Les sebevrahů

(TV film)
  • Česko Smrtící Halloween (více)

Americká vysokoškolačka Maiko, která studuje v Japonsku, riskuje vlastní život ve snaze zachránit duši své mrtvé matky, jež se rozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa v nechvalně proslulém "Lese sebevrahů". Hluboko v pustém lese na úpatí hory Fuji se za potemnělého zimního odpoledne rozléhá neklidný šepot. Tady, uprostřed bludiště z kořenů, si osamělá žena sáhne na život. Její tělo splyne s větvemi a duše s houštinou. O několik let později se dívka Maiko vydává v doprovodu svých přátel ze školy do Lesa sebevrahů. Maiko zde touží na Halloween vykonat démonický rituál, který má podle místních pověr osvobodit duši její matky ze spárů lesa. Zatímco si mladí návštěvníci s kamerou klestí cestu mezi stíny, začnou se dít podivné věci - zuřivý šepot a zlověstné pohledy duchů pro ně mají být varováním, že tu nejsou vítáni. Uprostřed záplavy stromů povstane oceán ztracených duší, které hustými větvemi obemknou Maiko i její přátele v těsném sevření. Cesta k životu je náhle zahrazena těmi, kteří nemají co ztratit. (HBO Europe)

Brenda.Ch

Hodnotím to jako průměr, čili koukatelný horror, který zase není až takovou kravinou jako třeba Oblast 51. Ale nemůžu dát 3 hvězdičky, protože jsem se nebála. Spíše jsem byla občas znechucena některými krvavými scénami, ale nebála jsem se. Dobře, žehlila jsem u toho, to jsem vždy trochu otupělá, ale vzhledem k tomu, že u horroru Kruh jsem křečovitě objímala manžela skoro celou noc po zkouknutí od strachu, přece jen se bát celkem slušně umím. Nicméně tento film mě k tomu nepřiměl. ()

Pan.Antonin

"Někdy se můžeš v lese ztratit. A někdy les ztratí tebe." Od režiséra Monroe už jsem viděl 2 "pecky". Jeho zabíjejícího obra řadím mezi TOP5 nejhorších hororů, co jsem kdy viděl, a odpad jsem vlepil i jeho vraždícímu Bigfootovi. Tady mně ale překvapil, protože jeho lesní horor měl o několik úrovní vyšší kvalitu, než jsem čekal, a můžu říct, že se mi docela líbil. (A to tady na rozdíl od výše zmíněných snímků neměl k dispozici žádné známé jméno.) Za to může hlavně dobré prostředí a průměrný scénář a postavy. Na druhé straně barikády pak stojí samotní duchové a pak občas logika. Jeden z nejlepších filmů od Syfy, co jsem kdy viděl. Těsné tři hvězdy. P.S. Pojmenovat ten film Grave Halloween?? WTF??? ()

Mangano odpad!

Problém 90 % televizních hororů je to, že je na nich hrůzostrašné naprosto všechno, kromě toho, co bylo původně jako hrůzostrašné zamýšleno. Tohle do těch 90 % spadá. ()

StanleyVanH

Tak tady se zase ukazálo, že na hodnocení se pokaždé dát nedá, 2016 byla o dost větší sračka a přitom hodnocení lepší, no co. Každopádně kdyby tu nebylo několik vzdechlích efektů osmibytového stylu, tak bych napálil i možná o hvězdu navíc, slušná amatérská podivaná i když žádný náznak strachu nebyl, což je škoda a proto taky o hvězdu méně, zvuky a efekty humus, ale vcelku zábavné. ()

Dexies

jedna hvězdička za ty lesy :) ... ale jinak je to nuda, sed, nuda a sed ... nic co by připomínalo horor ... námět fajn, určitě by se z toho dalo vytěžit mnohem víc! ... ()

Mrliš

Atmosféra lesa příjemná. Ze začátku jsem měl pocit, že by se mohlo jednat o příjemný horor, ale co z toho vylezlo za bejkárnu, to jsem se nestačil divit. Přitom Les sebevrahů by mohl být zpracován úplně jinak a stal by se z něj bezva film, kterým ale není. Jednu hvězdu jen za les. Rád bych se tam někdy podíval :) ()

tXtX

Slabučké.. pôsobí to skôr ako študentský film, než "normálny". Tisíc krát prevarený námet už dnes nikoho neohúri/nevystraší. Zívačka. 30% ()

vrch07256732

Trošku som prestrelil hodnotenie, ale podla mňa to až taká katastrofa nebola. Nevýhodou filmu je fakt že sa snaží napodobniť japonské vlasaté (a nízkorozpočtové!) duchariny, žiaľ naši šikmookí priatelia majú toto remeslo v malíčku a dokážu vystrašiť aj vechťom na podlahe, ale tomuto filmu práve chýba nejáká tá esencia či grácia ktorú japonské filmy ponúkajú. Škoda, snaha tu Bola, masky obstojné (japoncom stačí si nasadiť čiernu parochňu a vypučiť oči), pár dobrých scénok v lese (trocha odkukaných pre zmenu z Evil Dead), halvná predstaviteľka OK, zvyšok retardovaní teenagerskí idioti (USA sa nezapre). Mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Poznánka na koniec: Film snáď niečo prinesie vyznavačom dlhovlasatých ducharín a ducharín vôbec, vyznavači splatterov, gore a podobných delikátností ruky preč. ()

Armin111

V popisu horor, tak proč jsem se sakra ani jednou nelekl a že bych se bál, tak to teda ani omylem. Jednoduše předvídatelný děj a předvídatelné lekačku, u kterých se snad an nedá leknout. Ten otevřený konec mě teda fakt vyděsil, ale jenom proto, že to vypadá na pokračování. Tak to proboha ne! Hvězdička za scenerie, les byl fakt moc hezkej. ()

Sadova302b50

Zvláštní, jedná se o neskutečně nudný film, a to včetně lesní vyvražďovačky i pokusů o lekačky. Přitom mysteriózní les Aokigahara funguje jako skvělý námět, a prostředí okolí hory Fudži jako příležitost pro skvělé záběry. Takže hvězdička za jakž takž udrženou atmosféru. Jinak bohužel nemá toto podprůměrné béčko cokoli dalšího nabídnout. ()

SirErLeerdan

Tak tenhle film má asi tolik logiky a smyslu, jako projevy pana premiéra Fialy. Hlavní postavy? No, úplně debilní amerikáni  s úplně debilní japonkou v čele. A japonští policisté chodí a odnáší mrtvoly. No a ty mrtvoly tam na konci filmu zase jsou. Hezky mumifikované. Aj dvacet let. Asi je tam nosí na halloween zpět jako dekorace. A poslední část byla nejzábavnější. Hlavně tím složitým dialogem "Neee, neeee, neeee, neeeeee, neeee" a pak  Po tom, co jsem si došel na záchod a pro pití, z TV se dále ozývalo "Neeeee a neeee" Tak jsem šel za manželkou vedle do pokoje na pokec a když se vrátím, slyším změnu! "Prosím, neeeee, neeee, neee" 12 % za mrtvolu, která vraždí kvůli hodinkám ()