Vanessa, kterou pronásledují čarodějnice, hledá útěchu u sira Malcolma. Dorian Gray se setkává se zajímavou ženou opředenou tajemstvím. Inspektor Rusk mezitím pátrá po jediném přeživším masakru v krčmě U Námořníka, Hecate se snaží ulovit pro svou matku něco výjimečného a Ferdinand Lyle poodhaluje znepokojivou záhadu Verbis Diablo. (HBO Europe)

Necrotongue

Příběh ztratil ve druhé epizodě výrazně na tempu, nemám nic proti rozhovorům, pokud jsou podstatné pro probíhající děj, ale debaty o kvalitách básníků bych klidně oželel. Poezie mi byla znechucena už na ZŠ, neustálé rozbory básní a bádání nad tím, co chtěl básník říct tím kterým veršem, mě k smrti nebavily. ()

Loki_Six

"Is it not this, Ms. Ives? The glory of life surmounts the fear of death. Good Christian's fear Hellfire, so to avoid it they are kind to their fellow man. Good pagans do not have this fear, so they can be who they are. Good or ill, as their nature dictates. We have no fear of God, so we are accountable to no one but each other. " ()

Anderton

Priebežne pokračujeme tam, kde sme skončili minule. Zároveň je ale zrejmé, že táto séria bude ešte drsnejšia a krvavejšia ako tá prvá a finálny stret bude mať poriadne "gule", aj keď pôjde najmä o ženy. Vanessa si fajn pokecala, či skôr zafilozofovala, s frankensteinovým monštrom, začína sa vyšetrovať vyčíňanie nášho vlkodlaka, len ten Dorian Gray je akosi stále nudný a charizmy veľa nepobral, aspoň podľa mňa. ()

Milano33

Stále to trošku viazne, ale inak prevažuje spokojnosť. Vanessa na tom po psychickej stránke nie je vôbec dobre, je vydesená k smrti. V podstate upadla do šoku a preto jediné, čo jej mohlo pomôcť prísť na nové myšlienky, bolo sa odreagovať na čerstvom vzduchu. A tak sa Van dáva na dobročinnosť, kde nájde pokoj a kľud. Taktiež sa zapojí do dosť komplexnej a hlbokomyseľnej diskusie, pri ktorej rozjíma nad podstatou bytia i nad existenciou niečoho väčšieho než sme my. Tento metafyzický kontext, ktorý veľmi premyslene zachytil najčastejšie kladené otázky ohľadom súcna, sa mi zdal byť velice interesantný. A rovnako ako Vanessa, aj ja som si rád nad týmito hlbokým myšlienkami zadumal. Čo som zhliadol tiež za potešujúce, bol návrat Doriana Graya, ktorému neskutočným spôsobom Van pomotala hlavu. ()