poster

Mroží muž

 • USA

  Tusk

 • Austrálie

  Tusk

Horor / Komedie

USA, 2014, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Na poměry hororu to není špatný, bizarní malý příběh, ale já upřímně nechápu proč něco takovýho vůbec Smith točí. Odreagovat se od komedie, tlaku fanoušků, studií a kritiky? Jenže tohle očividně není jeho žánr, což naznačilo už RED STATE, z jeho dřívějších filmů jsem měl mnohem víc. Když na to přijde, pomalejší úvod nějaké napětí vybuduje, herecky třída (zvlášť Parks), ale pak jde všechno do kytek, spolu s ráznou přeměnou a Deppovým detektivem, což je vskutku celkem WTF (i divně zahraný) charakter. Divný je i Longův mrož, působí ale dobře znepokojivě - mně nepříjemnější než třeba "vyoperovaná" HUMAN CENTIPEDE. Není lehký říct co je špatně, ale celkový dojem z filmu prostě meh-meh - takový to co by zbylo nebýt super obsazení... Kevin je s definitivní platností dnes paradoxně nejlepší vypravěč v civilu, na pódiu v rámci stand-up show, kde mě baví královsky ať si žvatlá libovolně dlouho na jakýkoli téma.(20.12.2014)

 • kingik
  ****

  Ten Justin Long má knír jako mrož. Bude z něj dobrý mrož. A byl. Ale než se tak ve filmu stane, je nutné poněkud opravit obsah k filmu, který se zde nachází (formeline, kde si jej vzal?!). Jeden floutek, který ve dvojici dělá podcastera ve své internetové show, chce udělat rozhovor s autorem jednoho drastického videa. Co je na něm zachyceno, zjistíte z filmu. Vypraví se za ním až do Kanady, kde se s ním už nesetká, protože autor si to "hodil". Přece jen se floutkovi nechce s prázdnou domů a na toaletách objeví letáček, v němž jakýsi starý mořský vlk na sebe zanechal kontakt pro případné zájemce o interview. Justin Long za ním vyrazí, ochrnutý dobrodruh mu ochotně počne vyprávět svoje historky z mládí, které trávil na lodi jako kuchař, a svého návštěvníka omámí. Floutek netušil, že mysl, na první dojem dobrotivého starého muže, je nedobrotivě zvrácená. Starý muž svého hosta přeoperuje na mrože s poetickým jménem Tusk (odtud originální název filmu). Návštěvník si z návštěvy odnese kly, mroží kůži i skřeky. No, je to slušný bizár, to tedy ano. První polovina je hororově laděná, prostory strašidelného domu, v nichž se divák ocitá, vyhlíží tajemně, není úplně jasné, jestli si starý pán o sobě vymýšlí, zda se tak skutečně jmenuje, nebo jestli je ochrnutý. První polovina filmu perfektní (100%), namyšlený hrdina v úzkých, prosí o pomoc (smartphonem), dědek neskutečný zmrd. Druhá polovina je dramaturgicky těžce nevyrovnaná, hrůzné napětí v ní postupně opadá, celý tento úsek plně ovládá Johnny Depp a jeho (směšná?) kreace detektiva s přízvukem ala inspektor Closeau. Depp do filmu příliš nezapadl, silně přehrával, vizáží připomínal Sama Rockwella, v titulcích dokonce není uvedeno ani jeho jméno, jen jméno postavy, kterou ve filmu hraje - Guy Lapointe. Genesis Rodriguez jako přítelkyně uneseného a kolega podcaster Haley Joel Osment se v doprovodu Deppa vydávají po horké stopě. Druhá polovina ztratila úplně na zajímavosti, je skoro až nudná, ničím hororovým se neblýskne (40%). Uznávaný Kevin Smith je přece jen režisérem mnoha (sociálně laděných) komedií, ovšem nechápu, proč do napínavého hororu začal cpát přemíru nehodících se komediálních prvků, které byly na obtíž a tedy značně rušivé. Smith, stejně jako má solidní komedie, nemá problém natočit zajímavý horor, zde si to v podstatě dokurvil nevybalancovanou dramaturgií sám, přičemž mu z toho vylezl originální a velmi bizarní mix. 70%(9.3.2016)

 • Makky
  **

  Bizarná zvláštnosť. Smith sa snaží interpretovať svoj príbeh s nadhľadom a hlúposť kryje povrchným humorom. Michael Parks jednoznačne zaujme svojimi príbehmi a v jeho dome má film zvláštne napätie a atmosféru, no odprezentovaním svojho cieľa film stráca akúkoľvek vážnosť a je na smiech. V druhej polovici zostáva už len sledovať zábavný výkon Johnnyho Deppa, ktorý je ako veľa krát na nespoznanie. Na papieri mohol film vyzerať dobre, výsledok je prinajmenšom sklamaním.(11.1.2015)

 • kaylin
  ***

  Film „Tusk“ má něco společného s „Lidskou stonožkou“, i když rozhodně není až tak explicitní. Přesto je zde výborné použití masek a kostýmů. Bohužel je zde také spousta zbytečných scén, případně scén hloupých – Johnny Depp zde má jednu z nejhorších rolí, v jakých jsem ho viděl. Hlavně jeho postava zbytečně nutí film vyzívat až moc vtipně, což se k tomu nějak nehodilo. Začátek by uvolněný, proč ne, ale Deppova postava to celé zazdila a její vyprávění zbytečně protahovalo. Kevin Smith mě opět úplně nenadchnul, ale „Tusk“ pro mě není ani vyloženě zklamání.(21.1.2015)

 • Frajer42
  *

  Hrozně se mi líbilo provedení mrožíka a menší rolička Johnnyho Deppa, který byl pro mě osobně největším a pravděpodobně taky jediným lákadlem k tomuhle snímku. O nějaké ty legrácky se tvůrci vehementně snaží, ale setkává se to s úspěchem v naprostém minimu případů. Zato třeba takovou bizarnost si snímku odpárat netroufám. Místy je to sice zajímavé, ale s v obrovském nepoměru převládá absolutně nudná a trapná vata. Zanechám tu maximálně jednu nepatrnou hvězdičku.(25.1.2015)