Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

Trailer

verbal

Tak, a už i Kevča, zjevně inspirován Tomíkem Šestkou a jeho Stonožkou, má svoje bizáro. Bizáro, k němuž stěží přilne kdokoliv, kdo nikdy nešukal žádného ploutvonožce. Dokonce i já jsem v sexuálních avantýrách s mořskou faunou skončil jen u felace makrelou a nikdy jsem na mrože ani nepomyslel, protože ten je jen pro ty největší fešáky a frajery, tedy zcela mimo moji ligu. Jednou jsem v ZOO zkoušel naprudko rozbalit svůj charm na obstojně vypadajícího tuleního samce, dělal jsem na něj za sklem kudrnaté oči a dokonce před ním vystrčil i tu nasazenou makrelu, ale ta svině přežraná jen posměšně zahýkala a pohrdlivě odhopkala někam do zázemí, patrně za svým ošetřovatelem, co používá spídstyk a deodoranty s rybím tukem. Svůj mindrák z tohoto nešťastného setkání jsem si pak musel dlouze léčit v kozím výběhu. No, jelikož jsem tedy ani já nikdy vášnivě nedržel žádného mrože zezadu za kly a zadýchaně mu nehýkal do ucha, co všechno s ním ještě hodlám dělat, ani nejsem schopen říct, jestli se mi snímek líbil či nikoliv. Stěžejní scény jsou stejně jeblé jako můj dnešní komentář a zbytek kolem je taková ukecaná nezáživná vata, ani vtipná, ani pes. Zdržuji se tedy hlasování, soudruzi, protože kdybych to opětkoval, mohl by si pan Kovář myslet, že mu záměrně lezu do prdele, a kdybych dal odpad a všiml si toho nějaký ztepilý mrož, úplně bych přišel i o ty zbytky naděje, že jednou nějakého svedu. Takhle můžu aspoň snít. ()

ricci.s

Obsah úplne mimo - chlapík sa vyberie urobiť interview so starým námorníkom, ktorý sa rozhodne preoperovať ho na mroža. Mňa to nebavilo, ale asi som to aj čakal (Smithova tvorba mi nesedí a jeho posledný nehororový pobožný zvratok vydávajúci sa za horor ma až urazil). Toto taktiež nie je horor a ako komédia ma to nebavilo taktiež, nevidel som na tom totiž nič vtipné. Tie dva bodíky dávam iba čisto za nápad, ktorý mi prišiel aspoň trochu originálny. Fanúšikovia tohto režiséra si najskôr opäť prídu na svoje, takže nech sa každý predháňa tým, čo všetko Smith kritizuje, zosmiešňuje, ironizuje, aké metódy k tomu používa, bla bla bla, mne je jeho zmýšľanie tak či tak ukradnuté a ani sa mi nad tým premýšľať nechce. ()

Superpero

Totální trolling. Hrozná bizarnost. Úvodní dialog Justina Longa a Michaela Parkse má fakt zlověstnou atfmosféru, ale co se děje potom je fakt fraška. Korunu tomu nasazuje mroží souboj a fakt dlouhý dialog šišlavého Johnnyho Deppa s Parksem, který předstírá, že je mentál. Navíc ten tlustej Haley Joel Osment :D ()

tron

"Len" 70 %, ale niečo takéto som ešte nevidel. Výsledok nie je dokonalý, ale ústredný "mroží nápad" prevyšuje skoro všetky nedostatky. Najväčšia chyba Mrožieho muža je v jeho krátkosti. Bodla by aspoň hodina navyše, i za cenu straty tempa. Takto je to svižné, možno až príliš, ale vinou toho na veľa otázok neodpovedá. Mnohé veci sa stratili zrejme na dlážke strižni, kvôli čomu nedávajú logiku najzákladnejšie veci. Smith do Mrožieho muža nainštaloval nielen množstvo hororových momentov, ale i humoru, ktorý sa do atmosféry nehodí (scénky s kanadskou políciou a kanadským personálom letiska a nenormálny Depp + jeho stretnutie s Parksom sa časom možno zaradí medzi najviac WTF scény roku). Škoda, lebo vážna atmosféra Kevinovi ide na jednotku a stret normálneho chalana s absolútnym bláznom, ktorý je schopný všetkého, je mrazivý á la Annie Wilkesová (väčšiu poklonu som Kevinovi resp. Parksovi vzdať nemohol). Samozrejmosťou je, že Long s Parksom podávajú skvelé výkony (Longovi asi nikdy nenapadlo, že si raz zahrá čosi takéto). Vďaka tomu parádne funguje atmosféra humusu, hnusu, šialenstva a totálnej vydrbanosti. Strašne mimo je aj Deppova postava a zvláštny koniec. Lenže nápad s mrožom je natoľko jedinečný, fascinujúci, nechutný, odporný, zvrhlý, zvrátený, chorý, ukrutný, desivý, znepokojivý, úchylný a originálny, že mi pri pozeraní bolo zle. ()

J*A*S*M

Námět zněl na papíře asi tak tisíckrát líp, než to nakonec působí v reálu, opravdu mě překvapuje, že i úplná kravina dokáže po premiéře na renomovaných festivalech (tiff) získat pozitivní šuškandu. Bizarní to docela je (ale nic, co by jakkoli mohlo šokovat diváky, kteří alespoň občas zabrousí mimo mainstream), ale to je tak všechno. Hororovost jen v náznacích, o komediálno se Smith snaží, ale vychází mu to asi v jedné čtvrtině případů pokusů o vtip, zbytek je trapno, které bolí. Zvlášť když se na scéně objeví nejprotivnější herec současnosti, začne se pitvořit jak idiot a ne a ne zmizet. Závěrečnou scénou se asi Smith pokoušel něco důležitého říct, ale tou dobou už bych nejradši něco řekl já jemu. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (fisus)