Armstrongova lež

• USA The Armstrong Lie (více)

Jedni ho milujú, druhí nenávidia. Dôvodov na to majú tí aj tí viac než dosť. Niekdajšia cyklistická superstar Lance Armstrong, ktorá v dôsledku dopingového škandálu, aký v histórii (nielen) tohto športu nemá obdoby, prišla o všetky svoje najcennejšie tituly i priazeň drvivej väčšiny fanúšikov, dodnes polarizuje verejnosť. Muž, ktorý miloval víťazenie a viac než čokoľvek na svete neznášal prehry, pretože v jeho očiach prehra znamenala smrť, paradoxne smrť (v podobe agresívnej rakoviny semenníkov s metastázami v brušnej dutine, pľúcach a mozgu) porazil, no krátko nato vlastnou vinou i tak temer úplne všetko, na čom mu kedy záležalo, stratil. No verte tomu alebo nie, slovo rezignácia by ste napriek všetkému v jeho slovníku hľadali márne... (TV Markíza)

ghatos

"Tenhle film není o cyklistice, je o moci." Lance Armstrong je pozoruhodná postava. Troufám si tvrdit, že to je jedna z nejvíc záporných postav sportovní historie. Nejde jen o doping či jiné průšvihy. Sportovec (člověk) si může i tak udržet jakousi vnitřní integritu, hrdost...nazvěme to jakkoliv. Tenhle texasan je však jiný. Z psychologického hlediska to byl (je) velmi nebezpečný všehoschopný manipulátor, arogantní lhář a agresor, jenž využíval moci k tomu, aby ovládal totálně prohnilé prostředí cyklistiky. Vše, co mu procházelo nebo jak dokázal využívat svou nadaci k tomu, aby ho chránila...to je nový level odpornosti. Jeho bažení po dominanci ho nakonec zahubilo. To už tak bývá, že to co ti pomůže nahoru, to tě nakonec zničí. On dodnes věří, že mu právem patří 7 titulů z Francie a v určitých důležitých událostech své kariéry lže sobě i veřejnosti dodnes. Nejvíc ho však mrzí, že ho chytli...84%. ()

Pedross800

Možná zajímavější než samotný dokument je pročítání zdejších komentů, kde v dosti případech se lidé staví na stranu své někdejší modly a zlehčují vše co se dozvěděli, tedy to, že to byl prostě a jednoduše prolhanej dopující parchant co balamutil celý svět a ještě tvrdě mával s těma kdo šli proti němu, dokud měl kolem sebe aureolu "boha". A je zcela irelevantní zda to tak dělali všichni či ne.....a zdejší komentáře, to je zajímavá sonda do duší a myšlení různých lidiček.Podnětný dokument i to, jak se k něčemu takovému staví ten či onen. ()

Elwin1

Dokument, který alespoň částečně otevírá monstrózní proces Armstrongových pavučin lží. Pokud chce někdo do detailu a se všemi souvislostmi pochopit Lancův příběh, musí přečíst všechny jeho knížky, knížky D. Walshe, knihu T. Hamiltona, projít si spisy USADA, pochopit 90. léta v cyklistice, cyklistickou omertu a především Lance. Lidé, kteří Texasana odsuzují, a přitom neviděli jedinou etapu cyklistického závodu, jsou směšní. Stejně tak příživníci firem, které na Armstrongovi během jeho úspěšné kariéry vydělávaly a během procesu rázem otočili a nyní po něm žádají odškodné. Neobhajuji tady Lance ani cyklistiku jako takovou. Ale nic není černobílé a pokud chci něco nebo někoho soudit, musím znát background. BTW. skvělý dokument Alexi. ()

Wbcko

Hodně zajímavý dokument, který mě i přes delší stopáž nenudil ani minutu. O tom, že je Lance (nebo kdokoli ze startovního roštu Tour) čistý, jsem si nedělal iluze nikdy, takže ani Lancovo přiznání, ani tento dokument, výrazně nezměnil můj pohled na něj. Pro mě je to pořád fenomenální cyklista, co vyhrál Tour 7x - což už mimochodem možná nikdy nikdo nedokáže. ()

Maynard.

Sice sem se toho dozvěděl o tomhle cyklistoj docela dost, ale dokument je tak nudně natočenej, že sem měl co dělat, abych vůbec dokoukal. Málo hudby. Strašně moc keců ze zákulisí, kdyby tam bylo víc záběrů ze závodů, bylo by to mnohem záživnější. Na druhou stranu si cením toho, že se tenhle sportovec otevřeně přiznal ke všem těm podovodům. Narozdíl od rusáků, kteří to pořád zatajují a zatajují, tak Armstrong šel s kůží na trh a tím se aspoň v některých očích očistil. Mně přijde debilita pomáhat si steroidama... ()

Zagros

Po filmu The Program: pád legendy jsem si dal i dokument Armstrongova lež, abych si případně doplnil a opravil pohled na celý příběh. Byl jsem příjemně překvapen, jak se tvůrci filmu drželi reálu a zbytečně nikde nedramatizovali. Dokument samotný je také velmi dobrý. Formální stránka klasika, ale obsah je skvělý. Líbil se mi nestranný pohled a snaha podat více úhlů pohledu. Tak by to mělo být. Lance Armstrong byl rozhodně jednou z nejvlivnějších postav nedávných let a slovo kontroverzní k němu sedí. Na jednu stranu porazil rakovinu, vybral na boj s ní obrovské peníze, vyhrál sedmkrát Tour de France a stal se globální celebritou. Na druhou stranu podváděl, dopoval, lhal, a když byl někdo proti němu, tak se jej snažil zničit. Na konci ovšem vše přiznal a to já velmi oceňuji. Někdo lže až do smrti a pravda nikdy nevyjde najevo. V tomto případě si každý, kdo chce, informace dohledá. Jak jsem psal u filmu, soudy Lance Armstronga nechám na každém. Dokument i film ale rád doporučím všem. Dokonce i těm, koho cyklistika nebaví (stejně jako mě). Má totiž co říct každému, pro fanoušky cyklistiky je to pak povinnost.   ()

Scevola

Zacalo to ako dokument o Armstrongovom comebacku a skoncilo ako popis najsofistikovanejsieho dopingu v dejinach. Doping by sa s prihliadnutim na dobu mohol relativizovat ale to jeho arogantne zneuzivanie moci urcite nie. 8/10 ()

Hanys_

Chtěl prostě pořád vyhrávat. A aby měl šanci, tak musel zobat. Cyklistika je dopingem prolezlá už pěkně dlouho, takže by možná nebylo od věci tady ten doping povolit :) Nicméně k Lanceovi. To jak dlouho s kamennou tváří zatloukal a pak prostě jen řekne, "Sorry lhal jsem", je skoro až urážkou jeho fanoušků a nadace. A Dokument celkově spíš průměr. Gibney měl docela exclusivitu, takže se divím, že v otázkách nešel víc na tělo a pořádně v tom Lance nevymáchal..6.5/10 ()

divak84

tu oslavnou první polovinu si mohli odpustit.. Armstrong je jeden z největších sporotvních zločinců všech dob. Egomaniak, sociopat, který se opravdu nezastavil před ničím,. aby sou megalež ututlal.. chudák který se všechna (oprávněná) obvinění snažil odrazit s úvodní větou "jako někdo, kdo překonal rakovinu, jsem...." .. Armstrong je lidská spodina, nic víc.. Dokument jako takový je pro mě jako pro cyklistického blbce zajímavý až od druhé poloviny. ()

Mikino00

Docela jsem se obával, že dokument bude vynášet soudy a zatracovat Armstronga, to se naštěstí nestalo, dostal zde velký prostor na to obhájit se a uznat své chyby. Musím říci, že jsem Lance nikdy neměl rád, je to arogantní povýšenec jdoucí přes mrtvoly vidící jen sebe, kdykoliv připraven potopit svého kolegu, ale na druhou stranu mi vadí jeho až přehnané odsuzování za doping, pohybujeme se ve sportu kde dopují všichni, on uměl dopovat lépe než ostatní a proto je horším člověkem? To si nemyslím, jeho úspěchy tkví i v jiných aspektech cyklistiky, a tak toto osočování hlavně ze strany všech pokrytců kteří buď dělají to samé, nebo na něm vydělali peníze a další chtějí po něm zpět, lidí co jej odsuzují a přitom neviděli jednu etapu Tour, mě opravdu irituje. Krása i atraktivnost cyklistiky tkví v tom že nadopovaní jedinci ze sebe vydají vše ze strhujících soubojích a únicích, a pokud divák chce vidět posouvání lidských možností, musí mlčky akceptovat doping, který to umožňuje, mě osobně to nevadí. Na dokumentu je úsměvný rozdíl točených záběrů v roce 2009 a teď, opravdu se musím smát tehdejší autorově naivitě. ()

aLPaC

Tento náhled za oponu Armstrongových lží a praktik stejně tak jako praktik cyklistů a lidí motajících se kolem profesionální cyklistiky mě dostal. Jedno vím jistě, na Tour de France se už dívat nebudu! Ještě, že se této nepříjemné pravdy nedožil Robert Bakalář. ()

Ollie235

Právě probíhající Tour de France mi připomněla, že mám už nějakou dobu připravený tento dokument a řekl jsem si, že lepší chvíli na projekci asi nenajdu. A tohle shrnutí Armstrongova příběhu na mě zapůsobilo. V první řadě tím, že od jeho comebacku uplynulo už 5 let (ten čas sakra letí), v té druhé pak tím, že se jedná o opravdu povedený dokument. A to píšu jako člověk, který cyklistice v televizi nikterak neholduje a od Lanceho odchodu se o ni přestal zajímat úplně. Jeho příběh však stále táhne. Ať už část o zázračném návratu po nemoci, chvíle, kdy člověk skutečně chtěl věřit, že tohle všechno může dokázat ,,čistý" člověk, rozhovory s médii, soudní spory nebo slavný rok 2009 - všechno to i po letech určité emoce vyvolává. A Alex Gibney toho perfektně využívá. Nesnaží se zacházet do zbytečných detailů, přitom ale zvládá předat vše důležité, včetně vlivu Armstrongova jména na celý sport. Osobně si myslím, že si stále kromě naprostého opovržení zaslouží rozhodně i určitou dávku uznání a jsem rád, že se dokument nese v podobném duchu. Alespoň to na mě tak působilo. Rozhodně doporučuju. ()

dehlie

Tento človek sa z vypočítavosti nakoniec aj k dopingu priznal. Ten jeho príbeh je v podstate fascinujúci. Nakoniec, aj zloduch je niekedy milovaný. ()

LuccinyFilmy

Je postup, při kterém si dám během závodu transfuzi vlastní krve, vůbec doping? A jak jinak vyhrát v závodě, ve kterém dopují všichni? Armstrongův příběh by byl jednoduchým příběhem člověka, který chce vyhrát za každou cenu, ale komplikují ho všechny ty bezvlasé dětičky s rakovinou a víra v zázrak, který představoval. Dokument je dlouhý, ale poutavý. ()

KOZEL84

"Sociopath on a Bicycle"-Když se řekne cyklistika (nezajímalo mě to nikdy) první co mě napadne je jméno Lance Armstrong.A počítám,že to tak nebudu mít sám.A to je pěkný průser.Nejde o doping.To je mi tak jedno.A kor když jezdí vysmažený celý peleton.Ale jak sem ho tu tak sledoval,tak mi připadalo,že je to pěkná kurva člověk,kterému by jeden s chutí hodil klacek do špic.Každopádně je to hodně zajímavý dokument,který mohl být jen oslavnou nudou.Ještě že svině sou nenažrané a na každou se vaří voda. ()

xxSmoldaxx

Povedený dokument o příběhu Armstronga. Nejsem skalní fanoušek cyklistiky ani Lance, takže z toho zase tak moc nejsem unešenej. Je to dlouhé, ale pro někoho, koho opravdu zajímá tento příběh či tématika, to může zajímavé být. 73% ()

Wyder

Armstrong není viníkem všeho co se v cyklistice v posledních 20 letech děje a dělo. Konečně mluví pravdu, zvlášť v porovnání s jeho dřívější agresivní obhajobou hodně tvrdé (pro něj) srovnání... ()