The Guest

• Slovensko Hosť (festivalový název) (více)

Rodina Petersonových truchlí nad ztrátou syna, který padl ve válce. Jednoho dne zazvoní u dveří jejich domu jistý David (Dan Stevens), který tvrdí, že byl přítelem jejich syna a jeho parťákem z jednotky. Před jeho smrtí mu slíbil, že dohlédne na jeho rodinu, která Davida po počátečním šoku příjme a brzy jej začnou brát za rodinného přítele a životní oporu. Zanedlouho se však začnou objevovat záhadné podivnosti v Davidově chování a ve městě se přibývá vražd. Nedůvěra narůstá zejména v Petersonových dceři Anně (Maika Monroe), která se rozhodně přijít na kloub tomu, kým host v jejich domě opravdu je. (peetriss)

chewbac.Ca

No a co že to byl slasher a byla tam originalni muzika i tak to bylo strasne prihlouply + je rok 2014 to se musi reziseri inspirovat 80s'... ()

DonBraso

Začátek mi vyrazil dech.Tak něco strašného jsem nečekal a bál se,jestli takovéhle laskominky budou i nadále následovat.David přijde,řekne,že jejich syn zemřel a oni pojďte dál :D.Rodina to brala jakoby někdo zabil komára.Stále do půlky filmu jsem tento aspekt nemohl dostat z hlavy(jeho žena to přešla z gracií ještě víc:-).To,že David se představil rodině jako kámoš až za hrob se jim vymstí,ale tak co z blbcama.No všechno táhne "Bořek Dočkal ze Sparty" který svůj potenciál ukáže co nevidět.Je to svěží a vcelku úsměvný,ale takový lehký béčkový film,který má i něco do sebe.Tak soundtrack se mě líbil,hlavní hrdina a trochu mě to přípomělo i film Otčím,kde se pomalu buduje atmosféra,která je sice jasná jak facka,ale přeci může jenom překvapit.Totální kolaps konce je ve vzduchu cítit jak benzín u benzinky,ale divák s tím počítá.Co naplat,vycvičený voják-policajt,může střílet jak chce,bohužel mu není teen let,který na ty darebáky vždycky vyzraje.No trochu menší spoiler,ale u tohohle filmu si myslím,že po přečtení obsahu kdo koho bude kopat.PS:Konec nakonec překvapí ještě jednou :D ()

elanista1

Vtipných momentov a aj relatívne neočakávaných zvratov je dosť, hlavný herec je sympaťák, hrá perfektná muzika a ku koncu sa aj trocha zastrieľa, ale skôr ma bavila prvá pomalšia polovica, v ktorej hlavný antihrdina skvele manipuluje svoje okolie. ()

Domajzlik

Tenhle film mě donutil psát komentáře. Je to sice Béčko jak vyšitý, ale prostě má to šťávu. Dan Stevens, který se svým charisma předvádí velmi dobrý výkon. Děj pořád běží, a i když se najdou scény, u kterých se spíš pousmějete a řeknete: Proč na to vůbec koukám – objeví se další scéna, která vás vyvede z omylu. Nemluvě o tom, že je film velmi dobře doplněn super hudbou, která tomu ty grády slušně přidává. ()

J.Mayen

Dal bych o hvězdu výš nebýt celkem blbně posranýho konce, bludišťáka sice našli , vysmahli a vypekly dvě nezletilé děti tak, jak se to nepovedlo profi CIA lovcům uprchlých, pologramotných vojáků. ()

srolyma

Když u dveří zabuší neznámý chlapík s báglem na zádech a tvrdí o sobě, že je kamarád zemřelého syna vojáka, tak slušnost velí vyposlechnout si, co má na srdci, a opatrnost zase velí sledovat ho přitom přes hledí odjištěné brokovnice. Co velí pozvat si ho do baráku, ubytovat ho, krmit ho a starat se o něj, to vážně netuším. Asi scénář. V podobných případech to pak končívá přivázáním obyvatel domu k topení, honičkou po půdě, schovávačkou ve sklepě, mlácením, řezáním, bodáním, krájením a podobnými libůstkami. Ovšem tady je to trochu jiné. Chlapík se celou dobu chová vzorně, chrání mladšího „bráchu“ před šikanou, oblbuje mladší „ségru“, vykecává s „matkou“ a ožírá se s „otcem“, prostě ideální náhradní syn. Jen těch mrtvol se v okolí začíná nějak moc hromadit. Celkem slušný thriller, který se mírně vymyká provařeným postupům, přidává několik slušných akčních scén a trochu konspirace, ale končí bohužel zcela předvídatelně. ()

silak_xup

Souhlasim s Malarkeyem, já vlastně vůbec nechápu, co jsem to viděl... Supermanovskej týpek se připlete do života rodině, kterou přesvědčí, že byl fellák jejich syna a bratra v nějaké vojenské misi, kde právě syn a bratr v jednom zemřel. Všichni si ho oblíbí a celou dobu tušíme, že je to celí nějaký divný... no a pak se to všechno otočí a z mírně tajemného filmu se stane totální akční masakr až do konce, plnej wtf momentů, celkově tomu vůbec nerozumím, proč to kdo natočil ale hodně mě to bavilo, musím si to pustit ještě jednou a dát si před tím heroin. ()

wallax

Veľmi zaujímavo vyzerajúce (dejovo), ale strašne amatérsky spracované (miestami totálne odfláknuté) "béčko" s príliš debilným koncom. Časť filmu do veľkej prestrelky je pomerne zaujímavá. Snažil som sa poskladať si čriepky, ktoré mi dej naservíroval a domýšľal som si čo, prečo a ako a hlavne - fakt ma to bavilo. Akonáhle sa, ale dej dostal k veľkej prestrelke, ktorá bola totálnou brečkou a odpadom akčných filmov a z ktorej sa mi chce grcať keď si na to spomeniem, sa film prehupol, rád by som napísal, že do slabšieho "céčka", ale v skutočnosti úroveň filmu prudko atakovala koniec abecedy. Všetko čo sa počas prvej časti snažili tak poctivo vystavať sa zrútilo ako domček z karát, keď nejaký dobrák otvorí okno a spraví prievan. Dopadlo to katastrofálne a nepomôže tomu ani fakt, že sa v hlavnej roli vybláznila kópia Ryana Goslinga (toho si tu viem veľmi dobre predstaviť) - Dan Stevens, ktorý si svoju rolu odohral skutočne parádne. ()

vodkasesemte

Anna, Calebs sister, she workd nights (aha, tak už vím, proč jsem si to stáhnul) - And I know she would love to meet you - Myslím, že vyhrál jackpot - Halloween (předevčírem – deskripce, preacher video blinking) - What if he has the PTSD or whatever its called? - Some of these guys come back with mental health problems (to se k nám hezky zachovali) - Did you take that into account (vzalas to na vědomí)? - I couldnt impose on your hospitality any longer - I dont need much sleep - I have a lot of FRIENDS. Just not like here. Like online - No fighting - Maybe its his boyfriend or something - Cash is easy to get (but respect) - Fireball - To jsem čekal. Jenomže on se nechá jen vytočit (berserker) - Ted je to akorát - Here for damages - Prej PTS - Invite him to the party. Bcs hes lonely - My friend Zeke - Did you want to see the rest of the house? - I m a soldier, I like guns - Project Aegolius - Cože, takovej obrat - You are army? Yes, sir - I m NAVY myself - Never let anyone pick on you. Otherwise you will carry it with you the rest of your life - These kids at school, they are bigger than you? Than bring a knife to school (už ho miluju) - If they take it off of you and beat you up, you go around their houses at night and burn them down with their families inside (muj člověk) - Whats the worst they can do? - We all know Zeke was never exactly a pillar of this community - I know hes a drugged-out punk junkie - Due to our schools zero tolerance policy on violence - That make it a hate crime. A gay student targeted with physical violence finally defends himself (což byl cíl šikany) and you are suspending him? - After-school detention - I m a friend of the family (LOL) - Do you think I killed Craig? I dont care (my man) - David has neurological conditioning designed to protect both him and the experiment (takže ty jeho intence byly upřímné) - Clean up all loose ends (tak to se povedlo) ()

JenYu

Jediné, co v tomhle filmu za něco stálo, byla hudba. Jinak nelogické, slabé a v některých momentech až uhozené. ()

Deus3x

Samozřejmě, je to béčko a děj se dá předvídat se stoprocentní přeností, ale je to zábavné béčko se skvělým soundtrackem a perfektně budovanou atmosférou. Dřív bych přesně něčím takovým opovrhoval, ale teď jsem za to vděčnej. Buď stárnu, nebo se svět řítí do háje. ()

punco

Kto by si nepustil do domu presného kríženca Bradleyho Coopera a Paula Walkera aj keby o ňom nevedel nič ?? :) Film začne od úplne prvej minúty a končí úplne poslednou sekundou čo je jeho najväčšia výhoda, samozrejme okrem neskutočnej charizmy Stevensa, Soundtrack nedá možnosť nezaspomínať na artovejší Drive, ale čo sa akcie týka Guest po tejto rovine vyhráva. Je to kvalitná zábava, aj keď dejová línia nieje rozvinutá a vysvetlená ani trocha uspokojujúco, ale pridávam hviezdu za vyššie spomenutého Stevensa a jeho psychotické pohľady z okna ;) ()

Saxos

Škoda, že závěr byl až moc přestřelenej a závěrečná scéna úplně jasná od doby co mladej dostal nůž. Soundtrack a Dan Stevens 100%. ()

RomaS

Husté, stejně jako ten divný týpek, co pro něj není nic problém a s každým je výborný kamarád. To mě vydrželo až do té doby, kdy je už jasné proč je ten cool chlapík tak hustý. Mračno nejistoty a toho napínavého nevědění je pryč a vše se zvrátí v něco méně hustého. Závěr tomu bohužel dává už značnou průjmovitost, jinak bych šel výše. ()

FIorian

Byl jsem více než nemile překvapen. První půlka ušla a ačkoliv byl David doslova Terminátor, tak se jednalo spíš o komedii než cokoliv jiného. Panáky objednávat rozhodně umí :) Ta druhá část, kterou jsem už jen z povinnosti protrpěl, byla plná wtf momentů a ve velkém příliš zdlouhavém finále se zhmotnila béčková trapnost sama, která by nezvýšila tep nikomu ani v 80.letech, kamž někam to nejen zrcadlovým labyrintem a halloweenským mlhavým prostředím patří. ()

halberdier

Režisér skvělého You're Next natočil další pecku. Tentokrát to ale není horror, ale akční thrillerové béčko ve stylu Stopaře. Hlavní hrdina, ač je to parchant k pohledání, je neskutečně charizmatický a celý film na něm stojí a Dan Stevens si svojí roli poradil víc než dobře. Potěší i nekompromisní styl, jakým hlavní hrdina řeší problémy, které mu přijdou do cesty. Ten, kdo má podobné filmy rád a nebude zde hledat logiku, se bude dobře bavit. ()

david666

Solidní film i když herecky opravdu nic moc ale i tak jsem si pořád říkal "co za tím jeho chováním vězí". Jo a finální scéna ma šílený hudební doprovod - retro jak sviňa - k té řežbě bylo opravdu psycho. ()

markepocha

Zábavné home invasion s charizmatickým hlavným antihrdinom, ktoré sa v tretej štvrtine prekvapivo prehupne do trochu iného žánru, čím prináša príjemné osvieženie. A vedrá červenej na obrazovku. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra