Reklama

Reklama

Sowon

Trailer 1

V příběhu, v jehož jádru tkví pravda o chladné skutečnosti mnoha lidí, se jen po malých dětských krůčcích pohybuje sotva osmiletá Se-won (Re Lee). Ta se na svět kolem sebe dívá i přes tíživou ekonomickou situaci rodičů, zatížených dvojím zaměstnáním a nevyzpytatelnou ekonomickou krizí, očima nadšené dívenky, očekávající za každým rohem klauna s červeným nosem či jiné radostné povyražení. Svět kolem ní hýří pestrými barvami a poletujícími úsměvy. Její mysl krouží vysoko v oblacích, když v tom se její naděje mění v živoucí peklo, když je jednoho deštivého rána, přesně takového, jaké si každý z nás dokáže při pohledu za okenní tabuli sám představit, oslovena neznámým vrávorajícím mužem. Její dětská důvěřivost ji přivádí na scestí, z něhož vede cesta jen k utrpení a nepolevující bolesti, provázející ji po celý zbytek života. Se-won je neznámým mužem na blízkém opuštěném staveništi krutě zbita a sexuálně zneužita. Díky mobilnímu telefonu je dívenka schopna dovolat se policii. Na záchranu podlomeného psychického zdraví, doprovázející ji jako bludný stín, je však již pozdě. Sexuálně zneužité dívence je po sérii operačních zákroků sděleno množství a výše fyziologických problémů, orientujících se na fatálně poškozené oblasti vývodu tlustého střeva, s nimiž se bude muset potýkat až do konce svého života. A zatímco se dívenka nachází v péči lékařů, policie zatýká podezřelého. (Conspi)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (114)

evulienka3 

všechny recenze uživatele

To čo mi na Juhokórejských romantických filmoch prekáža mi napodiv v drámach nevadí. Naposledy ma takto dostali s Dogani. Film na veľmi podobnú tému a znovu veľmi ťažko stráviteľný. Práve sem ten nápor emócií akosi patrí, pretože vytvára rovnováhu k vážnosti témy, ktorú spracováva. Nie je len čiernou machuľou, ale poskytuje aj svetielko na konci tunela. Napriek tomu, že i keď to tak v závere možno pôsobilo, Se-won to ešte stále nemala vyhraté, ale bolo príjemné mať pocit, že to tak aspoň na chvíľočku je. Veľmi silný príbeh! ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Nesmírně obětaví rodiče se vyrovnávají s tragédií, která se stala jejich malé dceři. Potýkají se s finančními problémy, s byrokracií i s justicí. Netušila jsem, že i v Jižní Korei mají vrazi a zločinci více práv, než oběti. Je to příběh ze života, celkem dobře natočený i zahraný, ale na to, že je to 249. nejlepší film na ČSFD, jsem trochu zklamaná. ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Může si to být podle skutečné události, jak chce, nic to však nemění na faktu, že je to událost více než ojedinělá a je vůbec otázkou, zda filmového zpracování hodná. To, že něco takového otřese nejen rodiči, rozporovat nehodlám, spíše fakt, má-li mne bavit dvě hodiny koukat na hysterické výlevy a tlačení na emocionální pilu. Za sebe mohu říci, že si dokážu představit lépe strávené dvě hodiny... 70% ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

O tom, že rákosníci jsou schopní natočit kdejakou brutalitu, nemůže být pochyb. Sowon jsem si pustil, aniž bych cokoli věděl dopředu a celou dobu jsem měl sevřené hrdlo, což se s přibývajícími minutami moc nelepšilo, spíš naopak. U konce jsem se dokonce vyloženě nasral a to ne proto, že by bylo něco špatně s filmem... No, nutno vidět. 90% ()

Rajesh_K. 

všechny recenze uživatele

Film jsem shlédl v rámci výzvy. A mohu říci, že mě to hodně vzalo. Jelikož mám rád děti, tak tento snímek na mě působil velmi emotivně. Já být otcem této velmi milé, hezké a chytré holčičky, tak bych se z toho sesypal a zhroutil. Velice citlivé téma. Jejich herecké výkony byli kvalitní. Nejvíc ale smekám před tou holčičkou..Re Lee..Opravdu působivý snímek, na ten jen tak nezapomenu..se slzou v oku tleskám tomuto filmu! (100%) => 5★ ()

Galerie (46)

Zajímavosti (3)

  • Filmovým námětem je skutečný případ znásilnění osmileté dívky, který se odehrál v Jižní Koreji v prosinci roku 2008. Rozuzlení případu si vyžádalo značný nesouhlas a pohoršení veřejnosti, neboť usvědčený sériový násilník tehdy obdržel rozsudek ve výši dvanáctiletého pobytu za mřížemi. Dětské herečce Re Lee bylo v době natáčení snímku sedm let, tedy o rok méně než skutečné dívce v době spáchání násilného činu. (Conspi)
  • Snímek získal spoustu cen od kritiků, na druhou stranu však vyvolal i diskuzi o tom, jestli je vhodné takto využít skutečnou lidskou tragédii. (ČSFD)

Reklama

Reklama