Coherence

• Velká Británie Coherence

ŠpetaMarek

Vlastně strašně supr od nápadu, přes low-cost realizaci a nepříjemné pocity, co to ve mě vyvolalo. Nicméně scénář, kdy se naráz z každého stane odborník na přežití v krizové situaci, bratr, bratrova kniha a tak... by chtěl tak půl roku vypilovat. Ideální materiál na Áčkový remake. ()

LdaVinci

Paráda! Originální námět, postavy se nechovají úplně hloupě a vy postupně zjišťujete, co se to sakra děje. Tak tohle se fakt povedlo. Jo, mindfucky, to je moje... ()

movemat

Dokonalé komorné konverzačné sci-fi, ktoré nepotrebuje žiadne výbuchy ani špeciálne efekty, aby vás posadilo do kresla a na hodinu a pol vám nedalo vydýchnuť. Klobúk dole. ()

Solverino

Móc pěkný! Sympatičtí herci a moc pěkný, velmi příjemné překvapení! Trochu na přemejšlení, žádní mimozemští hnusáci, škoda :) super! ()

dzberry

Časová odstředivka ve stínu letící vlasatice se ve spirále rozprskává do vesmírného nekonečna...anebo co že to vlastně bylo...? Čert, Rubik a Einstein aby se v tom vyznali! Bláznivý experiment, postupem zamotaného času čím dál tím víc nekoherentní... ()

gicous

Odpouštím pár scénaristických berliček a jednoznačně se přikláním ke kladnému hodnocení. Pravda, záležitost spíše pro okrajové publikum. Vzhledem k moji rozmlsanosti velkorozpočtovou hollywoodskou megaprodukci jsem byl sám překvapen, jak mě to všechno baví sledovat. Sakra, jak je to jednoduché - za pár šupů natočit něco takového, to je teda něco. 8/10 ()

MadMax3

Na papieri to muselo vyzerať famózne. Keby som si to prečítal ako zapadlú sci-fi poviedku, tak to dočítam a schuti prečítam znova aby som si v hlave vizualizoval, o čo sa asi tak jednalo a ako to mohlo prebehnúť. Myšlienka veľmi dobrá, dokonca občas waw moment, aj keď nieže by nebol očakávaný, ale patril tam. Škoda rádoby-dokumentárnej kamery, nehodí sa tam, toto nie je snaha o dokumentárny film. Dej občas krivká a neudrží tak divákovu pozornosť, celkovo nedrží úplne "koherentne." Ale ja proste filmy tohto razenia a žánru mám naozaj rád, a tak hodnotenie je prikrášlené o tú jednu hviezdičku. ()

XXXXXXXX

Aneb kterak Shroedingova kočka ke kometě přišla. A jedna u toho chcípla, druhá přežila, no a dokonce se odněkud zjevila i třetí a tam odkud přišla, jich ještě čekalo nepřeberné množství. Do poloviny snímku bylo vše naprosto přehledné, jasné a jednoduché. Pak se ale vše začalo větvit na nepřeberné množství odboček, z nich každá měla své vlastní pododbočky a já se začal solidně ztrácet. Pokud někdo z vás ví, z jaké že to reality původně byla ta konečná Emily Baldoni, dejte mi prosím vědět. I když úplný závěr, byl teda parádní... ()

dur.dur

Jednoduché, funkční, uvěřitelné a nadvýsost zábavné. Je příjemné po dlouhé době vidět film, kde jsou dialogy tak nerušivě přirozené a i při tom množství postav, které s domě pohybují bez jakéhokoli představení, se v nich člověk neztrácí. ()

Rooseman

Bavilo, bavilo a ještě jednou bavilo. Film by mohl definovat pojem mysteriózní, bylo to parádní sledovat. Už jenom námět, scénář, sympatické postavy... Povedlo se to spojit do jednoho fungujícího celku. Pomalé poodhalování roušky příběhu, ze kterého by nemrazilo snad jen filmovému analfabetu, je udělané brilantně. Nevíte o nic víc, než lidi v domě, a když si myslíte, že víte, víte špatně. Šeredně jsem se v odhadu zápletky zmýlil a to je pro Coherence jen a jen dobře. Kvalitní podívaná (sci-fi) bez jakéhokoliv prvku vnucování, nebo tradičních výplňových minut. ()

1V4N

Nízkorozpočtový mysterák, z ktorého sa dalo vyťažiť o niečo viac. Každopádne ho zaraďujem medzi lepšie filmy. ()

Pitryx

Nápad je perfektní a také dostává dvacítku. Děj zpočátku také, ale pak už je to jen čirá nuda. Vizuálně je to pod psa, ale jinak je to zajímavé. Jen ten guláš na konci, ten už jsem nepobral. Netušil jsem kdo je kdo a odkud. Přesto, i když snímek podruhé vidět nechci, hodnotím jej na čtyřicet procent. ()

pivomamrad

Při tomto filmu jsem si vzpomněl na Teorii velkého třesku a na Sheldonovo vysvětlování Penny, co je Schrödingerova kočka. Teď by jí stačilo pouze pustit tento film a hned by určitě věděla :D ()

Cannonball

Milujem low-cost sci-fi, hlavne ked je to tak krasne jednoducho spravene. Pekny priklad na to ze nadupady CGI moze nahradit a previsit zmysluplny pribeh. ()

BoldGuy

Nízkorozpočtový film s jednoduchým dějem dokázal vyústit v sci-fi mysteriózní dokonalost. Ten, kdo nepochopil, co se snažil autor říct a neumí nad filmem přemýšlet, by se měl zamyslet, jestli vůbec má smysl filmy tohoto typu hodnotit. Pro mě je to povedený kousek od Byrkita, dlouho mě nezaujal nějaký film tak moc, že bych nad tím pak ještě celou noc přemýšlel. ()

srolyma

Když se partička middleagerů sleze v baráku na večeři a u vínka začíná klábosit o hovadinách a celé je to natáčeno na ruční kameru, vypadá to na nekoukatelnou konverzační kravinu. Naštěstí poměrně záhy vypadne proud, mobilní síť i internet a začnou se dít věci. Realita, mrška jedna, se nám začne množit, stejných middleagerů, baráků, večeří i vín je tu najednou povícero a teď se v tom vyznej. No dá to makačku držet aspoň za koneček nit příběhu a úplně se neztratit, ale když se to povede, vyjde nám z toho zajímavá, inteligentní i poměrně zábavná sci-fi. Pokud ale nit uteče, může to celé opravdu vyznít jako nekoukatelná kravina. ()