Android

Sci-Fi

USA, 1982, 80 min

• Viperine

Vizuálně sice lehce nadprůměr, ale jinak dost nablblé a výkony herců mizerné a toporné, a to včetně Kinského. První čtvthodinka vypadala celkem nadějně, ale čím "rozvinutější" a "dramatičtější" byl děj, tím větší to byla nuda. Nemám nic proti béčkové produkci, ale tady mi úplně chyběla atmosféra a vadily trapné pokusy o vtip. Slušně vypadající zbytečnost.(17.2.2014)

Malé pomalé komorní sci-fi, které mě příjemně překvapilo. Očekával jsem nějaké hovadské béčko a on se z toho vyklubal slušně vymyšlený thriler "všichni proti všem". Na vesmírné stanici se sejdou cynický vědec, nesmělý android a trojici zločinců z nichž jedna je žena a každý sleduje své cíle. Pár zvratů je výborných včetně výborné finální pointy a hlavně postavy slušně napsané a zahraná. Hlavně Don Opper si krade celý film a po Critters přichází z další skvělou rolí. Efektů moc není, ale jsou celkem slušné (vesmírné stanice, lodě, pár laserů). Klaus Kinsky naopak zklamal a nic moc nepředvedl.(18.1.2016)

Zábavný scifi príbeh o takmer ľudskom androidovi, ktorý pracuje ako asistent šialeného vedca Kinského na vzdialenej vesmírnej stanici a zistí, že sa chystá byť vyradený. Šarmantný, bizarný film natočený za ultra nízky rozopčet, ktorý ako kulisy použil zvyšky scén po natáčaní filmu Rogera Cormana "Battle Beyond The Stars". Don Keith opper, ktorý vo filme hrá Maxa 404, je spoluautorom scenára. Film bol natočený na základe idey Willa Reigleho.(2.10.2011)

♪♫ „Android... nad dobrého androida není...“ ♪♫ Červený trpaslík, série druhá, díl prvý: Kryton. ____ Jenže ani jeden dobrý android nedokáže napravit prázdnotu scénáře a herecké neumnětelství ostatních herců, včetně magora Kinského, u něhož někdo zřejmě považuje bezduchý pohled do kamery za herecký výkon hodný oskara za celoživotní přínos.(21.7.2013)

Ono to není na čtyři hvězdy, ale Don Keith Opper jako android Max byl prostě úžasný. Zbytek herců a to včetně Klause Kinského byli jeho výkonem docela dost upozaděni. Jinak je to komorní scifi odehrávající se v pár místnostech s pár vsuvkama na vesmírné "exteriéry" tedy nějaká ta přistávající loď a jeden nebo dva záběry na vesmírnou stanici. Co se mi taky líbilo, byla taková zvláštní atmosféra. Nevím jak bych ji pojmenoval, snad "sterilní". Vím že to nezní příliš pozitivně, nicméně jiné slovo mě nenapadá. Onu sterilitu pak naruší přílet tří uprchlíků. Konec trochu překvapivý byl, a de facto jsem ho nečekal. Pěkné nenáročné scifi.(22.2.2012)