Luce je poslána do internátní školy pro problémové mladistvé hned poté, co je obviněna ze žhářství, během něhož zemřel mladý chlapec. Ve škole plné zvláštních spolužáků potkává záhadného a odtažitého Daniela, který s ní ale nechce mít nic společného a až podezřele se jí vyhýbá. Luce se snaží zjistit jeho tajemství stůj co stůj. Nejen, že jí Daniel silně přitahuje, ale přijde jí na něm i něco velmi povědomého. Jako by ho snad znala tisíce let... (Fénix Distribution)

Trailer 1

kklepkaa

Další fantasy teen filmek, který ale dopadl ještě poměrně hůř než celý Twilight. Už po konci musí být každému jasné, že pokračování to mít nebude. No jo, plakat asi nikdo nad tím taky nebude. Celou sérii jsem kdysi četla a líbil se mi ten nápad, ale už celá série byla kvalitativně jaksi pod úrovní v daném žánru. Od filmu tedy toho nešlo moc očekávat. Ale i tak je mi to tak nějak zvráceně líto. Nemám ráda neuzavřené série. ()

Blackey.

Já jsem si asi ani nemyslela, že by ten film mohl být dobrý, ale tak nějak jsem se na něj stejně podívala. Kdysi dávno, v dobách, kdy jsem byla cílovou tohoto žánru, jsem četla knihu a ani ta se mi zrovna dvakrát moc nelíbila, ale říkala jsem si, že dám filmu šanci... No buď jsem z toho prostě už vyrostla, nebo to vážně bylo hodně špatný. Hlavní duo asi dělalo co mohlo, Jeremyho mám vážně ráda a Addison taky projevila špetku hereckého talentu a navíc je to vážně krásná žena, ale to bohužel nestačilo. Film nepůsobil vůbec uceleně, spousta rozmazaných záběrů, které měly působit umělecky, mě spíš rušily... a spousta otázek zůstává nezodpovězena s tím, že je to otevřené k dalšímu pokračování, na které ale nejspíš nedojde. Přišlo mi to uspěchané, rozuzlení... hm... vlastně žádné... některé události působí ve filmu naprosto zbytečně. Myslím, že to možná mělo větší potenciál, ačkoliv nejsem ultra fanda knih, ale ten v té hodině a půl využit rozhodně nebyl. V podstatě se tam toho moc ani nedělo, ale některé scény člověka i bavily, nebo vyvolaly aspoň nějakou emoci, no ten závěr podle mě úplně zabil veškeré snažení uplynulé hodiny a čtvrt.... Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, protože jsem od toho nic nečekala, ale nejsem ani nijak pozitivně překvapená. Nejspíš na ten film hodně rychle zapomenu. ()

blondboss

Podpriemerná teenage fantasy, ktorá cucá veľa námetu z Twilight série a ktorá sa od nej v podstate líši len tým, že upírov nahradili padlí anjeli. Inak je to len tá istá opäť prevarená kaša navyše s dosť nedotiahnutým scenárom a dialógmi. Atmosféru to malo celkom fajn temnú so sympatickou hlavnou predstaviteľkou, ale inak to nemôže veľmi zaujať. 40 % ()

suzanne1997

Zajímavý film, donutil mě se dívat až do konce a ten mi ani teď není úplně jasný. Chápu, že se do sebe zamilovali, ale co se stalo pak? Tenhle film mne opravdu zaujal, spousta věcí se v něm vyřešila, spousta zůstala nezodpovězená a velké množství otázek mne napadá. Nemám nic k vytknutí, nemám žádné připomínky, jenom bych lehce dořešila ten konec. Celkově působil dobrým dojmem, nic nepřeskakoval, na nic si nehrál. Proto mi nezbývá než jej doporučit, je však jen na vás, jestli mou radu poslechnete. ()

Petra321

Častá klasika, dobrý príbeh, ale zlé spracovanie. Film ma začal zaujímať až od požiaru v Meči a kríži, čo bolo dosť neskoro. Nebola to žiadna sláva, ale pevne verím, že jedného dňa toto dielo objaví nejaká televízia, alebo štúdio a povedia si: ,,Hm, poďme o tom nakrútiť seriál!" Podobne ako pri Zlatom kompase, či Meste kostí, pretože tento príbeh má na viac ako len podpriemerný film. ()

• Internátna škola Meč a Kríž sú v skutočnosti dva zámky. Oba sa nachádzajú v Maďarsku, konkrétne v mestách Tura a Szabadkígyós. (mima33)
  • V roku 2009 ságu o Padlých Anjeloch plánovalo spracovať štúdio Disney, lenže v roku 2013 od projektu ustúpili a prenechali látku inej spoločnosti z LA, Lotus Entertainment. (mima33)