Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klaun a mistr slapstickových gagů Norman Wisdom již ve filmu Problémy v obchoďáku vytvořil typickou postavu malého človíčka stojícího proti celému světu a ztvárnil ho s jadrností a za pomoci taškařic jako z němých grotesek. Zásah v pravou chvíli zaznamenal největší divácký úspěch v celé Wisdomově kariéře a v době svého uvedení v Londýně lámal rekordy v návštěvnosti. Velkoměstská nemocnice a dobrácký nemotora - slibná kombinace pro crazy komedii. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

ripo 

všechny recenze uživatele

tento film som videl po prvý krát približne v roku 1973 ... Mojou otázkou bolo: "Kedy to budú vysielať znovu ?" Prešiel dlhý, predlhý čas a ja som bol zvedavý, či ten film bude s povodným dabingom (nesklamal som sa - bol) a či aj teraz, po 35 rokoch si odo mňa zaslúži moje pôvodné, vysoké hodnotenie. Opäť som sa nesklamal. Bola tam i trocha nostalgie, to nepopieram, ale smial som sa i teraz, po rokoch ... Nešika Pitkin sa snaží pomôcť aj za cenu prírodných katastrôf. Jeho snaha je však korunovaná úspechom. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Patrně nemohu za to, že se Norman Wisdom narodil do technicky příliš vyspělé filmové doby, ale přesto je mi to líto. Dokud totiž filmy nemluvily, tak by se svým přirozeným trdlovstvím jistě vynikal mezi všemi těmi úspěšnými klouzači na banánových slupkách. Na šedesátá léta už to zkrátka nestačí a zvuk tomuto snímku rozhodně příliš nepomáhá - zejména hlasitý smích přihlížejících. Přesto si ekvilibristika s nosítky nebo nemocniční závod na vozících zaslouží místo v mé děravé paměti a kritika charitativních snobů mne vyloženě potěšila. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Veľmi živo si spomínam na výbuchy smiechu v hľadisku kina, kde som Zásah videl po prvý krát. Odvtedy už ubehlo strašne veľa rokov. Svet celkovo a v rámci neho aj svet filmového humoru pokročili o značný kus. V dôsledku toho sa Pitkinov humor zaradil k pokračovateľom nemých grotesiek a predchodcom humoru Mr. Beana, ktorý už sám je klasikou. Dnes vyvolá Pitkinov humor nanajvýš občasné pousmiatie, ale svoje miesto vo filmovej histórii i spomienkach pamätníkov nepochybne má. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Nejméně tři dojatí pamětníci už mi v životě líčili, jak se kdysi poskládali smíchy u filmu Zásah v pravou chvíli. A představa člověka, který se smíchy poskládá jako zahradní lehátko (na hromadu a snohama podivně vytrčenýma vzhůru) mě bohužel bav víc než samotný film. :) Norman Wisdom se snaživě zmítá jako tatramatka při posledním ždímání, ale téměř ke každé situaci, kterou jako pan Pitkin podstoupí, bych našel vtipnější ekvivalent v jiném filmu. Svérázná estetika (film vypadá o třicet let starší než je) a smysl pro dětinský humor mi přesto umožňují dát 60% ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nazval bych to groteskou druhé generace. Pro tehdejšího diváka (jsme v šedesátých letech) už by němá groteska nebyla atraktivní, kromě toho éra němých filmů dávno pominula. Divákovi je tak servírována groteska se zvukem, smíchem, hudbou, obsahově plnější, na vtipné scény ale chudší. Z počátku jsem kroutil hlavou, ale nakonec mě Pitkin přeci jen přesvědčil, především zmiňovaná scéna s fousáčem v zubařském křesle se povedla. Když se u komedie od srdce (několikrát) zasmějete, that´s all right! Edit po dabované verzi: Eduard Cupák řádně zavzpomínal na o tři roky starší roli Josephine v Někdo to rád horké, a střihl si pitvořícího Pitkina. Skvělý dabing tomuhle filmu sluší (a je ve Wisdomově tvorbě dost možná jediný starý, předrevoluční), Normana ale přesto doporučuji i v originále. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama