Pád

Pád

Dobrodružný / Drama / Thriller / Romantický / Fantasy

USA / Maďarsko, 2016, 91 min

• silentname

Ja neviem. Tínedžerské romantické filmy sú asi stále trendy, keď vznikajú filmy ako je "Fallen". A povedzme si úprimne, čo sa od tohto filmu dá čakať? Viete odhadnúť asi skoro všetko čo sa stane, viete presne akú budú mať postavy rolu a možno je tu iba jeden jediný twist, ktorý vie prekvapiť ľudí, ktorí nečítali knihu. A aj to len z dôvodu, že ako môžeme čakať niečo, k čomu sme nemali ani jediný náznak. Je tu vôbec niečo dobré? Lola Kirke. Neprezentuje postavu, ktorá je síce dobre napísaná, ale myslím si, že je dobre zahraná. A ukáže zo seba asi najväčšiu dávku ľudskosti a reálnych emócií v tomto filme. Plus asi jediná postava, ktorú vieme aspoň trošku pochopiť. Ostatné je tu klišé na klišé, na klišé. Vizuálne to nie je ani trochu zaujímavé, film je príliš krátky na to, aby nás čo len vtiahol do deja a nemá zaujímavú scénku, o ktorej by som sa vedel vyjadriť, že stála za to vidieť. Je to proste typická fantasy romanťárna, kde všetky autorky tohto žánru kopírujú jedna druhú, pretože to budú ľudia čítať a pozerať. A zarobí to peniaze a to je všetko. Neodporúčam pozerať iným, než fanúšikom kníh (nečítal som, tak neviem ako sa to drží predlohy), no nikto iný si tu podľa mňa nenájde nič, čo by stálo za pozornosť. Možno to vyzerá akurát lepšie ako anjelské "Maximum Ride". Takže možno môžem film pochváliť, že nie je až tak zlý. Hodnotenie: D(1.5.2017)

• kaylin

Ne, young adult rozhodně není pro mě a tahle další romance založená na fantasy světě, který vychází z křesťanské mytologie, respektive z ďábla a andělů, to opravdu není něco, co by mě mělo nějak více dojmout. Standardně natočené, standardně nudné a není zde nic, co nechytne člověka, který vyloženě tohle chce.(27.3.2017)

Zas tak tragické to není, i když mám teda taky nutkání tomu srazit hodnocení čistě kvůli tomu, že film končí jakoby v půlce, kdy se jakože odhalí "nečekané" tajemství a začne se něco dít. To předtím je ale fajn teen fantasy. Nechybí tomu mírně hororová atmosféra, na takové béčko to má skvěle vybrané lokace, příjemnou obrazovou stránku, krásnou hudbu a řádně vyfešákované osazenstvo (Addison Timlin je tady tradičně... no.. oich). Samozřejmě je to naivní, jednoduché a přehnaně melodramatické, ale kdo má tenhle žánr rád a nevadí mu ten kýč, tak si to asi i užije. Ale jinak je to i v rámci žánru průměrné, dějově nepochopitelně useklé a vzhledem k nevalnému úspěchu se pokračování jen těžko dočkáme.(17.6.2017)

• bllm

Ty krávo, no to jsem si teda dala. Tohle jsem teda nečekala. Měla jsem radost z nového filmu s Jeremy Irvinem a moc jsem neřešila, co to vlastně je, co to na mě číhá. Zdejší obsah zas tak strašlivě nevypadá, ale plakátek mě měl dostatečně varovat. Netušila jsem, že se vůbec něco takovýho natáčí a že se najdou lidi, kteří se k tomu propůjčí. Ta jedna je za docela zajímavý vizuál (co jsem si za těch 25 minut po které jsem to vydržela stihla všimnout).(12.3.2017)

• Magika82

Když spisovatel/ka píše tzv. "Na sílu", výsledek je nakonec podoben velmi špatně předstíranému milostnému roztoužení v loži... Když takovou knihu převezmou hned tři scénáristé, je nabíledni, že katastrofa je neodvratitelná. A tento snímek jest toho důkazem.... Nedostatečná, a práce patří do Odpadkového koše...(29.4.2017)

• - V roku 2009 ságu o Padlých Anjeloch plánovalo spracovať štúdio Disney, lenže v roku 2013 od projektu ustúpili a prenechali látku inej spoločnosti z LA, Lotus Entertainment. (mima33)

• - Internátna škola Meč a Kríž sú v skutočnosti dva zámky. Oba sa nachádzajú v Maďarsku, konkrétne v mestách Tura a Szabadkígyós. (mima33)