Vůbec né špatný film, který však diváka ničím nenadchne (i když bude obeznámen s okolnostmi vzniku a souvislostí s tragickou smrtí Wajdova hereckého objevu - Zbigniewa Cybulského) - až na krásný, v jistém smyslu katarzní závěr.(3.9.2007)

Ve světové kinematografii podle mě velmi ojedinělý film. Podobá se autobiografickému románu. Existují samozřejmě režisérské autobiografické filmy, ale obvykle se v nich vzpomíná na dětství, vojnu nebo pojednávají o jiných mezních stavech, např. drogová závislost, homosexualita aj. Navíc takové filmy jsou obvykle velmi subjektivní a divák nemá možnost jejich obsah porovnat se skutečností, neboť k té má přístup pouze sám autor. Teď mě nenapadá žádný jiný film, v němž by se režisér zpovídal z toho, co momentálně prožívá a navíc z něčeho, co je vcelku objektivně známo. Nekrolog za Zbigniewa Cybulského a zároveň osobní zpověď Andrzeje Wajdy.(7.11.2007)

Som z toho magor. Poznám zhruba okolnosti Cybulskeho smrti, to, že bol Wajdov obľúbenec a že toto je pocta jemu venovaná. Ale aby som si vychutnal tento film, musel by som toho vedieť asi omnoho viac. Nepochybujem, že je to exaktne natočené a že je to veľmi osobné, to však nemení nič na tom, že som ostal "lost in translation". Rád si to pozriem znovu a doplním si predtým informácie, ale obávam sa, že pri dnešnom hektickom živote za týždeň na tento film v prívale povinností zabudnem a jeho štruktúru tak nikdy neodhalím. Ale asi sú aj dôležitejšie veci na svete, ako rozmotať zamotané klbko jedného kvalitného filmu. Btw som dlhoročným fanúšikom Olbrychskeho, ktorého u nás skoro nikto nepozná, čo je škoda.(24.3.2015)

Velmi umělecký a také těžký film od mistra Wajdy. Skutečnost se neustále prolíná s fikcí. K shlédnutí je však třeba znát okolnosti smrti slavného herce Zbigniewa Cybulskiego. Pro mě těžký film, takže 70%.(12.3.2006)

• Marys

LFŠ 2009: No, od popisu diela som očakával niečo oveľa lepšie. Takže, neberiem to veľmi ako katastrofu, skôr ako sklamanie z očakávaného.(3.8.2009)

Velice zajímavý "reality film". - Režiséra (tj. samotného Wajdu) hraje Andrzej Łapicki.(24.8.2011)

• edie sedgwic

Film, ktory sa vyborne pozera az do sceny s pohrebom. Potom som sa uz zacala v pribehu (?) uplne stracat.(2.10.2014)

Intimní zpověď režiséra Andrzeje Wajdy, který ve svém filmu vzpomíná na zesnulého přítele, herce Zbigniewa Cybulskeho. V celém snímku sice vůbec nezazní jeho jméno, ale všem, kteří jsou alespoň trochu obeznámeni s okolnostmi filmu, musí být jasné, o koho se jedná. Wajda pojal tento film velmi osobně, což jde vidět. V tomto díle není podstatný příběh či samotná postava, o které každý mluví, vzpomíná, ale to, co vlastně sledujeme na scéně. Ať už jsou to reální herci, kteří mají jednak stejné jména jako ve skutečnosti a jednak fakt, že hrají sami sebe, nebo třeba i to, že nám autor ukazuje zákulisí vzniku filmu v podobě filmového štábu, ve kterém pozorujeme režiséra, herce, osvětlovači apod. Ve výsledku se tak nejedná až tak o film o Zbigniewovi Cybulskem, ale spíše o slavném polském režisérovi a jeho filmu. Přesto všechno si mě ale tento Wajdův snímek příliš nezískal, asi proto, že jsem se místami ztrácel ve fikci, tak i možná proto, že neznám tolik Zbigniewa Cybulskiho a jeho spojení s Andrzejem Wajdou.(21.6.2017)

Citlivé a velmi osobní, je zkrátka nutné znát okolnosti, které vedly Wajdu k natočení tohoto filmu, hlavně tedy okolnosti tragické smrti jednoho z nejvýznamnějších polských herců všech dob- Zbigniewa Cybulskiego!!!(4.3.2005)