The Guest

• Slovensko Hosť (festivalový název) (více)

Rodina Petersonových truchlí nad ztrátou syna, který padl ve válce. Jednoho dne zazvoní u dveří jejich domu jistý David (Dan Stevens), který tvrdí, že byl přítelem jejich syna a jeho parťákem z jednotky. Před jeho smrtí mu slíbil, že dohlédne na jeho rodinu, která Davida po počátečním šoku příjme a brzy jej začnou brát za rodinného přítele a životní oporu. Zanedlouho se však začnou objevovat záhadné podivnosti v Davidově chování a ve městě se přibývá vražd. Nedůvěra narůstá zejména v Petersonových dceři Anně (Maika Monroe), která se rozhodně přijít na kloub tomu, kým host v jejich domě opravdu je. (peetriss)

Bediczek

Neuveritelna blbost, plna nelogicnosti, napriklad zasahove jednotky strilejici na rodinny dum, spatne herecke vykony, debilni dialogy a spousta predvidatelnych klise... Ale dlouho jsem se tak nezasmal. ()

Stuck

Do poloviny snímek slušně šlape, ale pak - WTF ? Nejsme žádnej Spielberg, ale i dítě ve školce by to zpatlalo lépe . . . ()

J.Bakhita

Ale no tak. Co to bylo? Tři hvězdy bohatě stačí. Parodie na vojenskou policii? Není třeba se bát. Školená jednotka ostrých hochů v černých oblecích a neprůstřelných vestách už nebudou potřeba. Stačí pouze jediný člověk, jako armádní subjekt, který je všechny zastane, pokud to armáda nezvoře... no a tady to zvorala. Jinak by to nemělo smysl točit. Jasné. Děj na sebe navazuje a po chvíli se stává naprosto předvídatelný. Ze začátku se rozvíjí slibně, ačkoliv je hned jasné, co bude následovat, ale chvíli to ani nevadí. Ale ke konci se z toho stává naprostý nesmysl. Nicméně Dan Stevens na rozdíl od ostatních hraje dobře. Jen škoda soundtracku. Naprosto příšerná, do hlavy se vrážející hudba...nedá se říct k podbarvení. A potvrzuje se zde další pravidlo, které se objevuje už od Jeníčka a Mařenky. Zásadně to, co vydrží všechno, to nejnebezpečnější a nejdrsnější nejsou vojenské jednotky, ani armádní pokusy, ale sourozenci. Ne vážně, dávejte si na ně bacha... :) ()

karnifex

V rámci žánru velmi dobré - první polovina (která se mi líbila víc) - mrazivý thriller se záhadným cizincem - se přehoupne do akčňáku, který sice není nějak výjimečný, ale aspoň se vyhýbá patosu a přílišným klišé (horší byl jen závěrečný souboj v halloweenských kulisách - ten trochu připomínal epizodu z Věřte/nevěřte). Výkon Maiky Monroe patří ke kladným stránkám snímku (což se o některých dalších hercích říct nedá - obzvlášť taťka Peterson je děsný dřevo!). ()

santosz

Tak tohle byl dost velký bizár. Pravěpodobně režisérův splněný dětský sen, který si natočil svou poctu sedmdesátkovým a osmdesátkovým hororům a filmům obecně. Těch odkazů, hlavně v poslední čtvrthodině, je tam spousta, samotná koncovka je opravdu hodně přepálená. Tento přístup k filmu může někomu vyhovovat, ale není to pro každého. ()

Tomas_PO

Nábeh na zaujímavý thriller, no celý čas akokeby brdzený neviditeľnou rukou režiséra. Počiatočná mystéria hlavného hrdinu sa časom pretaví len v nepodarenom vykreslení postavy. ()

TesterX

Proč tohle neprávem zapadlo je mi záhadou... možná kvůli názvu. Přitom jde o řemeslně pěkně natočenou báchorku o tajemném příchozím, z kterého se vyklube něco jiného, než si všichni mysleli. Když dojde na akci, tak se budete tetelit blahem - v tomto jednoznačně potěší barová scéna... a vůbec linka s Davidem a synem Petersonových tu má asi, co se týče přirozeného vývoje, větší smysl, než to hlavní chujové rozuzlení. To je asi jediná vada na kráse... že ve výsledku je to hrozná pí*ovina, ale dobře se na to kouká. Nakonec mne mrzí, že to celé trvá tak krátce, možná kdyby to mělo delší stopáž a vysvětlení by neproběhlo ve dvou větách z úst jedné z postav, třeba by i verbal dal 3 hvězdy, i když není buzerant jako my všichni ostatní. Občas jsem tu zahlédl slovo Drive... s tímhle to má společný akorát hudbu, víc nic. Asi nějakej kokot viděl tři filmy za posledních deset let a rozhodl se je stavět vedle sebe... a další copypejsťáci se rozhodli mu lízat kaďák, nebo nevim... ()

Kozlowski8

Velice nejednoznačný film. Dá se pojmout různými způsoby a může být vnímán velice různorodě. Jednak jako parádní - bláznivý, záměrně nadsazený a výrazově přepálený kousek trochu do retro stylu, anebo jako totální hloupost. Já mám v tom taky trochu nejasno, ale přikláním se spíš k variantě "B". Jedno je ale jisté - Dan Stevens je nejen podobný Ryanu Goslingovi a je nejen sympatický a charismatický, ale taky umí výborně hrát. 40%. ()

Acinore

Bože to byla chujovina. Hlavní hrdina magor, herecký výkony k pláči, hudba otřes. Neoslnil mě ani Drive, natož pak tahle béčková verze. ()

Da_reba

Jeden z mála ozaj výborných B-filmov, nad ktorým netreba príliš premýšľať ale stačí si ho len užiť. Ozaj výnimočné to je v tom že človek dokaže sympatizovať so záporákom 80% ()

Toxic

Rozhodně si nemyslím, že by to byla ztráta času, naštěstí to není moc dlouhé. Krom zde zmíněných asociací jsem si při "odklízení" lidí "pro dobro Petersonovic famílie" vzpomněl také na Rosemary má děťátko. Herci sice haprovali, zejména při kreacích Brendana Meyera (malej fracek) mi bylo trapně jako u ansámblu Růžovky, bylo to hloupoučké, ale svůj účel - pobavit - to u mne splnilo. ()

Hoffmanos

Po dost slibně vyvíjejicím se rozjezdu, potřeboval pravděpodobně scénárista rychle dokouřit cigáro a dopít kafe, jinak si neumím představit proč by sesmolil nakonec takovou bezduchou břečku, kterou mu Adam Wingard podle mě zrežíroval jenom ze zvyku z dob předešlých, kdy už spolu pár podobných blbin upekli.       Příběh = 0/5 , Napětí - 1/5 , Humor - 0/5 , Emoce - 0/5 , Akce = 3/5 , Soundtrack - 2/5 , jako celek mi to nestojí za víc jak jednu hvězdu.       U mě kandidát č.1 na nejhorší letošní thriller. ()

TurboLak

Odpudiví herci, scénář, jak pojď na mě z boku přes tepláky. Jedině OST za něco stojí, proto jedna hvězda. Samotnej film odpad! ()

ELDoctorow

Totálne béčko, ktoré z vôd okamžite zabudnuteľného podpriemeru ťahá len skvelý záporák v charizmatickom podaní Dana Stevensa a taktiež skvelý a atmosférický osemdesiatkový retro soundtrack, na lov ktorého som sa bez akéhokoľvek zaváhania, odhodlane, s nevídanou odvahou a gurážou vydal do nebezpečnej, divokej, primitívnej, zákerné prekvapenia skrývajúcej, z väčšej časti ešte vždy neprebádanej a zdanlivo nekonečnej džungle internetov okamžite po naskočení záverečných tituliek na obrazovke monitora. ()

zekon

Do půlky to vypadalo jako skvělý thriller, pěkně se vyvíjející, houstnoucí atmoška, zajímavý děj. Pak přijde zvrat a transformace na 80 vyvražďovačky a pád do nejhoršího B. Takto zesračkovaťet to umí amíci dobře. Nebít te první půle vyšiju tomu odpad, protože ten závěr a finále byl vzorový hnůj. Že to má 69% mě neskutečně dojímá, co za sračka dokáže oslovit některé lidi. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra