Oggy a škodíci

Animovaný / Komedie

Francie, 2013, 80 min

Olivier Jean Marie

Marc du Pontavice

Takže som si odsledovala reinkarnačný vývin Oggyho a jeho kamarátov (a nepriateľov) od jeho "primitívného života", cez kráľovský život (tam teda chýbalo len sedem mačiatok a Bobova miska z menom pred búdou), až k bohužiaľ nudnému vesmírnemu záveru. Predpokladám teda, že niekde medzi tým Londýnom a vesmírom sa nachádzal pôvodný Oggy. Alebo sa mýlim, neviem. Každopádne ma vo filme tie šváby nesrali až tak, ako už pár rokov v seriáli. To je plus, dobrý film musím uznať.(7.1.2015)

V kine na tom bolo 5 ľudí, vrátane kamošky a mojej maličkosti...vekový priemer tak okolo 25, ani jedno dieťa. Uvádzačka pred premietaním - "Ale to je rozprávka, to viete?" :) milé :) Oggy a šváby sú srdcovečka a tento film zhŕňa všetko najlepšie zo seriálu, všetky charaktery sú zachované, akurát samotný Oggy nie je taký lenivý. Ale celý film ťahá Jack (áno, to je ten zelený kocúr, čo si to vždy všetko odskáče). Dávam plnú pálku, pri krutých gagoch, šialených proporciách a perfektnej hudbe sa jednoducho nedalo nesmiať počas celého filmu.(22.9.2013)

Zlatý věk animované grotesky je dávno pryč, ale sem tam se ještě nějaký zástupce objeví. Celovečerní Oggy jsou čtyři samostatné příběhy spojené jen existencí stejných hrdinů. První dva jsou výborné, třetí už využívá potenciálu postav a prostředí tak na polovinu a poslední je naštěstí velmi krátký. Animované parodie na Sherlocka Holmese a Star Wars přitom skýtaly takové možnosti... Nevím, co na to děti, já se bavil dobře (70%).(5.10.2013)

Seriál jsem miloval a na film jsem se hodně těšil. Je trošku škoda, že film nenabízí nějaký širší příběh, ale je pouze sestaven ze tří standartně dlouhých epizod s jednou kratší. Ono by to ale stejně ani nešlo. Jinak se to klasicky drží původního seriálu, až na to, že je každá "epizoda" umístěna do jiného časového období, takže se zde Oggyho dům nenachází. Pořád je to sranda...90%...[05.10.2013_Cinestar_Černý most](5.10.2013)

Velký zklamání, Oggyho a šváby (škodíky) miluju, seriál jsem fakt zbožňoval od malička, ale film se moc nepovedl. Ty jednotlivý příběhy jsou dost nudný a hlavně to celé postrádá vtip, u některých scének jsem koukal i na mobil, jestli už nebude konec, protože to vážně strašně nudilo, jako seriál to je pecka, jako film to je takovej průměr, když budu hodnej, 3* dávám jen z nostalgie, ale seriálu to nesahá ani po kotníky.(10.3.2014)

• - Švábi Joey, Marky a Dee Dee jsou pojmenováni podle členů americké punk-rockové skupiny Ramones. (Marounek)