Mroží muž

Tusk

Horor / Komedie

USA, 2014, 102 min

• peter12

Bizarný príbeh so mnou už nezatrasie,videl som ľudskú stonožku a to bol iný brutus.Neznášam Longa a z fúzmi vyzeral ako čistý debil a ako herec to bolo tiež smutné.Najprv len trápne rehoty a potom len útlocitne revy,tak to dokáže len pán herec cha cha!Naivná pičovina z vycibreno debilným príbehom,zaostalými dialógmi a viacerými nedomyslenými scénami a totálne nudnou nezáživnosťou(chýbala tomu gore efektnosť hlavne pri premene na Hrocha pardon Mroža,to mohlo byť prepracovanejšie.Komédia to bola z vážnou trápnosťou a už niekedy sa zdalo,že zo stromu zoskočí Ashton Kutcher a bude hľadať svoju káru.Jedine čo za niečo stálo je samotný Mrož,tak z tým sa aspoň pohrali.Tak čakal som všeličo ale až takú tuposť rozhodne nie.(10.3.2015)

Úchylárna s velkým Ů. Ten Smith tam cítit trošku i je, hlavně v dialozích a určité nadnesenosti, ale na druhou stranu trošku nerozumím jaké sny jej musely v té době provázet, že se rozhodl v tomhle angažovat. Ten mroží kostým je docela nechutný až odporný. Johnny Depp po delší době hraje něco jiného než Jacka Sparowa a za to mu patří dík. Nevím zda se k tomuhle filmu ještě někdy vrátím, přecejen moc normální není. 50%(25.4.2015)

Úvod bol veľmi dobrý, humorná stránka mi v mnohom pripomenula Smithovu staršiu tvorbu. Časom však toto očarenie pominulo a humor sa vytratil ako ranná rosa. Zostala len akási čudná grotesknosť a pocit trápnosti. Bizarnosť hlavnej myšlienky v tomto prípade nezafungovala tak ako mala, išlo to celé mimo mňa. Úplný záver síce ponúkol nečakané rozuzlenie, ale svojou bizarnou hlúposťou tento pocit trápnosti ešte znásobil. Slabučký priemer. 55/100(18.9.2015)

• verbal

Tak, a už i Kevča, zjevně inspirován Tomíkem Šestkou a jeho Stonožkou, má svoje bizáro. Bizáro, k němuž stěží přilne kdokoliv, kdo nikdy nešukal žádného ploutvonožce. Dokonce i já jsem v sexuálních avantýrách s mořskou faunou skončil jen u felace makrelou a nikdy jsem na mrože ani nepomyslel, protože ten je jen pro ty největší fešáky a frajery, tedy zcela mimo moji ligu. Jednou jsem v ZOO zkoušel naprudko rozbalit svůj charm na obstojně vypadajícího tuleního samce, dělal jsem na něj za sklem kudrnaté oči a dokonce před ním vystrčil i tu nasazenou makrelu, ale ta svině přežraná jen posměšně zahýkala a pohrdlivě odhopkala někam do zázemí, patrně za svým ošetřovatelem, co používá spídstyk a deodoranty s rybím tukem. Svůj mindrák z tohoto nešťastného setkání jsem si pak musel dlouze léčit v kozím výběhu. No, jelikož jsem tedy ani já nikdy vášnivě nedržel žádného mrože zezadu za kly a zadýchaně mu nehýkal do ucha, co všechno s ním ještě hodlám dělat, ani nejsem schopen říct, jestli se mi snímek líbil či nikoliv. Stěžejní scény jsou stejně jeblé jako můj dnešní komentář a zbytek kolem je taková ukecaná nezáživná vata, ani vtipná, ani pes. Zdržuji se tedy hlasování, soudruzi, protože kdybych to opětkoval, mohl by si pan Kovář myslet, že mu záměrně lezu do prdele, a kdybych dal odpad a všiml si toho nějaký ztepilý mrož, úplně bych přišel i o ty zbytky naděje, že jednou nějakého svedu. Takhle můžu aspoň snít.(20.1.2015)

Znepokojivé rozhodně, obzvlášť ta hnusná Longova maska, ale ne dostatečně perverzní. Přitom ten námět o šílenci, co je fascinován mroži, tomu neskutečně přihrával. Já bych navrhoval třeba tohle: když už ve filmu zazní zmínka o té monstrózní kosti z mrožího ptáka (tzv. Bakulum) a Parksova postava tyhle tlustokožce očividně miluje, nechal bych jím chudáka Justina v samém závěru tvrdě ošukat, namísto toho, aby se vzájemně poprali. A v tom flashbacku, kde Parks pojídá pana Tuska, bych Parkse nechal taky ošukat – panem Tuskem samozřejmě. Určitě by se mu to líbilo. Teprve pak by Kevinova novinka získala tu správnou a hlavně zaslouženou auru úchylnýho bijáku. Ale je to jen nápad. Sám jsem velmi citlivé a romantické povahy.(2.3.2015)

• - Inzerát na mrožího nájemníka, ze kterého snímek vychází, napsal Chris Parkinson jako žert. Parkinson, fanoušek Smithe, poté doufal, že se bude moci podílet na realizaci filmu. Smith ho pzději skutečně najal jako pomocného producenta. (koci)

• - Smith napsal scénář k filmu Tusk, zatímco čekal na vyjádření Boba Weinsteina ohledně produkce jiného svého projektu Clerks III (2015). (koci)

• - Natáčelo se v Kanadě a posléze v amerických státech Severní Karolína a Kalifornie. (Terva)