Specialista

• Itálie Gli specialisti (více)
Trailer 1

Pistolník Hud přijíždí do města Blackstone, aby zjistil, proč zemřel jeho bratr. Ten byl lynčován za domnělou zpronevěru peněz v bance. Hud chce očistit bratrovo jméno a zjistit, kdo za celou věcí stojí. Ve svém pátrání však narazí na celou řadu překážek... (oficiální text distributora)

Trailer 1

dopitak

Tak 65 %. Ostatní se nepovedlo. Johnny vypadá poněkud růžově, tedy teple. Adorf a jeho banda jsou spíš pro smích, parta čtyř umouňenců je tu navíc, a ten konec s převzetím moci jsem nepochopil (ačkoliv scéna s kamerou v nadhledu, kdy obyvatelé Blackstone leží nazí na břiše, je na western dost ojedinělá). Celkově je tu zbytečně moc zainteresovaných postav, z nichž někteří jsou fakt zbyteční. Fór se sluníčkem a jeho svitem je dost blbost, nikdo nemohl vědět, v kterou roční dobu se Hud objeví. Ve filmu se objeví nahá Françoise Fabian (koupe se ve vaně), ale není tak pěkná jako v Etes-vous fiancée a un marin grec ou a un pilote de ligne?, a nesvlečená Sylvie Fennec, té to sluší mimořádně. O dabingu HCE radši nemluvím, po prvním delším dialogu jsem to přepnul na původní francouzštinu. Info pro dabingforum: Na českém znění spolupracovali: Libor Bouček, Libor Terš, Pavel Vondra, Petra Hanžlíková, Dagmar Čárová, Radek Hope, Radovan Vaculík, Ivana Měřičková, Šárka Vondrová, Marek Libert, Oto Rošecký, Hana Krtičková, Bohuslav Kalva, Nikola Votočková, Ladislav Cigánek, Ivan Jiřík, Ivo Novák, Ivana Korolová, Petr Nezkusil, Radek Škvor, Jakub Zdeněk a další. Dále spolupracovali: Anna Polanská, Zdena Sedláčková, Andrea Bodnárová, Martin Porubský, Vladimír Bodnár a Milan Soták. Pro HCE vyrobila Saga TV v roce 2010. ()

špaček421

Hlavní hrdina je pistolník Hud (Johnny Hallyday), který přijíždí do městečka Blackstone, aby zjistil, co se stalo jeho bratrovi Charliemu, jenž byl zavražděn. Ovšem nejde o klasický mstitelský film, neboť vinen není bandita, ani šílený vrah, ale obyvatelé městečka v čele s přihlouplým šerifem (Gastone Moschin) a svůdnou vedoucí banky (Françoise Fabian). Film se natáčel v Alpách, takže krajina spíš vypadá jako Nevada, Wyoming, nebo Utah, ovšem do toho nesedí banda mexičanů. Vůdce bandy El Diabla si zahrál (jako vždy skvěle) Mario Adorf, který si svojí roli jednorukého trhlého bandity vyloženě užívá (skvělá scéna zápasu Adorfa s Moschinem). Ovšem co nezapadá do celého příběhu je část s dětmi (něco kolem 15-17 jim může bejt), které chtějí změnit svět, a jasně připomínají hippies. Má to být narážka na dění v Západní Evropě a USA v té době, ale tady to nějak nesedí a závěr, kdy ovládnou město a donutí obyvatele, aby se nazí plazili po ulici, prostě nefunguje. ()

Orlau32

Film začíná velmi zajímavě. Řekla bych, že prvních 40 minut zapomenete i na dobrůtky na stole. Potom však jako by byl režisér buď unaven nebo ztratil inspirací, sklouzavá to do "nikam ". A konec filmu je tak překvapující, že sáhnete po obalu, zda to nemá 2.díl a pokračování, protože takhle zakončit film , a ještě k tomu western, tak tomu říkám buď odvaha nebo hloupost. ()

D.Moore

Do kvalit Djanga, Žoldnéře či Velkého ticha od stejného režiséra má Specialista tedy daleko. Přestřelky v něm jsou skvělé a bitka v baru jakbysmet, jenže příběhově to žádná sláva není. Vždycky jsem si myslel, že film by ke konci měl spíše gradovat a ne být čím dál vyčpělejší... No, Sergio Corbucci měl tentokrát asi trochu jiný názor. Škoda. ()

Historik

Budu hodný a dám tři hvězdičky. Je to tuctový špageťák, tady navíc bez charismatického hrdiny, což je hodně na škodu. Corbucci má prostě trochu smůlu, že se mu podařilo udělat Velké ticho. Vedle něj tohle vypadá jako mayovka vedle Sedmi statečných. Nic proti mayovkám, mají své kouzlo a některé mám velmi rád. ()