Reklama

Reklama

Oggy a škodíci

  • Francie Oggy et les cafards (více)
Trailer
Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný
Francie, 2013, 80 min

Obsahy(1)

Už od stvorenia sveta sú dobrácky modrý kocúr Oggy a škodoradostné šváby Joey, Marky a Dee-Dee večnými nepriateľmi a zvádzajú neľútostné súboje. V ich prvom celovečernom filme kocúr Oggy zažije bláznivé dobrodružstvá postupne v štyroch historických epochách - praveku, stredoveku, viktoriánskom Anglicku a v blízkej budúcnosti, v čase hviezdnych vojen. Nájde priateľov Jacka a Boba, ba dokonca aj spriaznenú dušu v podobe Olivie, ale zlomyseľné šváby Joey, Marky a Dee-Dee mu nedovolia, aby sa šťastne zamiloval, či dokonca založil rodinu. Ničia mu život na každom kroku! (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Linda.csfd 

všechny recenze uživatele

Ale tak jako jo, když přimhouřím oči, tak to bylo fajn. :) Hlavně první polovina. Ne, že bych dostávala záchvaty smíchu, ale pousmála jsem se docela často. Přidání ženského elementu bylo zajímavým zpestřením. Chvíli mi to i připomnělo atlas mraků - jak se děje odehrávaly v určitých časových liniích. Detaily prostředí byly docela propracované - například oheň byl opravdu ohňovej. ;) ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

První linie v pravěku je skvělá. Tam jsem skutečně chcípal smíchy a smál se nahlas. Ta druhá v době mečů a rytířů je určitě slabší, ale pořád fajn a akce skvělá. Ta třetí, detektivní je asi nejlepší. Dokonce nechybí ani velký twist, který mne fakt dostal. Ta poslední linie v budoucnosti je bohužel pitomá a o ničem. Jako celek to nepůsobí tak skvěle, jako seriál. Přesto jsem se bavil. 8/10 ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Animované grotesky majú svojich verných divákov a vždy aj budú mať. Francúzi dobili svet s Oggym a tromi škodoradostnými švábmi a ich seriálové príbehy sú perfektné. Film obsahuje štyri poviedky, z nich tá prvá je nejlepšia a neuveriteľne zábavná. Škoda, že sa nepokračovalo v nastúpenej ceste aj potom, bola by to parádna pecka. ()

R´Hell 

všechny recenze uživatele

Převod Oggyho na velké plátno není stejný jako třeba ten Simpsonovic, protože se film nedrží jedné konzistentní dějové linky, ale skládá se z krátkých filmů, které mají společné jen hlavní protagonisty. Tím pádem to není až tak Oggy ve filmu, ale spíš "pojďme na seriál do kina". První dva příběhy jsou fenomenální, zbytek už jen fajn. Jako celek to je zábavná jízda časem a vůbec bych se nebála dívat se na to s dospělými, stejně tak s malými dětmi. Úsměv zaručen. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Převod seriálu na plátna je vždy ošemetmá záležitost, která většinou končí kočkopsem, který neví jestli se spíše zavděčit fanouškům či divákovi neznalému. Dvojnásob ošemetné jsou pak celovečerní adaptace němých animovaných eskapádových grotosek ve stylu Toma a Jerryho. To tvůrci Oggyho a škodíků se s tímto nijak netrápili a tak prostě přinášejí kvarteto samostatných epizod (či povídek chcete-li), které jsou svým rozsahem v zásadě takové delší a výpravnější běžné epizody, které spojuje pouze základní téma "věčný to boj napříč věky". Čili je to povětšinou klasicky animované a nemluví se tu (resp. mluví, ale nesrozumitenou hatmatilkou zprostředkovávanou skrze obrázkové bubliny). Hned první pravěká epizoda "boj o oheň" je jako to nejlepší z původního seriálu; znalý divák si všimne jednoho pomrknutí za druhým a baví se stejně jako ten neznalý. Druhá pohádkově středověká pasáž "o hledání a zachraňování té pravé" je ještě lepší a nebál bych se jí z fleku zařadit do zlatého fondu animované grotesky vedle klenotů žánru. Čirý gejzír nápaditosti, vtipu a zábavy pro každého, kde není morous bez špetky dětské dušičky. Bohužel s přechodem do roku 1900 v segmentu Sherlock je ne přímo všechno špatně, ale rozhodně tuctově. A celé to vyvrcholí nejslabší bezpočtukrát jinde viděnou pasáží à la Star Wars, která jde přežít jen díky krátkosti a finálnímu vypointování celého filmu. Ve výsledku dvě rozdílné poloviny, z nichž ta druhá se zuby nechty snaží kazit dojmy. A bohužel jí to vychází. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Švábi Joey, Marky a Dee Dee jsou pojmenováni podle členů americké punk-rockové skupiny Ramones. (ČSFD)

Reklama

Reklama