poster

Predestination

 • český

  Paradox času

 • anglický

  Predestination

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

Austrálie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ****

  Dobre, veľmi dobré, vlastne skoro perfektné. Bratia Spieringovi vás od začiatku doslova hodia do filmu, kde vlastne netušíte o čo kráča. A keď sa chcete o tom dozvedieť viac, tak vám to tesne pred xsichtom strihnú na nejakú drámu o dievčati. A potom, potom to začne. Predestination sa rovnako ako puzzle zrazu začne skladať dokopy a postupne to začne aj dávať zmysel. Tempo sa zvyšuje, Ethan Hawke začne hrať čoraz viac presvedčivejšie, gradácia stúpa a nakoniec ste s toho úplne v prdeli ako strašne je tento film cool. 85% - 4*(7.4.2015)

 • Cervenak
  ****

  Rozkošne zacyklená časovka na tému, či bolo skôr vajce, sliepka alebo kohút. Vôbec netuším, či to nakoniec môže dávať nejaký zmysel, ale to vŕšenie paradoxov je luxusné. Film je v podstate komorná dialógovka s minimom akčných a trikových scén, atmosféra mu ale nechýba a vďaka šikovnej réžii a hercom (celý film v podstate odohrajú tri osoby) to neskutočne odsýpa a kým sa spamätáte, zízate na záverečné titulky a vravíte si: "Kurva, čo sa to tam vlastne stalo a kde to vlastne začalo a skončilo?"(26.11.2014)

 • Flipnic
  **

  No tak tohle néé prostě !! 40 min se kecá v baru a pak příjdou nějaký 3 trapný časový paradoxy a celý si to hraje na hrozně vážnou věc ... ----> Ano, budoucnost je předem daná a lidská vůle ji nikdy nemůže změnit. Stalo se tak již při velkým třesku, kdy každá částice dostala svůj směr a tím pádem na základěš fyzikálních a matematických zákonů od Boha, není možný se z této předurčenosti vymanit ...<---- Kurňa tohle snad musí vědět každej rozumnej člověk, nehledě, že se to učí na každý druhý vejšce. Tvůrci objevili Ameriku, jak se říká. Navíc transexuální randění musí každýho zdravýho chlapa vyloženě odpuzovat, jak vidno, moc normálních chlapů tady na csfd evidentně není ... 2/5 NUDA!!(1.12.2014)

 • Chlupis
  *****

  Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych neměl tušení, co přijde v následujícím záběru. 97 minut intenzivního mind-fucku ve stylu Wachovských, který uhání kupředu tempem, o kterém se současné hollywoodské produkci ani nesní. Světe div se, v závěru do sebe vše perfektně zapadá a i po několikátém zhlédnutí nelze najít jediný záběr, který by neměl svůj význam a místo. Takhle si představuji chytrý mainstream.(31.12.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $596,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ teda toto prekvapilo, takmer pohodový rozbeh vyvrcholí postupne úžasnou gradáciou s úžasne prešpikovaným dejom, pochvala za zručnú réžiu a nápaditosť /70%/(7.12.2014)

 • - V některých scénách "cestovaní časem" nemá vliv na změnu oblečení, v jiných zase ano. (TeddyBastard)

 • - Přibližně v 9. minutě zvedá jeden barman kolegovi část baru, aby mohl pronést piva. V dalším navazujícím střihu je deska zvedlá, avšak barman prochází znovu. (fcapab)

 • - Dialogy se poměrně striktně drží povídky "All You Zombies" od Roberta A. Heinleina, avšak některé údaje byly ve filmu pozměněny. Například v předloze stroj času váží 23 kilogramů a ve filmu pouze 6. Také nesedí data a časy všech událostí dle předlohy. V předloze byla při přemístění v čase použita kovová síť a pletivo, aby se určil prostor, který se má transformovat, ve filmu stačilo, aby byl dotyčný v okruhu tří stop. Malá Jane váží dle předlohy po porodu 5 liber 3 unce, ve filmu je to 7 liber 3 unce. (MaTeMaKe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace