Potulný samuraj Kenšin: Konec legendy

• Japonsko Ruróni Kenšin: Densecu no saigo hen (více)

Kenšin se u svého mistra učí nejnovější techniky, které bude potřebovat, aby zabránil Šišiovi svrhnout vládu a vydat Japonsko napospas chaosu. (Netflix)

buchannon

Dá se napsat, že tato série je dokonalá!!! Každý díl je lepší než ten předchozí, čili tento je grandiózním vyústěním do strhujícího soubojového finále. Škoda jen, že většina skvělých asijských filmů (především jihokorejských a japonských) mi uniká. ()

HanzoBureshi

První a druhý díl byly super, ale toto byl asi ten největší samurajský masakr, co jsem kdy v životě viděl.... Ta rychlost těch soubojů a do toho ten soundtrack...to je prostě něco. Tady nemám problém dát 85% a jdu si to pustit znovu. ()

Vladimus

Po prvých častiach (napriek pár výhradám) som dúfal, že to pri záverečných titulkoch veľkého finále bude moja nová obľúbená trilógia. Bohužiaľ, takto budem prvé dva (lepšie) diely sledovať vždy s tým, že ten posledný vlastne vidieť nemusím. Film často pôsobí akoby tvorcom došiel rozpočet a zároveň režisér od samej radosti stratil súdnosť ohľadom veľkého finále. Recykluje sa a bije presne, ako sme už videli. Sklamanie a priemernosť všetkého sú miestami v samotnom závere korunované až nechcenou paródiou. Stále je na čo pozerať, má to svoje momentíky ale nakoniec nezanecháva ten epický dojem, ktorý som očakával. ()

zjs odpad!

Tento film neobsahuje žádné reálné souboje s katanou a nemá žádné reálně vypadající a chovající se postavy. Pár nafintěných postav tam mává mečem proti nadpřirozenému Jokerovi v exkrementně podaném příběhu. Proč?! ()

Raziel811

Po atmosferické, leč v technickém směru lehce amatérké jedničce, přišla dvojka. Ta dokázala rozvětvit příběh, dodat více postav a rovin, takže jsem od závěru trilogie čekal mnohé, ale přislo špíše lehké zklamání. ()

Sopholojong

"Navrat krala" rurouniskej samurajskej serie. Obidve predchadzajuce casti vznikli len preto, aby mohla vyniknut prave tato. Najepickejsi japonsky film od Siedmych samurajov a pravdepodobne aj najdrahsi (vyzera to ako 150-milionova hollywoodska produkcia). Az myticka prva treningova hodina u byvaleho majstra s YODA-ovskym oderom ako z Imperia o nielen sermiarskom umeni, ale i hladani zmyslu zivota. Nejaka ta politicka omacka medzitym s Aeoshiho odbockou o pomste na Battosaiovi. A delikatne, ultraepicke finale z plaze az na vojnovu lod subojom styria proti jednemu. Skvela vyprava nasnimana ultimatnou sirokouhlou kamerou, vycizelovana choreografia "mecovania", svojsky zaporak (s coolovym ohnovym mecom) a potlesk pri scene "Salute the Samurai". Vsetko dokonale, ale 9/10 za usi trhajuce pateticke prednesy a uz tretikrat spominane "malinove" herectvo vedlajsakov. ()

Kritickej

5/10 Kvůli soubojům to stojí za shlédnutí, ale jinak bída. Rušilo mne takřka všechno - přehrávání většiny postav, nedůvěryhodnost hlavního hrdiny, logické nesmysly v ději... ()

sarulefilm

Po konci Kjóta jsme byli všichni zvědaví, co se stane dál a vážně jsem čekala, že tenhle díl bude sypat jednu akci za druhou. Ale tak se bohužel nestalo, začátek je velmi pomalý, klidný a nic zajímavého se tam neděje. Což je pro diváka, který chce navázat na předešlý díl trochu neuspokojivé a vyhodí ho to z rytmu. Motiv setkání s bývalým mistrem bych u sérií čekala tak ve druhém dílu, aby to v třetím už nezabíralo čas. Každopádně chápu ten důvod, jelikož jsem také měla pocit, že se Kenshin na sebe v předešlých dílech moc neohlíží. Skoro po hodině filmu se konečně začne něco dít, i když pomalu, ale nakonec se dopracujeme k té obří závěrečné bitvě, která má hodně prostoru. Ty finální souboje jsou perfektní a jako diváci jsme prostě potřebovali ten moment spojení. Obecně jsou souboje pro Kenshinův příběh důležité, protože je to samurajská série, ale je i zajímavé, jak se s nimi pracuje. V prvním díle tedy bojuje Kenshin sám, v druhém už si najde společníky a bojují zvlášť, a pak přijde tento, kdy se všichni spojí proti nepříteli. Nevím jak vás, ale mě to vážně uspokojilo. Poslední věta filmu se dotkla mého romantického srdíčka, a tak hezky to zakončila. Takže ano, mám výhrady, ale co, celá série je boží, miluju to, a i když se už nic nevyrovná prvnímu dílu, tak mě pořád baví se na to dívat. ()

Magnomous

Koment patri k 2. a 3. casti zaroven. Tak ako aj v jednotke, aj tu je dej zmeneny oproti anime, len tento krat je zmeneny vyrazne, a bohuzial urcite k horsiemu. Vela veci co davalo v anime krasnu logiku, tu nedava logiku ziadnu. Niektore casti, celkom nepodstatne su dost natiahnute a zase podstatne casti dost osekane, ako napriklad ten zaver. Vyber herca aoshiho a kenshinovho senseia taktiez nic moc. Kenshin je pre mna celkom srdcovka, preto 3*. Inak keby hodnotim film ako taky, tak by som isiel mozno aj na 1*, lebo aj tie boje boli obcas dost retardovane. ()

majlika3

Dobrý historický film s dobrým zpracováním a skvělými výkony. A u nás zase nikdo neví, že existuje. Znají ho fandové mangy/anime, mě k němu přivedl Sató Takeru.A je to škoda, takovýhle film by si zasloužil mnohem větší popularitu. Navíc, všechny 3 díly byli povedené, o jakém filmu se to dá říct, že všechny díly byli stejně dobré. Dávám 4* a možná to časem dozraje na 5*. ()