Zátiší

(festivalový název)
  • Velká Británie Still Life (více)

Citlivý príbeh úradníka, ktorý sa snaží vzdať poslednú poctu osamelým ľuďom. John May je úradník, ktorého náplňou práce je pátranie po príbuzných ľudí, ktorí zomreli v samote. Svojej práci, ktorú vidí ako poslanie,  je nadovšetko oddaný. Ak sa mu nepodarí nikoho nájsť, organizuje pre zosnulých pohreby, na ktorých vyberá hudbu a zostavuje prejavy, ktoré okrem neho nikto nepočúva. Usporiadaný a pokojný život tohto nenápadného a tichého muža sa jedného dňa zmení, keď dostane nový prípad - staršieho osamelého alkoholika Billyho... (STV)

agassi68

Netreba veľa slov na vytvorenie pocty človeku, ktorý žil a pracoval pre iných. Tvorcom tohto filmu sa to geniálne podarilo. Perfektne vybraný typ na hlavnú rolu, skvele zahrané, bezchybná hudba, žiadna akcia, len jeden životný osud.. ()

horovska

Portrét opuštěného muže, který se stará o stejně opuštěné nebožtíky - vyhledává pozůstalé a zařizuje pohřeb. To vše činí s pečlivostí a s odevzdaností svému úkolu v míře vysoko přesahující jeho povinnosti. Neskutečně skvěle vytvořená postava má velikou oporu v herci Eddie Marsanovi. Jako komedii bych tento film rozhodně nenazvala, i když vtipných momentů se našla celá řádka. Závěr by se mohl zdát kýčovitý, ale bez této "pointy" by to nebylo ono. ()

deLaFere

Film je spíš ke čtyřem hvězdám, ale za ten geniální konec dávám pátou. Nejdřív jsem byl naštvaný, ale ta symbolika je naprosto úžasná a také strašně nespravedlivá. Pořád odmítám věřit, že to tak v životě je. ()

štíple

Film, u kterého jsem dlouho váhala, zda na něj jít. Vyklubal se z něj můj nejsilnější zážitek MFFKV 2014. Režisér nám ve Velkém sále velmi poutavě objasnil své záměry a umělecké postupy. ()

blowup

První film, který jsme viděli v KV 49. A hned se člověk rozpláče. Tak to jsem nečekala. Začíná to pomalu a šedě a končí barevně a živě, i když...dál to vyprávět nemohu, pro ty, co to uvidí. ()

boombang

Krásný a tichý film. S tak výrazně nevýrazným hrdinou lze soucítit od prvních minut - i díky jeho povolání, jemuž se věnuje s tak smutnou precizností. Člověk by mu nejradši něco koupil, třeba fotoalbum, aby ho trochu rozveselil. Závěr je dost originální - a též velmi dojemný. ()

Baporovana

Pre niekoho nudné, ťažkopádne, pre mňa nádherný poetický príbeh s myšlienkou. Život úradníka bol síce stereotypný, ale dával zmysel, ako život málokoho z nás... ()

Vieriq78

I keď môže pôsobiť pre mnohých zo začiatku nudne, tento film Vám naloží. Tak ako sa stupňovala intenzita krásnej zo začiatku nenápadnej hudby, tak sa aj nenápadný muž tohto príbehu napriek svojmu čiernemu obleku zmení vo Vašom vnímaní na jednu čistú najvzácnejšiu emóciu...Tušila som že smútok mu bude blízky... Výborne odvedený neveľkofilm. ()

Mates Hradecky

One Man Show Eddieho Marsana (kterého si asi nejvíce pamatujeme ze znělky MFFKV). Cesta upjatého státního úředníčka k sebeobrození. Film mého srdce. ()

Dominika21

Moc hezký a smutný příběh muže, který se snažil přesvědčit příbuzné zemřelých, aby i přes veškeré rozkoly přišli na pohřeb uctít památku. Myslím, že by se film dal pochopit i jako vzkaz pro všechny lidi a také že nikdo nechceme odcházet sám a určitě by nás potěšilo kdyby nás někdo doprovázel na té poslední cestě. Závěr snímku je opravdu dojemný a jsem moc ráda, že jsem "Zátiší" zhlédla. ()