Oggy a škodíci

Oggy et les cafards

• slovenský

Oggy a šváby

Oggy and the Cockroaches: The Movie

Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

Francie, 2013, 80 min

Olivier Jean Marie

Marc du Pontavice

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $460,000▐ graficky uletené a dá sa povedať originálne poňatie ale príbeh sa snaží až moc na silu byť zábavný, pár krát som sa pousmial ale poväčšinou ma to moc nebralo, toto akosi išlo mimo mňa /videl v kine: 40%/(25.9.2013)

První linie v pravěku je skvělá. Tam jsem skutečně chcípal smíchy a smál se nahlas. Ta druhá v době mečů a rytířů je určitě slabší, ale pořád fajn a akce skvělá. Ta třetí, detektivní je asi nejlepší. Dokonce nechybí ani velký twist, který mne fakt dostal. Ta poslední linie v budoucnosti je bohužel pitomá a o ničem. Jako celek to nepůsobí tak skvěle, jako seriál. Přesto jsem se bavil. 8/10(11.2.2014)

Popri učení na štátnice som si potreboval trochu oddýchnuť, a tento film bol k tomu dokonalý. Pôvodný seriál som ako malý rád pozerával, a pred pár týždňami som si ho znovu pustil a znovu som sa zasmial. A rovnako tomu bolo aj v tomto filme. Vtipy sú parodické a nezmyselné, grafika je veľmi zaujímavá, zvuky sú dzivé a príbehy sú šialené, no práve o tom je Oggy. Ja som sa zabavil, páčili sa mi všetky príbehy a aj zakončenie.(12.6.2014)

Takže som si odsledovala reinkarnačný vývin Oggyho a jeho kamarátov (a nepriateľov) od jeho "primitívného života", cez kráľovský život (tam teda chýbalo len sedem mačiatok a Bobova miska z menom pred búdou), až k bohužiaľ nudnému vesmírnemu záveru. Predpokladám teda, že niekde medzi tým Londýnom a vesmírom sa nachádzal pôvodný Oggy. Alebo sa mýlim, neviem. Každopádne ma vo filme tie šváby nesrali až tak, ako už pár rokov v seriáli. To je plus, dobrý film musím uznať.(7.1.2015)

Animované grotesky majú svojich verných divákov a vždy aj budú mať. Francúzi dobili svet s Oggym a tromi škodoradostnými švábmi a ich seriálové príbehy sú perfektné. Film obsahuje štyri poviedky, z nich tá prvá je nejlepšia a neuveriteľne zábavná. Škoda, že sa nepokračovalo v nastúpenej ceste aj potom, bola by to parádna pecka.(27.12.2013)

• - Švábi Joey, Marky a Dee Dee jsou pojmenováni podle členů americké punk-rockové skupiny Ramones. (Marounek)