Sowon

Joon-ik Lee

Předloha:

Jae-won So (kniha)

Jun-seok Bang

Taká téma môže byť stávkou na istotu, no natočiť to v takomto štýle dokážu asi len Kórejci. Žiadna zbytočná sentimentalita, ale silný príbeh bez jediného, čo i len sekundového, zaváhania. Hlavne nachádzanie cesty k sebe medzi otcom a dcérou bol nádherný. A výkon malej herečky bol neuveriteľný, akoby to naozaj prežila.(31.10.2015)

Drsnééé...Drama s velkým Dé...Oproti jiným jihokorejským filmům, tentokrát to není romantické drama, ale drama rodinné...Neskutečně silný příběh, citlivě natočené a přesvědčivě zahraná role mladé herečky, tak i otce, který musel prožívat neskutečnou bolest a najít sílu při znovunalezení vztahu ke své dceři...Taková ta bezmocnost...Brrr....Pro mně, Korejci opravdu vedou v natáčení takových žánru...Citlivé, emocionální, obyčejné a s vědomím, že se to může stát každému z nás...(8.2.2015)

Ohavný čin, ktorý sa naozaj stal a životná trauma rodiny, ktorá napriek všetkému nestráca nádej a snaží sa žiť ďalej. Slovami ani nedokážem dostatočne opísať ako veľmi na mňa tento film zapôsobil; emočné vyšťavenie bolo dokonané. Brilantne zahrané role dcéry, matky a otca, vkusne ladené OST, krásne vyobrazený vzťah dcéri a otca, a aby film nebol až príliš temný, tak na rozveselenie tu máme Kokomonga. Osobne sa mi Hope páči viac než Dogani.(4.9.2014)

V podobných případech bývám většinou velmi obezřetný. Nepodléhám emocím, podobné filmy hodnotím většinou střízlivě a uvážlivě. Ale Korejci na mě mají asi patent, jinak si to neumím vysvětlit. Možná do svých filmů propašují nějaký opiát, který mě omámí a já potom dávám samé, vysoké známky. Wish je toho typickým příkladem. Má počáteční ostražitost byla rázem ta tam a pak už jsem se poněkolikáté vezl na typicky asijské vlně, která skončila až úplně na konci. Ale příště už budu mnohem přísnější, slibuju a dám určitě míň, možná, pokud budou točit film v USA, je to víc, než pravděpodobné.(16.10.2015)

Nádherně natočený film o příšerně ohavné věci. To asi nezní moc smysluplně, že? Joon-ik Lee má prostě cit, který tohle téma potřebuje. Příběh podává po kapičkách, pomalinku, nenásilně a opravdovsky. Nejvíc mě dostal vztah dcery a jejího otce. I v těch veselejších scénách jsem měla co dělat, abych udržela slzy. Malá Re Lee má můj obdiv, protože svoji roli zvládla neskutečně. Naděje, jak výstižný název... 5*(26.8.2014)

• Re Lee

• - Filmovým námětem je skutečný případ znásilnění osmileté dívky, který se odehrál v Jižní Korei v prosinci v roce 2008. Rozuzlení případu si vyžádalo značný nesouhlas a pohoršení veřejnosti, neboť usvědčený sériový násilník tehdy obdržel rozsudek ve výši dvanáctiletého pobytu za mřížemi. Dětská herečka Re Lee měla v době natáčení snímku o jeden celý rok méně, než její osmiletá filmová představitelka, tedy sedm let. (Conspi)