Android

Sci-Fi

USA, 1982, 80 min

Bohužiaľ veľmi lacno vyzerajúca snímka, pričom v druhej polovici začína odkrývať aj nejaké tie kvality scenára, keď sa dej začne vyvíjať nie až zase tak očakávaným smerom. Herecké výkony sú ale stále drevené, ako sa na slušné béčko patrí, to sa týka aj Kinského. Samozrejme Android nemá na to konkurovať Alien a Blade Runner, keďže ich pripomína, ale ak by sa s týmto námetom pracovalo na úrovni očakávaného trháka, tak mohla vzniknúť klasika žánru. Takto ide iba o chutný polotovar.(12.3.2018)

Zábavný scifi príbeh o takmer ľudskom androidovi, ktorý pracuje ako asistent šialeného vedca Kinského na vzdialenej vesmírnej stanici a zistí, že sa chystá byť vyradený. Šarmantný, bizarný film natočený za ultra nízky rozopčet, ktorý ako kulisy použil zvyšky scén po natáčaní filmu Rogera Cormana "Battle Beyond The Stars". Don Keith opper, ktorý vo filme hrá Maxa 404, je spoluautorom scenára. Film bol natočený na základe idey Willa Reigleho.(2.10.2011)

Téměř zapomenutá (u nás neznámá) sci-fi s "šíleným" vědcem Klausem Kinským a uvěřitelně "skutečným" androidem Maxem 404. Ten zde exceluje a věříte mu, že snad opravdu tím androidem je (což vtipně potvrzují i titulky). Film se obešel s velmi malým rozpočtem, což je sice vidět na několika málo exteriérových tricích, ale celkově to filmu spíš prospělo.(6.8.2009)

• Viperine

Vizuálně sice lehce nadprůměr, ale jinak dost nablblé a výkony herců mizerné a toporné, a to včetně Kinského. První čtvthodinka vypadala celkem nadějně, ale čím "rozvinutější" a "dramatičtější" byl děj, tím větší to byla nuda. Nemám nic proti béčkové produkci, ale tady mi úplně chyběla atmosféra a vadily trapné pokusy o vtip. Slušně vypadající zbytečnost.(17.2.2014)

Ono to není na čtyři hvězdy, ale Don Keith Opper jako android Max byl prostě úžasný. Zbytek herců a to včetně Klause Kinského byli jeho výkonem docela dost upozaděni. Jinak je to komorní scifi odehrávající se v pár místnostech s pár vsuvkama na vesmírné "exteriéry" tedy nějaká ta přistávající loď a jeden nebo dva záběry na vesmírnou stanici. Co se mi taky líbilo, byla taková zvláštní atmosféra. Nevím jak bych ji pojmenoval, snad "sterilní". Vím že to nezní příliš pozitivně, nicméně jiné slovo mě nenapadá. Onu sterilitu pak naruší přílet tří uprchlíků. Konec trochu překvapivý byl, a de facto jsem ho nečekal. Pěkné nenáročné scifi.(22.2.2012)