The Guest

• Slovensko Hosť (festivalový název) (více)

Rodina Petersonových truchlí nad ztrátou syna, který padl ve válce. Jednoho dne zazvoní u dveří jejich domu jistý David (Dan Stevens), který tvrdí, že byl přítelem jejich syna a jeho parťákem z jednotky. Před jeho smrtí mu slíbil, že dohlédne na jeho rodinu, která Davida po počátečním šoku příjme a brzy jej začnou brát za rodinného přítele a životní oporu. Zanedlouho se však začnou objevovat záhadné podivnosti v Davidově chování a ve městě se přibývá vražd. Nedůvěra narůstá zejména v Petersonových dceři Anně (Maika Monroe), která se rozhodně přijít na kloub tomu, kým host v jejich domě opravdu je. (peetriss)

cartyci

Myslím ,že ak by som si neprečítal o filme tak by ma zápletka a cely film viac bavil.Takto to ostalo iba pri priemer. ()

Necrophobic

Béčkový film áčkových kvalit. Do béčkových vod dle mě zabředne pouze pár minut na konci.Být v hlavní roli nějaký provařenější ksicht film by měl určitě ještě lepší hodnocení. Ale bylo by to zbytečné Dan Stevens to dal levou zadní a je to docela sympoš. Celý film je pro mě opravdu milé překvapení a po šílenosti Humr mě dostal zase psychické rovnováhy . ()

hujerita

Až do toho finále to bolo celkom fajn. Pri konci sa to tvárilo akože je šúterman a popritom niektoré veci my tam doslova vadili. A to som bral tento film ako béčko. Holt čosi tomu chýbalo. Inak hudba fajnová a záber s hudbou "Because i love you" bol fantastičny. Slabšie tri. ()

fasser

Škoda toho konce....! Ale po pořádku...kdyby šlo dát víc jak 5*, tak bez váhání nasolím i 10... první hodina prostě neměla chybu, tam opravdu není co vytknout...,bohužel ten konec mi ani trochu nesedl. Pointa filmu je celou dobu hezky zakrytá a já jen čekal, co se z toho vyklube. Kudla fuckkkkk...univerzálního vojáka jsem fakt nečekal, navíc nesmrtelného...! Ten konec šel udělat daleko líp, rejžo!!!! Vadila mi ta podělaná škola...,prostě všechno šlo do kopru. Takže odpad !!! Suma sumárum - pobavil jsem se za 4*. ()

Svorli

Co k tomu říct. Téma, které už je snad tisíckrát omíláno. Genetický experiment, který se zvrhl a "David" začne pobíhat kolem a všechny vraždit. Vážně je něco, co by tento snímek vyzdvihlo nad konkurenci? Začneme obsazením. Dan Stevens jako David je absolutně úžasný. Dokáže zahrát jak vlídného "ochránce rodiny" tak i nemilosrdný stroj na zabíjení. Anna a Luk jsou příjemnými rozptýleními. Zejména více Anna, jejích charakter je sice dost jasný už od začátku, ovšem ani tak nezamrzí. Zbytek jsem vlastně ani nevnímal a to je u mě menší mínus. Jen tři postavy z dalších asi deseti jsem opravdu vnímal. A to mi přijde dost smutné. A teď k tomu příběhu. Nic přelomového. Bývalí voják přijde za rodinou svého zemřelého kamaráda a vylíčí jim, že ho jejich syn požádal o to, aby se o ně postaral. To se daří až do doby, dokud Davida nevypátrají a pak začne řežba. Příběh u tohohle filmu ale taky není hlavním plusem. Abych nenapínal. Hlavním plusem a hlavním tahákem na tenhle film je styl. Styl s jakým je příběh podáván. The Guest se totiž nebere vážně. Ví o sobě, že je na hranici Áčka a Béčka a je mu to jedno. Jede si to svoje bez toho, aby řešil své zařazení. Umělecký styl, střihy, hudba, kamera.... vše tak pěkně klape a tvoří to dohromady tak příjemný oddych. Prostě sedíte a užíváte si tu jízdu. Samotný David je vlastně dost vtipná postava a některé scény (byť jsou krvavé) jsou hlavně k zasmání. Ale i když je tu vtipnost, je tu i vyšinutost Davida. Jenže! I přes to, že někdy se The Guest bere vážně, prostě vážný není. Je svěžím, retro zážitkem, který si užijete. A nebo ho zavrhnete. Nesedne to každému, přiznávám. Ale mě to prostě sedlo. Vlastně se nedivím, že je to festivalový snímek. Kdyby mi někdo řekl, že je točen hlavně kvůli příběhu, fakt bych se mu zasmál. Rozhodně si to nezaslouží ani pět ani čtyři hvězdy. Co si budeme nalhávat. Ale ty tři hvězdy tomu dávám moc rád. Není se tu za co stydět. Je to dobrý film. A přesně to tři hvězdy znamenají. ()

Modano

První půlka nabízí víceméně klasický a kvalitní thrillerový počin, ve kterém Dan Stevens vážně umí chodit. Nicméně druhá půlka je tak trochu mindfuck. Měl to být terminátor, kterého poslal syn a bratr, aby zabil jeho rodinu(což by samozřejmě neudělal, kdyby ho neodhalili)? Osobně si myslím, že by režisér udělal líp, kdyby si nehrál s jakýmsi patvarem sci-fi či co a udělal z hlavního hrdiny geroje, který všechny zachrání před bad guys. ()

MaxBodycount

" What happened? -This kid called me a faggot... so I broke a yardstick on his face.- Okay. Awesome." Vlne nového záujmu o osemdesiatkovú béčkovú estetiku vďačíme aj za túto pseudo Carpenterovskú variáciu na Drive, ktorá sa nesere z artovou koketériou a dovolí Hitchovskému thrilleru z Buranova s dementným nadšením prerásť do explozívnej sci-fi masakry. Podporovaný výkonmi hercov v hlavných aj vedľajších úlohách, dotiahnutou retro náladou /použité skladby, Mooreov soundtrack, výtvarné riešenie/ si film môže dovoliť sebaistotu, s ktorou sa preženie takmer stovkou fantastických minút. Nielen preto, že naň priamo odkazuje je toto dielko legitímnym nástupcom Halloweenu III. ()

BStone

Retro jízda jednoho vojenského produktu, který se tak nějak vymkl kontrole. Chápu záměrný tah na branku osmdesátek, mě to ale nechytlo. 40% ()

Drolit

Člověk se na film dívá s pocitem, že dostal to, pro co si přišel. Je úplně jasné, jak se děj bude vyvíjet, teda až na vysvětlení, kdo je hlavní protivník zač? Snaha o originalitu? Asi, ale nevyšla, postrádalo to jakýkoliv smysl a mně to celkem zkazilo chuť z celého filmu, za což jednu hvězdičku ubírám. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra