Matka sedmnáctiletého vysokoškoláka Jonese Dillona (Elijah Wood) je alkoholička, otce nikdy nepoznal a před realitou uniká Jones nejraději do vlastního světa fantazie. Hned první školní den je vyloučen z univerzity. Pronajme si byt ve starém domě, kde bydlí i temperamentní, ale potrhlá fotografka (Franka Potente) a ctižádostivá herečka (Mandy Moore). Jones se s nimi bezhlavě vrhá do bezstarostného života, který je jedním nekončícím večírkem plným pokušení. Ale sladkých sedmnáct netrvá věčně a tenhle nadržený postpuberťák bude muset jednou dospět. A skutečný život už možná čeká za rohem. (Magic Box)

alpeew

Dávám za 4x* a ne proto, že jsem Woodova fanynka. Tenhle filmeček působí tak trochu bezradně, trochu rozpačitě, trochu je k smíchu, a tajky je trochu dojemný. Některé scény pobaví, jiné způsobí trapný pocit. Ale o tom přece dospívání nás všech bylo (nebo je) :-) Všechen svět dospělých bizarní je, a my, začátečníci nejen v navazování vztahů a nejen k opačnému pohlaví, se pokoušíme být jiní než autority kolem nás a jsme legrační jak stejně se chováme. Elijah Wood se nerozpakoval jít do nezávislého snímku i proto, že si zde mohl střihnout velmi intimní scénku se svou dlouholetou platonickou láskou Deborah Harry z Blonies :-). Mám Try 17 ráda, je to kouzelný a funguje za každé nálady. ()

ScreamJay

No to mě pleskni plastovým sandálem přes ksicht. Tohle je jedna z nejzvláštnějších komedií co jsem poslední dobou viděl. Zvláštní, nikoliv dokonalá, úsměvná, nikoliv vtipná. Má celkově neobvyklou osu děje, atmosféru rozhozenou na několika myšlenkových rovinách a to co si podle názvu zahrává s další řadovou teenagerkou se v průběhu minut mění na zdařilou náznakově romantickou podívanou obdařenou leckdy slušnými hereckými výkony. Navíc rozsah postav, jejich charakterů a k tomu zvlášť dobře zvolený hudební doprovod, dává v kombinaci s docela ucházejícím scénářem poměrně překvapivých 90 minutek. Snílek a svérázný hobití klučina Elijah „Frodo“ Wood tady není žádný druhý úchylák Stifler a i když nemá za zadkem kupu speciálních efektů (od kterých si jistě mile rád odskočil na tenhle vedlejšák), do role zapadl úplně přesně. Kupodivu úplně opačný charakter v podobě o sedm let starší, ale přesto značně půvabné Franky Potente přihazuje filmu úplně jinou tvůrčí náturu, něž by do něj leckdo řekl. To hledání cesty k vlastní máti a to nekonečné propojování leckdy duchaplných dialogů se na pozadí uvěřitelného příběhu postaralo o průměrný film. Navíc když vezmu v potaz kam byl původně mířený, spíš k trestu zapomnění zapadlý do regálů ve videopůjčovnách, než aby svítil z rubrik zasvěcených časáků, dostanu pokaždé těch 60%. Občas slabé momenty padají na vrub té popové krásky Mandy Moore, která dodává postavě takový elán, jaký je spíš v každým řadovým teenage seriálu. Ale ona stejně nehraje v ději první housle. Jeffrey Porter zvládl režii na obvyklé hranici umu a tak dávám 3 hvězdičky, zarovnané. Buď je tohle laciná tlachárna s uslintaným, slaďoučkým koncem, nebo celkem slušný, podivný románek s obstojným scénářem? Klidně si vyberte... ()

lennyd

Dle přání své matky a dědečka by měl Jones (Elijah Wood) nastoupit na univerzitu. Ale hned první den zjišťuje, že to vůbec není prostředí pro něj, a za zděděné peníze si pronajme byt v jednom starším domě, a chce se věnovat tomu, co jej opravdu baví ... psaní. V domě ale kromě výstředního homosexuála žije ještě mladá herečka Lisa (Mandy Moore) a fotografka Jane (Franka Potente), kterým nový mladý obyvatel domu nedá pokoje. A Jonesovy hormony se začínají bouřit ... Už díky hereckému obsazení jsem čekal, že mi film nabídne příjemnou komedii - a opravdu se tak stalo. Je vidět, že když se chce, tak se dá natočit teenagerská komedie i bez oplzlostí a nechutných scén. I samotný příběh, pokud se nad ním moc nezamýšlíte, má svůj - relativně originální - nápad, a nebýt podivného konce, hodnocení bych ještě o chlup zvedl. V roli Jonese si nikoho jiného než Elijaha Wooda představit nedovedu - jeho kukuč je prostě jedinečný, a s oběma dívkami mu to docela seklo (resp. seklo to oběma dívkám - to pro jistotu, abych nebyl nařčen z jiné sexuální orientace :) ) ()

Pythonator

Musím film podpořit čtyřma hvězdičkama, protože nic podobného jsem nikdy neviděl. Originalita se cení. Není to teenagerská komedie, není to romantická komedie, není to drama o dospívání, není to ani artová záležitost. Je to prostě od každého něco málo a dohromady je to super. Franka Potente je neskutečně přitažlivá takovým přirozeným způsobem a Mandy Moore je přitažlivá takovým roztomilým způsobem. No a Frodo je prostě Frodo. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +částečně obsazení, hudba, trošku příběh, fantazijní vsuvky, pro mě očekávaný konec -slabý děj i na romantickou komedii, teměř všechny plus můžou vyznít i jako mínus/// Frodo Pytlík v roli nezkušenýho mladíka je stejný Looser, jako je herec. No naštěstí tady pobral nějaké simpatie a obstojně zahrál. Podobně bych pochválil Mandy Moore, na kterou se těším v jejích dalších rolích. No a vedlější postavou jsou celkem fain. Zato Franka Potente mi do role vůbec nesedla a navíc věkový rozdíl byl znát. Jestliže je fain aspoň hudba, tak horší je to s dějem. Z počátku pár vtipných trapasů se rozvleče do něčeho co není ani Teen komedie, ani pořádná romantika. Konec je očekávaný, přesto tady mi nevadí./// Celkem 48%/// ()

• Na obálce filmu mají obě hlavní hrdinky opačnou barvu vlasů, než mají ve skutečnosti ve filmu. (Aknah)