Reklama

Reklama

Oggy a škodíci

  • Francie Oggy et les cafards (více)
Trailer
Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný
Francie, 2013, 80 min

Už od stvorenia sveta sú dobrácky modrý kocúr Oggy a škodoradostné šváby Joey, Marky a Dee-Dee večnými nepriateľmi a zvádzajú neľútostné súboje. V ich prvom celovečernom filme kocúr Oggy zažije bláznivé dobrodružstvá postupne v štyroch historických epochách - praveku, stredoveku, viktoriánskom Anglicku a v blízkej budúcnosti, v čase hviezdnych vojen. Nájde priateľov Jacka a Boba, ba dokonca aj spriaznenú dušu v podobe Olivie, ale zlomyseľné šváby Joey, Marky a Dee-Dee mu nedovolia, aby sa šťastne zamiloval, či dokonca založil rodinu. Ničia mu život na každom kroku! (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem miloval a na film jsem se hodně těšil. Je trošku škoda, že film nenabízí nějaký širší příběh, ale je pouze sestaven ze tří standardně dlouhých epizod s jednou kratší. Ono by to ale stejně ani nešlo. Jinak se to klasicky drží původního seriálu, až na to, že je každá "epizoda" umístěna do jiného časového období, takže se zde Oggyho dům nenachází. Pořád je to sranda...90%...[05.10.2013_Cinestar_Černý most] ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Tak rozhodne to nie je perfektné ako seriál, myslím, že tých vtipných momentov je o dosť menej, pretože tu bolo treba aj dáky ten akože dej no nemôžem si pomôcť Oggyho zbožňujem a nedám na neho dopustiť. Takže 4* aj z toho dôvodu, že Oggy je moja srdcovka, z ďalšieho, že časť vo viktoriánskom Anglicku pre mňa samozrejme najlepšia a i z toho, že je to akoby také príjemné doplnenie ďalších troch epizód k seriálu. Niektoré scénky fakt stáli za to, no nenasmiala som sa na tom schuti ako pri seriáli. Čo je škoda. Ale Oggy je proste Oggy a nevedela by som k tomuto byť krutá nech by to už bolo o hocaké. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $460,000▐ graficky uletené a dá sa povedať originálne poňatie ale príbeh sa snaží až moc na silu byť zábavný, pár krát som sa pousmial ale poväčšinou ma to moc nebralo, toto akosi išlo mimo mňa /videl v kine: 40%/ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Je to vlastně taková velmi ztřeštěná parafráze celovečerní trojgrotesky Bustera Keatona Láska kvete v každém věku. Oggy, Jack, švábi a další staří známí stráví první povídku v době kamenné, druhou ve středověku a třetí v holmesovské Anglii, přičemž první dva pobyty jsou lepší než třetí, který bych ovšem úplně nezatracoval, protože má také skvělé momenty. Jako trochu zbytečný přídavek mi naopak připadal epilog ve stylu Star Wars, který moderní animace připravila o velkou část atmosféry. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Převod seriálu na plátna je vždy ošemetmá záležitost, která většinou končí kočkopsem, který neví jestli se spíše zavděčit fanouškům či divákovi neznalému. Dvojnásob ošemetné jsou pak celovečerní adaptace němých animovaných eskapádových grotosek ve stylu Toma a Jerryho. To tvůrci Oggyho a škodíků se s tímto nijak netrápili a tak prostě přinášejí kvarteto samostatných epizod (či povídek chcete-li), které jsou svým rozsahem v zásadě takové delší a výpravnější běžné epizody, které spojuje pouze základní téma "věčný to boj napříč věky". Čili je to povětšinou klasicky animované a nemluví se tu (resp. mluví, ale nesrozumitenou hatmatilkou zprostředkovávanou skrze obrázkové bubliny). Hned první pravěká epizoda "boj o oheň" je jako to nejlepší z původního seriálu; znalý divák si všimne jednoho pomrknutí za druhým a baví se stejně jako ten neznalý. Druhá pohádkově středověká pasáž "o hledání a zachraňování té pravé" je ještě lepší a nebál bych se jí z fleku zařadit do zlatého fondu animované grotesky vedle klenotů žánru. Čirý gejzír nápaditosti, vtipu a zábavy pro každého, kde není morous bez špetky dětské dušičky. Bohužel s přechodem do roku 1900 v segmentu Sherlock je ne přímo všechno špatně, ale rozhodně tuctově. A celé to vyvrcholí nejslabší bezpočtukrát jinde viděnou pasáží à la Star Wars, která jde přežít jen díky krátkosti a finálnímu vypointování celého filmu. Ve výsledku dvě rozdílné poloviny, z nichž ta druhá se zuby nechty snaží kazit dojmy. A bohužel jí to vychází. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Švábi Joey, Marky a Dee Dee jsou pojmenováni podle členů americké punk-rockové skupiny Ramones. (ČSFD)

Reklama

Reklama