Predestination

Paradox času

Predestination

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

Austrálie, 2014, 97 min

Sám sebe s úctou označuji za výplod časového paradoxu a tak mne celkem zaujala otázka sexu se sebou samým, ze kterého bych se mohl narodit. Až mi PPL konečně doručí plutonium na pohon mého stroje času, tak se pokusím experimentálně dokázat, že bych se při pohledu na sebe patrně nezotpořil, ale do té doby mi musí stačit tohle poměrně zábavné scénáristické cvičení, které se mi však při pohledu z Jupitera jeví jako příliš samoúčelné.(26.12.2014)

Pustíte si film o cestování v čase a celá první půlka je o transce, která se v baru vykecává barmanovi o tom, jak se stala transkou, aniž by v tom figurovalo jakékoliv cestování v čase. WTF? A pak přijde druhá půlka, kde se ten deficit cestování v čase brutálně dožene a skončí to tak, že by se z toho zavařil mozek i Shyamalanovi s Nolanem. Celé je to přehledně natočené, má to atmosféru a Sarah Snook je skvělá. WTF roku.(26.11.2014)

Skvělé zrežírovaná časovka zamotanější než uzený korbáček. Obsazení poměrně neznámé Sarah Snook byl geniální nápad. Snímek, který je vždycky o krok před vámi i když si myslíte že ne. Pokud je to možné nic si o filmu nezjišťujte. Ne ani obsah nečtěte. Co bylo dřív? Kuře nebo vejce?(11.1.2015)

Nemohl jsem tomu přijít na chuť. Time travel filmy jsou mi sympatické, ale zatím mě nedokázal žádný plně uspokojit. Predestination má sice originální a neokoukaný námět, který se mi bohužel nejevil příliš atraktivním a zábavným. Akce vlastně téměř žádná, napětí také scházelo, zvratů na Thriller pramálo, tak nějak to nešlapalo, tak jak by mělo. 55%(3.12.2014)

Sice to bylo šíleně ujetý, ale takovej příběh by v Americe nikdy nikdo nenatočil, natož pak zasponzoroval. No a jak to tak vypadá, tak v Austrálii mají pro bratry Spierigovi slabost, protože tam už jim zafinancovali třetí film a alespoň kvalitou mají vzestupnou tendenci. Predestination jede v duchu jejich posledního filmu Svítání. Přidává ale výbornou atmosféru, skvělýho Ethana Hawkeye a ultimátní množství šílených časových přesmyček, díky kterým se rázem tenhle film stává tím nejšílenějším sci-fi cestujícím v čase minulostí a budoucností, aby vytvořil něco, pozor přichází spoiler, čemu v Červenému trpaslíku říkají Ouroboros. Takže úplně blbý to není.(31.12.2014)

• - V některých scénách "cestovaní časem" nemá vliv na změnu oblečení, v jiných zase ano. (TeddyBastard)

• - Přibližně v 9. minutě zvedá jeden barman kolegovi část baru, aby mohl pronést piva. V dalším navazujícím střihu je deska zvedlá, avšak barman prochází znovu. (fcapab)

• - Dialogy se poměrně striktně drží povídky "All You Zombies" od Roberta A. Heinleina, avšak některé údaje byly ve filmu pozměněny. Například v předloze stroj času váží 23 kilogramů a ve filmu pouze 6. Také nesedí data a časy všech událostí dle předlohy. V předloze byla při přemístění v čase použita kovová síť a pletivo, aby se určil prostor, který se má transformovat, ve filmu stačilo, aby byl dotyčný v okruhu tří stop. Malá Jane váží dle předlohy po porodu 5 liber 3 unce, ve filmu je to 7 liber 3 unce. (MaTeMaKe)