Android

Sci-Fi

USA, 1982, 80 min

Bohužiaľ veľmi lacno vyzerajúca snímka, pričom v druhej polovici začína odkrývať aj nejaké tie kvality scenára, keď sa dej začne vyvíjať nie až zase tak očakávaným smerom. Herecké výkony sú ale stále drevené, ako sa na slušné béčko patrí, to sa týka aj Kinského. Samozrejme Android nemá na to konkurovať Alien a Blade Runner, keďže ich pripomína, ale ak by sa s týmto námetom pracovalo na úrovni očakávaného trháka, tak mohla vzniknúť klasika žánru. Takto ide iba o chutný polotovar.(12.3.2018)

Téměř zapomenutá (u nás neznámá) sci-fi s "šíleným" vědcem Klausem Kinským a uvěřitelně "skutečným" androidem Maxem 404. Ten zde exceluje a věříte mu, že snad opravdu tím androidem je (což vtipně potvrzují i titulky). Film se obešel s velmi malým rozpočtem, což je sice vidět na několika málo exteriérových tricích, ale celkově to filmu spíš prospělo.(6.8.2009)

• vitekpe

Komorni, vztahova sci-fi, prisne interierova. Nizke hodnoceni davam predevsim za nesympaticke postavy a jakousi celkovou zbytecnost...nebo jak to rict. Hlavni postavou (kterou si ma divak zamilovat) je android Max. Me spis desil... Takze, jedna projekce neuskodi, ale necekejte nic. Za zaver davam jedno male plus. P.S.: Androidku hraje jakasi Kendra Kirchner. 2+(27.10.2015)

♪♫ „Android... nad dobrého androida není...“ ♪♫ Červený trpaslík, série druhá, díl prvý: Kryton. ____ Jenže ani jeden dobrý android nedokáže napravit prázdnotu scénáře a herecké neumnětelství ostatních herců, včetně magora Kinského, u něhož někdo zřejmě považuje bezduchý pohled do kamery za herecký výkon hodný oskara za celoživotní přínos.(21.7.2013)

Ono to není na čtyři hvězdy, ale Don Keith Opper jako android Max byl prostě úžasný. Zbytek herců a to včetně Klause Kinského byli jeho výkonem docela dost upozaděni. Jinak je to komorní scifi odehrávající se v pár místnostech s pár vsuvkama na vesmírné "exteriéry" tedy nějaká ta přistávající loď a jeden nebo dva záběry na vesmírnou stanici. Co se mi taky líbilo, byla taková zvláštní atmosféra. Nevím jak bych ji pojmenoval, snad "sterilní". Vím že to nezní příliš pozitivně, nicméně jiné slovo mě nenapadá. Onu sterilitu pak naruší přílet tří uprchlíků. Konec trochu překvapivý byl, a de facto jsem ho nečekal. Pěkné nenáročné scifi.(22.2.2012)