Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

tom130

Vtipný a hezký animák. Nicméně, vzhledem k tomu, co vám naservírují již na začátku, si nemyslím, že je vhodný pro menší diváky. ()

Emjecko

Příjemný animák odkazující na všechno možné (asi každý si během něj vzpomene minimálně na Avengery a StarGate) s nečekaně smutným začátkem, roztomilým Baymaxem, hrdiny a jejich udělátky, spoustou zbytečného létání (brána je sice před vámi, ale proč jít přímo, když můžete ve vzduchu udělat efektní otočku), věrnými přáteli, nečekaně očekávaným zvratem, bláznivými honičkami, superpadouchem, gagy, dojde i na dojemné scény, závěrečné rozuzlení a... happy end. Asi jediné, co tomuto filmu z "mainstream must have" ingrediencí chybí, je romantická linka a písnička, což však v tomto případě považuji za positivum. Co chybělo mně osobně, je jiskra, která by ve mně vyvolala pocit, že se dívám na něco víc než na kreslený film pro děti a dospělé, který má sice po teoretické stránce vše, co má dneska podobný snímek mít, ale neumí chytit za srdce. Přesto se jedná o celkově dobrý počin, u kterého s jeho zhlédnutím rozhodně neuděláte chybu, dětem se podle mě bude líbit ještě víc (aspoň na čtyři hvězdičky), jo a taky se na konci dozvíte, proč se to jmenuje Big Hero 6.:-) ()

PAVLIS

Zezačátku jsem byl nadšený. S Baymaxem je sranda, nápady kolem něho a různých robůtků mě na chvíli vrátily do dětských let, hudba a skoro fotorealistická animace jsou super. Bohužel ale příběh není moc zajímavý a všichni ti instantní kamarádi superhrdinové jsou jenom křoví, takže ke konci jsem se spíš pronudil. Škoda, chvíli jsem měl pocit, že se klube druhý Jak vycvičit draka. ()

hynn3k

Jasně, je to plný klišé, ale co od Marvelu nebo Disney není? Na druhou stranu je to vtipný, ne křečovitě a způsobem, jaký děti možná ani nepochopí. Děti ve filmech se často chovají jako... no děti, ale tady překvapivě ne. Navíc to skvěle vypadá (úvodní přelet nad městem ani nevypadá jak animace) a zní (soundtrack). ()

Astinas

Moc pěkný a příjemný animák, dost podobný Flubberovi a Jak vycvičit draka, z obojího si bere to nejlepší a přidává roztomilost technice, kterou jsem zatím ještě nikde ve filmu neviděl, tak jako tady. Navíc má zlatou sošku, na zpříjemnění večera dokonalý animák. ()

teba

Začátek byl úplná bomba - robotí souboje, robotí výzkumák, přijímačky, seznamování s Baymaxem... I potom to sice mělo pořád švih a vtip, ovšem u některejch pasáží už jsem se poměrně nudila ("přípravný kemp" Šestky). Konec byl pro změnu dojemnej, ale to tak, že pořádně :o) Celkově velice příjemná záležitost! ()

DeNighty

Baymax je prostě k sežrání roztomilý (a milý). Baymax je důvod čtvrté hvězdičky. Jinak otřepaný animák, který se v mnoha ohledech podobá snímku Jak vycvičit draka a jakémukoliv dalšímu snímku se superhrdiny (jen si vybrat) - možná tak trochu Megamysl? U tohoto animáku se u mě střídaly pocity totálního nadšení a absolutního zklamáni. Normálně slabé tři hvězdičky, ale (jak již jsem psala) Baymax si zaslouží alespoň jednu hvězdu navíc. ()

Ivoman

Tak tohle je teda mega nářez ! Ve 3D super podívaná ! Vystavěný příběh, hromada akce, hromady gagů, prostě mazec. ()

bohhous22

Rozkošné.Jednoduchý a předvídatelný děj neurazí,animace božská a klasicky disneyovská roztomilá a vtipná postavička je skutečně miloučká.Jak mne zklamali poslední kousky např. a převážně pixarovek,tak mne Big Hero 6 vynahradil poslední 3 roky očekávání a zklamání. ()

pekas

Scénář snad jediná slabina, ale vše ostatní naprosto geniální. Animace, emoce, za plný počet a ještě víc. Baymax je naprosto bez chyby, nevím jaké superlativy na něj ještě vytáhnout, abych se neopakoval. 97% ()

Vykuk

Sám nevim, proč se furt na tyhle americké kraviny pro prťata dívám, snad doufám, že mě aspoň trochu pobaví nebo dodají nějaký 3D zážitek, když už jsou animované... ani jedno se opět nedostavilo. Párkrát jsem se s robůtkem uchechtl, takže ok, příběh byl.. no na animák fajn, povedení byli mikrorobůtci a hlavní záporák (dokud se neodmaskoval). Stejně je to k vzteku, že s dnešními animačními možnostmi se sypou takovéto ptákoviny a kusů, jako je Final fantasy: ACh nebo Appleseed, je jako šafránu... Subjektivně to už nikdy nechci vidět.. možná někdy s prťaty, až budu nějaká mít, objektivně to byl jeden z těch lepších.. ()

jirin_cz

Tady opravdu nejde jinak. Kdo má rád superhrdiny, a obecně sci-fi, tak bude spokojen. Příjemný a inteligentní animák. ()

RigorMortis

Aj ja chcem svojho Baymaxa! Oku lahodiaca animácia, sympatické postavy, humor (scéna s "opitým" Baymaxom" bola fakt milá), hyperexcitovaná teta hlavného hrdinu a chytľavý príbeh. Napriek animovanej podobe mi to ani neprišlo príliš detské. ()

Vocoun

Tak tady teda půjdu proti proudu. Těch animáků je v poslední době fakt dost, ale tenhle byl jeden z těch slabších, co jsem viděl. Příběh tak na půl originální, na půl ne. Postavy nijak zvlášť sympatické a povětšinou zbytečné. Navíc mi to přišlo na animák i přehnaně dlouhé. Nebudu vůbec komentovat tu totální vykrádačku how to train your dragon, tedy vsadit na roztomilého pomocníka hlavního hrdiny ( vrcholem byl ten přelet nad vodou, to už bylo pomalu na žalobu). Abych to tady moc nepatlal - nudné dialogy, přehnaná roztomilost, která moc nefungovala, předvídatelný a ničím zajímavý děj. Ale musí se tomu nechat, že animaci to má pěknou, občas se povede nějaká hláška a občas se povede i nějaká ta akčnější scéna. Takže průměr mezi animáky a tedy i průměrné 3 hvězdy a 65% ()

Echoes

Kvalitní animák dneska fakt pohledat. Bohužel ani tato Šestka nedosáhla na topku a zůstane, dle mého, zapomenuta ve filmových análech. Ono nedělat z toho blockbuster a jít sem tam nějakým novým směrem by neškodilo. A že těch možností nebylo málo. ()

Kimkong

Pěkná animace i zvuk. Přesto, že nejsem cílovka, jsem se nasmál především v první půlce kde se divák seznamuje s Baymaxovou neohrabaností a naivitou. V další části se jedná spíše o klasickou akční marvelovku s Ironmanem pro děti. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord