Oggy a škodíci

• Francie Oggy et les cafards (více)
Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný
Francie, 2013, 80 min

Už od stvorenia sveta sú dobrácky modrý kocúr Oggy a škodoradostné šváby Joey, Marky a Dee-Dee večnými nepriateľmi a zvádzajú neľútostné súboje. V ich prvom celovečernom filme kocúr Oggy zažije bláznivé dobrodružstvá postupne v štyroch historických epochách - praveku, stredoveku, viktoriánskom Anglicku a v blízkej budúcnosti, v čase hviezdnych vojen. Nájde priateľov Jacka a Boba, ba dokonca aj spriaznenú dušu v podobe Olivie, ale zlomyseľné šváby Joey, Marky a Dee-Dee mu nedovolia, aby sa šťastne zamiloval, či dokonca založil rodinu. Ničia mu život na každom kroku! (TV JOJ)

darthvader77

Opětovně mě Oggy a šváby málem umlátili smíchy a pro mě byla radost koukat na tohle dílko, které tak hezky doplňuje seriál, všechno co jsem miloval na seriálu, to jest hlavně výborné držkopády, vtipné bitky a vůbec všechny neplechy co prováděli švábi Oggymu je zde převedeno úžasně do čtyř témat, které jsou zdě obětí Oggyho geniálního parodování(pravěk, Sněhurka, Sherlock Holmes, Star Wars). Tvůrci navíc přidali novou postavu bílou kočku, která tomu dodala šmrnc a ponechali všechny staré(Jack a ten buldok) Všude bylo tolik čemu se smát. V pravěku Oggy vs. piraně, Sněhurka - Jack se snaží dodat do schodů, Sherlock Holmes - Jack shozen Joeym do propasti a ve Hvězdných válkách úžasná jedi bitka, přičemž Buldok alá Vader byl dokonalý atd atd co by vydalo na další stránky. Každopádně veliká spokojenost navíc doplněna obvyklou hudbou a závěr, který tvoří systém uzavřeného kruhu vás jenom navnadí, aby jste si zase pustili seriál, což já o víkendu rozhodně udělám. ()

Mr.Keli

Pro mě spíše nostalgie, docela jsem si užíval Oggyho v TV. Už v TV jsou epizody koncipovány po 20 minutách, tím ztrácí i Oggy na filmovém plátně, protože jednotlivé epizody divák hodnotí selekčně, provázanost na konci filmu je koncipována pouze názorným zacyklením příběhu. Ono jednotlivé části nejsou špatné, ale samozřejmě se chtě nechtě objeví slabší a silnější epizoda. Jako nápad dobré, ale koncepčně nedotáhnu té do konce. 70% ()

Petr59

Já jsem na tomto seriálu vyrostl, takže moje hodnocení bude vždy vysoké. I když je to nadprůměrný film, na pět hvězdiček ale nedosahuje. Nedá se to označit za celovečerní film, jsou to zkrátka čtyři epizody, čtyři jiné příběhy a spojuje je akorát jejich návaznost v dějinách. Nedá se to tedy příliš hodnotit jako celek, spíše je třeba hodnotit každou epozidu zvlášť. První epizoda, probíhající v pravěku byla velmi kvalitní, vtipná, dobrá, zajímavá. Tam byl zábavný příběh, zábavný průběh, zábavné role postav ze seriálu. Tomu nebylo co vytknout. Druhá epizoda měla podobnou kvalitu. Byla minimálně stejně vtipná, stejně zajímavá a stejně dobrá. Příběh také dobrý, stejně jako prostor pro všechy postavy ze seriálu, včetně Jacka, který dostal mnohem více prostoru, než v seriálu a filmu to pomohlo. Se třetí epizodou šla ale kvalita mírně dolů. Třetí epizoda měla sice asi nejinteligentnější a nejzamotanější zápletku, ale spíše u toho člověk přemýšlel, než aby se bavil a na to u Oggyho nejsme příliš zvyklí. Na rozdíl od předešlých dvou epizod ubyla atmosféra ze seriálu i vtipných momentů. Ale pořád se člověk ještě celkem bavil a drželo se to v lehce nadprůměrných vodách. Čtvrtý příběh - Hvězdné války, to už bylo podle mě zcela zbytečné. Tak krátké, že člověk si z toho moc nevzal, bez nějakého příběhu. Takže, když to shrnu - První polovina, byla výrazně lepší, než ta druhá. Kdyby se i druhá polovina nesla v duchu té první, dal bych pět hvězdiček. ()

metztlimoon

Toto mi nešmakovalo už ani ako decku. Preto som šla na film s jasnou predstavou, že tam zaspím. A stalo sa. Nuda už od samého začiatku, ktorý ma náležite uspal a zobudila som sa až 15 minút pred koncom. Ale aby sa nepovedalo, že som neobjektívna, zobudila som sa asi 4x. Videla som čo som potrebovala a utvrdila som sa v tom, že robím dobre, keď spím. ()

lord_styx

Ze začátku to mělo odpych a byla to fakt zábava. Ale ve druhé půlce jsem bohužel usnul a to se mi v kině ještě nestalo. Nevím jestli je to tím, že sem zvyklej usínat u animáků, nebo tím příběhem, každopádně tím pro mě byl zážitek jaksi slabší :-D ()

SMilan

Škoda tých Star Wars na konci, inak dobrá oddychovka. Dostal som od filmu v podstate to, čo som od neho očakával. ()

misacvrk

Oggy a škodíci - tak tohle patří do mého dětství, na tomhle jsem rád vyrůstal. Je dobře, že se režisér po dlouhé době rozhodl natočit celovečerní animák. Sice to není, jako famózní šestiminutovky, ale tohle opravdu stačí. Suma sumárum, zasloužených 70%. ()

LencaN

Překvapení poslední doby. Čekala jsem něco dětinského a ona to byla nakonec taková sranda. Až jsem měla dojem, že to je cílené ne na děti, ale na starší diváky. Moc se mi líbilo, že jsme s Oggym a jeho partou prošli různá období - pravěk a snaha získat oheň (to bylo děsně roztomilé), středověk a záchrana slečny (srandovní, jak se princ držel v určitých chlapských věcech zpátky), období Sherlocka Holmese v Londýně (miluju postavu Sherlocka Holmese, takže jsem ráda, že jí takto vzdali čest) a na závěr Star Wars (to už bylo evidentně pro zkušené diváky, aby poznali postavičky a udělalo mi to velkou radost, že si s tím tak pohráli). Tohle se Francouzům povedlo. Vůbec mi nevadilo, že se tady nemluvilo a používaly se jenom skřeky. O to to bylo jednodušší, čistší a údernější. ()

A.MacGyver

Doba kamenná super, středověk horší, Londýn ušel a závěr jsem moc nepochopil, snad jen malá parodie na Star Wars :-) Ale jako pohádka super. Nevěřil jsem, že film dokáže zaujmout bez jediného slova... Tři hvězdičky. ()

Kinderr

Mě osobně to překvapilo, seriál Oggy a škodíci se mi moc nelíbil,ale film je dobrej. Několik příběhů od pravěku až po hnvězdné války:-) ()

ohinek

No, filmu chybí to, co dělalo seriál tak legrační a zábavný. Tam přece šlo o to, jak oggymu dělali švábi ze života peklo, a na obou stranách byl boj vedený tou tak legrační brutalitou (sám dynamit, dřevěná palice, kovadlina), u které jsem se svého času tolik nasmál a místy se zasměji i teď. Nedostal jsem se bohužel ani přes první epizodu. Budu doufat že až se k tomu dokopu znovu, bude to lepší. Jinak, kdo chce vědět, co dělalo oggyho lepším, než ostatní seriály tohoto typu a čemu se tento film bohužel nepřiblížil, tak by se to dalo shrnout v těchto dílech (dobrých jich je mnohem víc). Příjemnou zábavu:D http://www.youtube.com/watch?v=uU0J2zuhs_k http://www.youtube.com/watch?v=1QkviOfz8Kc http://www.youtube.com/watch?v=2OjrY9VeRnw http://www.youtube.com/watch?v=3-r-jDIKNCI http://www.youtube.com/watch?v=IwAQRHiUVZU http://www.youtube.com/watch?v=0lw2JibQjvY ()

Jardatekk

Oggy byl, je a bude moje nejoblíbenější postavička. Na film jsem se moc těšil a rozhodně jsem nebyl zklamám. Oggy prostě ani zklamat nemůže. Pravdou je, že potenciál hlavně v třetím příběhu z Londýna nebyl úplně využit. Přesto jsem se od začátku až dokonce bavil a nakonec jsem v mladě osazeném kině chtěl ještě přídavek :D ()

klipers

Je to klasický Oggy, akurát tu je priestor aj pre nejaký ten príbeh. A práve tieto WTF momenty to pekne držali pokope. Rozmýšľal som medzi tromi a štyrmi hviezdičkami a ten záverečný soundtrack rozhodol. Tam už museli byť tí tvorcovia dobre rozbláznení. ()