Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

Facerr

Pááni, to byla uchylárna. Přes docela hustokrutopřísnej nátěr v podobě přoperovanýho týpka na mrože si z toho mr. Smith dokázal udělat chvílema docela prču. Tu mimochodem silně obstarával i detektiv, jehož totožnost jsem s údivem odhalil až po té, co jsem zjistil, že v Tusku hraje Depp. Původně jsem chtěl tuhle roli obzvlášť pochválit, ale když jsem zjistil odkud vítr fouká, uvědomil jsem si, že tenhle výkon je pro Deppa standart. Celkově Tusk pěkně šlape a snad ani chvíli nenudí. Btw. je tady vidět zjevná inspirace Lidskou stonožkou. ()

kubilov

"I don't wanna die in Canada!" Ehm.. tedy.. eh.. jaksi.. COTOKURVAJE!? Kevin Smith se snad musel úplně zbláznit! Věděl jsem, že se vyžívá v dosti černém humoru, ale že to bude až takováhle kundovina? To jsem se teda setsakramentsky sekl. Kevin navazuje přesně tam, kde skončil v Red State. Tedy studií nejdivnějších variací sociopatických úchylek, přičemž teda oproti Tuskovi je Smithův předchozí film čajíček. Znechucení se střídá s fascinací, kam až to v té bizarnosti jde zajít, zděšením a místy i zlomyslným smíchem, protože co Smithovi nikdo neupře je to, že se mu podařilo dostat mezi všechny ty nechutnosti i dost humoru, což třeba Lidská stonožka a podobný hnusárny absolutně postrádají, a proto je fakt nemůžu ani cejtit. Trocha těch kanadských vtipů a stereotypů, výborná kreace Johnnyho Deppa, která je však opět na podobné brdo jako jeho posledních dvacet kšeftů, Haley Joel Osment, který v mých očích vyrostl z tragédie do docela dobrého komediálního herce, Genesis Rodriguez je nová láska, Justinu Longovi jsem toho mrože přál a Michael Parks? Vynikající magor. ()

Nikolas__

Mohl bych se zdržet komentování Mrožího muže, ale neudělám to. Skvělý záporák, skvělé řemeslo, skvělý Justin Long. Největší problém pro většinu lidí je tu v tom, že je to ze čtvrtky komedie, nebo je to možná dobře, protože by to, kdyby to bylo na stopro vážné, znechucením by to možná ani nikdo nedokázal dokoukat :D. A to to není skoro vůbec krvavé. Ale má to snad nejnechutnější nápad co jsem kdy ve filmu viděl, lidská stonožka která byla určitě největší inspirací, je filmem mnohem horším a sterilnějším. Nevím jaké hodnocení je zde na místě, ale nízké dát nemůžu. Je to tak nepříjemně a znepokojivě originální, že nemůžu jít pod čtyři, protože takhle neuvěřitelně bizarní film, se jen tak nevidí... Za mě nejpodhodnocenější snímek na CSFD, a jediný film s hodnocením pod 50 procent kterému dávám pět hvězd. Neskutečně vtipné, nápaditý scénář a skvěle zahrané, k tomu pěkně znepokojivé, tohle se jen tak někomu nepodaří a kompletně kašlu na všechny negativní názory. ()

Wladiis

no dobre videl som už všemožné filmové počiny ale toto bolo ako by som sa pozeral na 4 rovnaké hranolky a pri tom ešte učil mravce abecedu od zadu tiež som sa nevedel sústrediť na ten filmový extrem ako tie mravce na moju abecedu a to som im kúpil aj šlaikár aby to išlo lachšie ;) 1* vďaka súboju dvoch mrožov ()

wowylgu313

To je taková blbost :D :D :D až vás to vážně donutí to celé přežít a dokoukat... Nezachránil to ani v tomto filmu retardovaný detektiv Johnny Depp. Spíše než horor vážně komedie. Člověk si chvílema říká zda dotyčný co se jednoho rána rozhodl něco takového natočit byl na drogách nebo jen chlastu. Takhle ujetých filmů je určitě dost ale tenhle se řadí k mezi TOP 10 snad možná :D jedna hvězda za pobavení ... A druhá hvězda za vykouření péra herců, který do tohoto natáčení museli bejt dotlačení násilím :D ()

Sebule

Ono to filmařsky není zase tak špatné, má to docela dobrou hudbu, fajn kameru atd. Ale scénáristicky to je úplně mimo, zdlouhavé, jediné vtipné scény byly souboj mrožů a rozhovor s mentálem. Jinak to ani nebylo vtipné, napínavé, strašidelné nebo tak něco. Depp byl skvělý a trochu film vyzdvihnul. I tak je ale film docela bizarní, škoda, že jsme se nedočkali žádných gore scén. Hodnocení: 3,5/10 ()

punco

Tak to mám za sebou, celkom sledujem tieto bizarné filmíky, najlepšie na nich sú stále postavy tých psychoušov, čakal som viac gore viac horor, najdesivejšie na tom bol Longov fúz a jeho chlpaté pazuchy. Depp aj Parks zahrali slušne. Aspoň som sa naučil že kanaďanovi nikdy nevrav že nemusíš hokej. Ale to som si aj myslel. ()

marrrrian odpad!

Otravný hlavný hrdina je so svojim fúzikom mladistvého gangstra z osobitnej školy hrozný už ako človek. Ani nehovorím, čo je potom za mroža... Film som poctivo pozeral pol hodiny, potom som voľne pretáčal, zastavil pri Deppovi (bol výborný) a pozrel si záver (budem to ľutovať celý zvyšok dňa). Smithovi tieto pseudohoror pokusy zatiaľ nejdú, ale verím, že sa pri natáčaní bavil. Možno by na jednu hviezdu zabavil aj mňa, keby som nevedel, že to je prvý z 3 pripravovaných filmov na podobnú nôtu. ()

mr.twizta

Hvezda navic, protoze jsem Babbler. Roztomile nekonzistenrni film, kteremu tezko uprit punc zbytecne vychtenosti. Johnny mimochodem musi zapracovat na francpuzskem prizvuku, jinak ale becko jal vysite. ()

MorraEddie

Kevin si v posledních letech pěkně ulítl. Po sračkovém Red State přišel opravdu s originálním nápadem,ale provedení zůstalo hodně pozadu za tím co bylo na papíře. Myslím,že už je čas vrhnout se opět na komedie a nechat tyto story pro někoho jiného. ()

lacerta

Je to strašná hovadina. Opravdu strašná, ale musím tomu dát 4*. Prostě už ten nápad... možná trochu vykradená Stonožka, ale stejně to mělo něco do sebe. J. Deppa bych vůbec nepoznala, ale jeho role tomu dodala. ()

markepocha

Neholdujem dielam, v ktorých je hlavná pozornosť obrátená na zohavovanie ľudského tela, ale Tusk je výnimka. Hlavný dôraz je totiž na postavách a zábave. Celé je to tak komické, tak absurdné... až je to výborné! A dozviete sa, čím sú výnimočné mrožie genitálie. V dnešnej dobe je predsa dôležité byť všestranne informovaný, všakáno. ()

ogi1

Musím uznat že mě velice udivuje že tento film má tak nízké hodnocení tady, ale naučil jsem se naštěstí tomu že nikdy nemám věřit hodnocení na csfd ani nikde jinde protože každý má jiné chutě. No a taky filmy co tady lidé považují za majstrštiky mě většinou nezaujmou. No ale to je jedno musím říct že film mě nehorázně bavil a ke konci i rozesmutněl bylo to prostě skvělý. Teď ale k příběhu Wallace pro podcast který dělá s kamarádem jezdí po světě a dělá rozhovory s divnými nebo nečím zajímavými lidmi. No a náš Wallace se vydává do Kanady za jedním chlápkem co si ....... (nechci spoilerovat). Po nevydařeném rozhovoru hledá někoho koho by mohl vyzpovídat aby nejel domů s prázdnou no a na záchodě v baru naráží na inzerát že jeden chlápek má mnoho příběhů na vyprávění no a to Wallace zaujme a za chlápkem se vydá no a tím se dostane do šlamastiky. Příběh mi nepřišel jako prvoplánovaná uchylárna cílící na brutalitu jako lidská stonožka ale přišlo mi to celé takové opodstatněné (opravdu jde to blbě popsat) samozřejmě to uchylné je o tom není pochyb. Přeci jen člověk co chce někoho předělávat na mrože je dost uchylné :D. Příběh mi prostě přišel docela dobrý. Také co se mi líbilo je to že film koluje mezi Thrillerem a komedií a musím říct že podle mě velice ladně. Jelikož už celý příběh je velice bizarní takže mi humor do filmu sedl. A hodně lidmi kritizovaná role Johnho Deppa mi přišla vtipná a sympatická takže sem s ní problém neměl. Celkově mi přišli postavy velice uvěřitelné a to i ten starej uchylák. A také herecké výkony hlavních postav byli na velice dobré úrovni. Je pro mě velice těžké popisovat tento film ale nehorázně mi sedl a je to jeden z nejlepších filmů který sem tenhle rok viděl. Je to asi tím že mám rád béčkové uchylárny a také Kevina Smitha takže asi díky tomu jsem si tuhle pecku pořádně užil. Ještě musím dodat že se tu nevyskytují vyloženě nechutné nebo krvavé scény pokud tedy nepoičítám vzhled mrože :D No lidi serte na zdější hodnocení a zkuste to maximálně budete mít projektální zvracení no a co nebo se u filmu pobavíte jako já. ()

Drakersss

Pamatuji si dobu kdy jsem viděl Lidskou Stonožku 1 nebavila mě, né kvůli velké míře nechutností (zato taky dostala 2. hvězdy jináč bych jí dal asi za odpad.) Tak proto jsem si řekl podívám se na mrožího muže, námět se mi líbil ale jeho zpracování už nebylo tak dobré. Když už se dívám na film který má být nechutný tak šup s tím na mě, toho jsem se samozřejmě nedočkal, ano bylo tam pár scén z kterých by se mnohým zvedal žaludek ale bylo jich bohužel málo. Pokud se na tenhle film mám dívat z pohledu komediálního tak jsem se opravdu smál ale nad debilitou dvou "záchranářů". Kevine tohle si radši neměl točit... ()

bulawaio

6/10. Ne že by to bylo tak hrozivý, ale Stonožka se může bezkonkurenčně připravovat na svůj další díl série. ()

Majoslav11

"To je bakulum..." Tak, z akého konca vlastne tento film uchytiť ? Má to hororové prvky ? Má. Je tam dostatok humoru na komédiu ? Je. Neskutočný mix, s neskutočnou bizarnou zápletkou. Myšlienka je vskutku originálna. Pre tých, ktorí ale zmýšľajú zásadne racionálne, je tento film nočná mora. Maska mroža geniálna. Napriek tomu je to ale len priemerný snímok. ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014