Sowon

Jižní Korea, 2013, 123 min

Joon-ik Lee

Joong-hoon Jo

Jun-seok Bang

So-Won predstavuje ďalší film z kórejského prostredia, ktorý nenechá ani jedno oko suché. Áno, pohráva sa s citlivými témami, ako dysfunkčná rodina, sexuálne napadnutie či nespravodlivosť, ale zaujímavou a originálnou formou. Čo spočiatku vypadalo ako obrázok vzťahu matky a dcéry, po brutálnom útoku naberá iný smer a príbeh sa sústredí viacej na zbližovanie So-Won a jej otca. Keď sa k tomu pridá citlivý, ale prirodzený režisérov prístup a presné herecké výkony, film sa dokáže dotknúť najvnútornejších pocitov a podnieti myslieť na to, čo je naozaj život.(2.6.2014)

Desivy snimek, na ktery uz mozna nikdy nebudu mit chut se podivat. Presto se jedna o neuveritelne dobre natoceny a hlavne zahrany film. Sceny, kdy mala Se-won je s Kokomongem ci dialogy s terapeutkou jsou neskutecne. Pokud si tento film nekdy pustite, nikdy na nej nezapomenete. Neni moc o cem k tomuto filmu psat...(1.9.2014)

Ohavný čin, ktorý sa naozaj stal a životná trauma rodiny, ktorá napriek všetkému nestráca nádej a snaží sa žiť ďalej. Slovami ani nedokážem dostatočne opísať ako veľmi na mňa tento film zapôsobil; emočné vyšťavenie bolo dokonané. Brilantne zahrané role dcéry, matky a otca, vkusne ladené OST, krásne vyobrazený vzťah dcéri a otca, a aby film nebol až príliš temný, tak na rozveselenie tu máme Kokomonga. Osobne sa mi Hope páči viac než Dogani.(4.9.2014)

Taká téma môže byť stávkou na istotu, no natočiť to v takomto štýle dokážu asi len Kórejci. Žiadna zbytočná sentimentalita, ale silný príbeh bez jediného, čo i len sekundového, zaváhania. Hlavne nachádzanie cesty k sebe medzi otcom a dcérou bol nádherný. A výkon malej herečky bol neuveriteľný, akoby to naozaj prežila.(31.10.2015)

A sakra. Já si ten obsah tady nepřečetla celý. Ráda se nechávám překvapit. A že tady to překvapení tedy bylo hodně nemilé. Ale... ale byl to Lee Joon-ik a ten prostě umí. On ten příběh vypráví tak civilně, že víc už by to snad nešlo, ale kurňa život je někdy tak patetickej, že jsem během sledování vylila dvojku s vínem a ještě posmrkala dva kapesníky. Já bych tak ráda napsala, že to bylo nádherný, kdyby... to šílené kdyby. A ta beznaděj ze soudního jednání. Jeden by řekl, že to snad okopírovali od nás. A toho úchyla? Tak toho bych pověsila za koule do průvanu a ještě k němu postavila pořádně nadrženýho 4% obra! Ať si chlapec taky užije. Ufff, hned je mi líp.(23.8.2014)

• Re Lee

• - Filmovým námětem je skutečný případ znásilnění osmileté dívky, který se odehrál v Jižní Korei v prosinci v roce 2008. Rozuzlení případu si vyžádalo značný nesouhlas a pohoršení veřejnosti, neboť usvědčený sériový násilník tehdy obdržel rozsudek ve výši dvanáctiletého pobytu za mřížemi. Dětská herečka Re Lee měla v době natáčení snímku o jeden celý rok méně, než její osmiletá filmová představitelka, tedy sedm let. (Conspi)