Predestination

• Česko Paradox času (více)

V0JTA

První část filmu hodně nezáživná, pak sem prokouknul ten "mindfuck" a po další hodině to skončilo. ()

DExUS

Aj keď bolo od začiatku jasné o čo asi pôjde tak kamera, atmosféra a story pacing to zachránili natoľko že som sa kvalitne bavil. Mierne elektrotechnicko / časové nezrovnalosti odpúštam :) (vid. arduino pro mini vs datum kupy) Chcelo by to serial. ()

Vito_LePour

Tohle byl naprostý úlet, který je velice složité na první pokus plně vstřebat. Foreshadowing tady funguje naprosto perfektně, a člověk vlastně moc neví, co se ve filmu přesně bude dít a o co tam půjde, ale drobnými odkazy postupně začíná chápat, že všichni jsou jeden. ()

vofo

Zajímavé téma v béčkovém hávu, jehož scénář je zamotanější, než vztahy v Melrose Place. I přesto všechno mě to bavilo. A přerod Sarah Snook z krásné kočky k utrápené osobě je uvěřitelný. Za mě 4 hvězdy. ()

BoKo_CzT

Po dlhom čase Príbeh, ktorý ma naozaj vtiahol a bol pútavý od začiatku až do poslednej sekundy. Remeselne kvalitný a herecky skvelo zvládnutý. Jeden z filmov, ktoré vám ostanú vŕtať v hlave dlho po vzhliadnutí. Rozhodne sa nejedná o obyčajné scifi a už vôbec nie akčné (v zmysle kadencie automatických zbraní). Ide o Príbeh dosť originálny (napriek tomu, že premisami sú žánrové klišé), než aby ho bolo možné jednoduchým spôsobom opísať. A pretože významnou prímesou je atmosféra, musíte to jednoducho sami vidieť. Pre mňa je to jeden z tých filmov tohto roku, ktoré stojí za to vidieť a ktoré by sa dali spočítať maximálne na prstoch mojich dvoch rúk, keďže rok 2014 je filmovo dosť slabý. Tak stavte na originalitu tohto Príbehu dvadsaťdolárovú fľašu pijatiky Old Underwaer, pohodlne sa uvelebte v kresle a nechajte sa zviesť Príbehom. Mimochodom v niečom mi to pripomína Atlas mrakov ale taktiež Waltera Mittyho. ()

meatball

Pěkně natočené nízkorozpočtové sci-fi (spíš teda to -fi), které drtivým tempem servíruje mraky otázek bez jediné odpovědi a na pár očividných „nesrovnalostí“ umně kašle. Pravděpodobně naráží na hranice předlohy, protože když se řekne á, je třeba říct i bé. Hermafroditní linka je sice dost střelená, ale Hawke zachraňuje co se dá. Film v podstatě nemá konec, takže si ho můžete pouštět pořád dokola :) ()

jjjerry

Velké zklamání. Sci-fi si představuji trošku jinak, né jako pokec v putyce u piva. Hra s cestováním v čase, bohužel ani sci-fy neřeší moc logiku paradoxů. Do toho pseudo gender problém, ne tohle už není in. ()

Muf911

Tak tohle bylo hodně zašmodrchané a přestože se na to pěkně koukalo, logicky to pobrat nějak nezvládám. Teda zvládám to pochopit, jak vyprávění postupuje, dokonce některé věci mi byly jasné dopředu, ale logika v časovém kontinuu dostává na frak. ()

RomaS

Celou půlku filmu jsem přemýšlel jestli si pouštím ten správný film o kterém jsem si přečetl. Příběh měl být o cestování časem v podobě starodobého "pre-krimu". V podstatě je ale celá půlka zpověď divného týpka o svém zpackaném životě. Jenže už od začátku jde cítit, že tu něco nehraje a jelikož vyprávěná bigrafie temného barového společníka je servírována příjemným způsobem, dobře se poslouchá a posléze je její znalost nevyhnutelná. Pak přijde ale prudký zlom a vše dostane konečně pořádný drajv. Kolečka času budou postupně zapadat do velkého soukolí paradoxů a vy si budete užívat tuto složitost a paradoxně vám to vůbec nebude vůbec vadit i když to nebude dávat smysl. ()

Atten

,,Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit. Nevypadám já věru zle, zkrátka shemale jak má být. Před naší, za naší..." Všechno to "zajímavý" se odehrálo v posledních 37 minutách, zbytek je jen vata. Ale nebejt toho hodinovýho, divnýho povídání o životě šneků, slimáků, žížal a jiných hermafroditů, bylo by to určitě velký plus. Nějak ale nefandím ani hře na housle, ani narcismu a sebešoustání, pokud nepočítám svou pravičku, nebo občas i levičku, když chci, aby to bylo jako od cizí, takže finální verdikt je - kdybych se oprcal, bylo by to záživnější. Ne, počkat... ()

Richi007

Chtěl jsem napsat Wow, konečně film, který jsem nepochopil a je tu konečně něco, co mě dostalo. Ne jako ta slátanina Počátek, kde každej první zarputilý znalec filmů tleská ve stoje a říká: Je to tak skvělý, ale nepochopil jsem to a přitom objímá svoji o 15 let mladší nezletilou přítelkyni v kině, která zase teče nad tvářičkou dikapriátka. Každopádně od počátku zpět k tomuto dílu. Při zhlédnutí jsem to prostě nepochopil a zůstal v tom úžasu. Dnes díky tomu sprostořekému verbalovi mi to došlo a ono to je vlastně jednoduchý, ale stejně tleskám autorovi, jak to všechno vzal. Po tomto komentáři vlastně stahuju o jednu hvězdu méně, takže sorry Spierigu, na 5 to nebylo, ještě se snaž. ()

hony23

Tak si to shrňme. Hermafrodit si nechá přišít ptáka a přenese se do minulosti, kde se snaží opíchat sám sebe ( když byl ještě holka ), aby se jim narodil on sám. Pomáhá mu v tom opět on sám po plastické operaci a zároveň se snaží dopadnout teroristu, kterým je opět on sám. No originalitu nelze scénáristům upřít a koukat se na to kupodivu dá. Jen jsem si u toho občas říkal, proč se ze mně snaží tvůrci dělat vola. ()

paradoxman

Postupem času jsem byl schopen odhadnout, co se stane v následující scéně. A vždy jsem se trefil. To je ovšem jediná chyba výborně vymyšleného příběhu, který je sice krásně zamotaný, ale jak už název napovídá, předem určený. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je opravdu parádně zamotaná časovka :) Rozjíždí se to, jako mdlej film, ale nabere to otáčky a to ve chvíli, kdy si začnete všechno uvědomovat, aby jste na konci zjistili, že TOHLE JSTE NEČEKALI. Miluju časový paradoxy a tohle je opravdu ženiálně zamotaný a přitom ne blbý nebo ohraný. Za mě velice zasloužený 4* a VŘELE DOPORUČUJU ()

FIorian

Nejoriginálnější a snad i zcela totální (v tom smyslu, že větší už být nemůže) časový paradox, který existuje (jestli někdo znáte film s lepším/větším časovým paradoxem, tak mi prosím dejte vědět. Ale pochybuju:) Srdce sci-fi fandy plesá, i když je to v drtivé většině filmu jen dramatický krimi příběh s drobným sci-fi prvkem cestování v čase. Ale ten paradox! Wau ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?