Sladkých sedmnáct

Sladkých 17

Komedie / Romantický / Drama

Kanada / USA, 2002, 96 min

• Pohrobek

Mladické tápání, fantazírování a hledání první opravdové lásky s poněkud netypicky senzitivním hrdinou, který je díky své zdánlivé nezralosti po většinu filmu vcelku sympatickou postavou. To se však už nedá říci o jeho obou ženských protějšcích, již jsou až přehnaně zkategorizováni, a kterým je jejich další vývoj silně předurčen a bohužel platí, že to, co nejvíc čekáme, odkojeni romantickými bláboly mnohem slabší úrovně, se naplní skoro do poslední kapky. Většina fantazijních představ hlavního hrdiny a vlastně i jeho počínání ve výjimečných i úplně obyčejných situacích je pojata správně ztřeštěně a tvoří příjemně odlehčenou protitvář romantizující části filmu. Snímek by se mi byl docela líbil, nebýt naprosto odzbrojujícího, nesmyslného a zbytečného konce. To byla zase jednou rána pod pás!(6.1.2005)

Ani pořádně nevím, proč je mi tento ,,špatně" hodnocený film tak sympatický.. Možná proto, že když jsem ho viděl prvně, byl jsem v podobném věku hlavního hrdiny a také v podobné situaci - sám v bytě, akorát mým sousedkám bylo kolem osmdesáti:-) Čtvrtá hvězda je za půvabnou a přirozenou Franku Potente.(25.11.2013)

Jo mě se to líbilo v dobrém slova smyslu. Líbil se mi celý průběh a nějaký ten ftip to taky mělo, nebyla to sice úplná bomba, ale koukat se na to dalo. Nejhorší chyba mi ale hodně vadí a přijde mi dost trapná a to že na obalu filmu tem dvoum holkám (asi nechtěně) prohodili paruky, což teda trochu přehnali, ale jinak dobrý.(18.6.2008)

Musím film podpořit čtyřma hvězdičkama, protože nic podobného jsem nikdy neviděl. Originalita se cení. Není to teenagerská komedie, není to romantická komedie, není to drama o dospívání, není to ani artová záležitost. Je to prostě od každého něco málo a dohromady je to super. Franka Potente je neskutečně přitažlivá takovým přirozeným způsobem a Mandy Moore je přitažlivá takovým roztomilým způsobem. No a Frodo je prostě Frodo.(23.1.2014)

Suhlasim s komentarom uzivatela Djkoma, pretoze ani neviem, co tym chcel autor povedat. Posobilo to ako lahka komedia, ale je to vlastne aj drama o snilkovi, ktory nema moc dobry zivot, ktory sa asi prvykrat poriadne zamiluje, ale akosi mu to nevychadza atd. Proste na stratu casu na nejake popoludnie sa da tento film vyuzit na pozretie, ale urcite to nie je film, ktory by som chcel vidiet znovu. Jeffrey Porter je neznamy reziser, ktory nic poriadne nenatocil a Elijah Wood si rad odskocil po uspechu PANA PRSTENOV (2001) aj k nejakemu lacnemu nenarocnemu filmu... 09.09.2010 ________ Elijah Wood - (Jones) +++ Franka Potente - (Jane) +++ Mandy Moore - (Lisa) +++ Chris William Martin - (Steve) +++ Elizabeth Perkins - (Blanche) +++ Hudba: Andrew Gross +++ Nemecka Cinema - 50%(9.9.2010)

• - Roli Jonese odmítl Wes Bentley. (lucius789)

• - Na obálce filmu mají obě hlavní hrdinky opačnou barvu vlasů, než mají ve skutečnosti ve filmu. (Aknah)