca LOL. Láska hory prenáša ,heheeeeeeee XDD.....................oprava: nie, vlastne to bolo celkom zábavné, postupne až veľmi zábavné aj keď strelené :) (a záver prekombinovaný) ()

RISOvonVODKA

Klasický ázijský skvost. Plno detailov na veľké, šikmé oči - pohľady doľava, dopravu, doľava, doprava, dozadu, dopredu, doľava a BAF! Presne to, čo som od toho očakával, ale v zábavnom balíčku klasického hororu som ešte aj dostal zaujímavú detektívku, ktorá sa dokázala skutočne zapliesť. A tých zápletiek tam fakt bolo neúrekom. Konečne raz po dlhej dobe fakt dobrý film. Herecké výkony na úrovni a príbeh zaujme. Trochu mi vadí, že keď sa nad tým na konci trochu zamyslím, filmu chýba akákoľvek logika. Ale nakoľko sa jedna o horor, môžem mu to odpustiť. ()