poster

Predestination

 • český

  Paradox času

 • anglický

  Predestination

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

Austrálie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  Rozkošne zacyklená časovka na tému, či bolo skôr vajce, sliepka alebo kohút. Vôbec netuším, či to nakoniec môže dávať nejaký zmysel, ale to vŕšenie paradoxov je luxusné. Film je v podstate komorná dialógovka s minimom akčných a trikových scén, atmosféra mu ale nechýba a vďaka šikovnej réžii a hercom (celý film v podstate odohrajú tri osoby) to neskutočne odsýpa a kým sa spamätáte, zízate na záverečné titulky a vravíte si: "Kurva, čo sa to tam vlastne stalo a kde to vlastne začalo a skončilo?"(26.11.2014)

 • castor
  ***

  Být barmanem, může být místy i slušná divočina. Tvůrci dávají stručné indicie, zručně matou a divák je zvědavý. Jenže pak přijdou momenty, které jsem, přiznám se, nepobral a můj zájem začal velmi rychle opadat. Navíc uznávám, že mě film zřejmě zastihl ve špatnou dobu a neměl jsem chuť se do něho právě v poslední třetině víc položit. Tvůrci svůj kus nakonec neprodali. Nepomohla tomu ani nápaditá kamera, ani solidní vizuální zpracování. Tyhle filosofické zápletky založené na hře s nejrůznějšími časovými paradoxy mě jako celek jednoduše nebavily.(6.12.2014)

 • Kaka
  ***

  Film, který udělá svými časovými paradoxy a atypickým sousledem scén v hlavě pořádný zmatek. Není však ale jisté, na kolik to byl úmysl tvůrců a na kolik to bylo ryze nepovedené experimentování. Začátek má ale všechno. Strhující vtáhnutí do děje, nájezdy kamery, temné filtry - atmosféra ala Watchmen. Prostředek je ještě vynikající díky Sarah Snook, která bere všechno pro sebe. Jenomže kristalizující závěr už je chaos. A po skončení to jsou tu a tam spíše nepříjemné otazníky a to není dobře.(9.6.2016)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Všichni jsme Gogo! Není žádným hříchem, je-li hlavní pointa a zápletka hluboce odhadnutelná prakticky po první scéně, ovšem za předpokladu, že tvůrci ví, že tomu tak bude a natočí to celé tak, aby to bylo prostě a jednoduše zábavné. Hle, povedlo se jim to, skvělé komorní sci-fi drama o pár hercích (Hawke je s knírkem příkladně odivnělý, Sarah Shook zas nebývale roztomilá) a pár časových smyčkách. Sice je to předvídatelné, ale na to kašle leguán. Howgh.(4.1.2015)

 • Ainy
  ****

  No, zvažuju, jak tohle ohodnotit, protože fakt nevím. Přečetla jsem si nejdřív komentáře kulyka i verbala a poprskala jsem si monitor kouskem žemle. Takže to zkusím nějak zplichtit. První polovina filmu byla trochu zvláštní. Vyprávěný příběh jedné siroty mi nijak zvlášť nesouvisel s úplným začátkem. To jsem si říkala "tyjo, půlka filmu v háji a ještě jsme nevyzkoušeli kouzelné housle". Smutný osud nalezence byl sice vyprávěn poutavě, ale už by se to mohlo někam posunout. Samozřejmě, že mi to všechno mohlo dojít dřív a nějakou dobu jsem už jisté věci tušila, bylo ale zajímavé sledovat, jak se tvůrci s celým začarovaným a začasovaným kruhem poperou. Ten přeblafnutý hadův ocas (jak píše kulyk) byl humáč, teda.(28.4.2016)

 • - Přibližně v 9. minutě zvedá jeden barman kolegovi část baru, aby mohl pronést piva. V dalším navazujícím střihu je deska zvedlá, avšak barman prochází znovu. (fcapab)

 • - Film vznikol na motívy sci-fi poviedky „All You Zombies“ (česky Všechny tvé stíny) od Roberta A. Heinleina. Tú napísal za jediný deň, 11. júla 1958 a ako prvú ju publikoval v marci 1959 časopis Fantasy and Science Fiction, po tom, čo ju odmietol Playboy. V roku 1980 bola poviedka nominovaná na prestížnu cenu Balrog Award, za krátku beletriu. (Rorschach_SK)

 • - Přibližně v 17. minutě, kdy je malá Jane v postýlce, se při pohledu na planety trochu odkope, ale v dalším záběru je opět zabalená. (fcapab)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace