Android

Sci-Fi

USA, 1982, 80 min

Bohužiaľ veľmi lacno vyzerajúca snímka, pričom v druhej polovici začína odkrývať aj nejaké tie kvality scenára, keď sa dej začne vyvíjať nie až zase tak očakávaným smerom. Herecké výkony sú ale stále drevené, ako sa na slušné béčko patrí, to sa týka aj Kinského. Samozrejme Android nemá na to konkurovať Alien a Blade Runner, keďže ich pripomína, ale ak by sa s týmto námetom pracovalo na úrovni očakávaného trháka, tak mohla vzniknúť klasika žánru. Takto ide iba o chutný polotovar.(12.3.2018)

Malé pomalé komorní sci-fi, které mě příjemně překvapilo. Očekával jsem nějaké hovadské béčko a on se z toho vyklubal slušně vymyšlený thriler "všichni proti všem". Na vesmírné stanici se sejdou cynický vědec, nesmělý android a trojici zločinců z nichž jedna je žena a každý sleduje své cíle. Pár zvratů je výborných včetně výborné finální pointy a hlavně postavy slušně napsané a zahraná. Hlavně Don Opper si krade celý film a po Critters přichází z další skvělou rolí. Efektů moc není, ale jsou celkem slušné (vesmírné stanice, lodě, pár laserů). Klaus Kinsky naopak zklamal a nic moc nepředvedl.(18.1.2016)

Ono to není na čtyři hvězdy, ale Don Keith Opper jako android Max byl prostě úžasný. Zbytek herců a to včetně Klause Kinského byli jeho výkonem docela dost upozaděni. Jinak je to komorní scifi odehrávající se v pár místnostech s pár vsuvkama na vesmírné "exteriéry" tedy nějaká ta přistávající loď a jeden nebo dva záběry na vesmírnou stanici. Co se mi taky líbilo, byla taková zvláštní atmosféra. Nevím jak bych ji pojmenoval, snad "sterilní". Vím že to nezní příliš pozitivně, nicméně jiné slovo mě nenapadá. Onu sterilitu pak naruší přílet tří uprchlíků. Konec trochu překvapivý byl, a de facto jsem ho nečekal. Pěkné nenáročné scifi.(22.2.2012)

Zábavný scifi príbeh o takmer ľudskom androidovi, ktorý pracuje ako asistent šialeného vedca Kinského na vzdialenej vesmírnej stanici a zistí, že sa chystá byť vyradený. Šarmantný, bizarný film natočený za ultra nízky rozopčet, ktorý ako kulisy použil zvyšky scén po natáčaní filmu Rogera Cormana "Battle Beyond The Stars". Don Keith opper, ktorý vo filme hrá Maxa 404, je spoluautorom scenára. Film bol natočený na základe idey Willa Reigleho.(2.10.2011)

• vitekpe

Komorni, vztahova sci-fi, prisne interierova. Nizke hodnoceni davam predevsim za nesympaticke postavy a jakousi celkovou zbytecnost...nebo jak to rict. Hlavni postavou (kterou si ma divak zamilovat) je android Max. Me spis desil... Takze, jedna projekce neuskodi, ale necekejte nic. Za zaver davam jedno male plus. P.S.: Androidku hraje jakasi Kendra Kirchner. 2+(27.10.2015)