poster

Die blaue Hand

 • anglický

  Creature with the Blue Hand

 • USA

  The Bloody Dead

Horor / Krimi

Západní Německo, 1967, 72 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  Adaptace románu Edgara Wallace. Tentokrát v barvě - černobílé kousky byly přece jenom o něčem jiném. Die Blaue Hand je z velké části stylizována jako horor, a nikterak špatný. Zajímavé je, že Klaus Kinski zde nehraje ani tak psychopata jako charakterní postavu, která postupně dokazuje, že první pohled může klamat. Hezké je i prostředí blázince a zápletka je, jak jinak, výtečná.(30.7.2006)

 • giallo
  ***

  Creature with the Blue Hand je jedna z mnoha německých adaptací Edgara Wallace, které byly v 60. letech tak oblíbené. V rámci této obrovské série, jde o lehce nadprůměrné dílko vyznačující se barvenou kamerou a dějem velice podobným Tajemnému mnichovi. Jde tedy o spletitou kriminálku, ve které řádí zabijácké monstrum, tentokrát s modrým pařátem. Wallace opět vystavěl velice zamotaný příběh s mnoho postavami a vedlejšími odbočkami. Vohrerovi se ho ale nedaří kočírovat a díky tomu pokulhává nejenom tempo, ale i "horrorová" linie....Škoda potenciál film měl veliký.(3.5.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Tahle wallaceovka mě potěšila - dostal jsem přesně to, co od detektivní série očekávám. Tajemný vrah s rukou Freddyho Kruegera, mlha, noční bouře, podzemní chodby, kostry, hadi, krysy a rakev. Mrtvoly se kupí, bezpečno není ani na hradě, ani v blázinci. Skvělá hudba a dvojitý Kinski! Jo a uhrančivá Ilse Steppatová a roztomilý Siegfried Schürenberg (Sir John). Chvílemi jsem se ztrácel, což nebylo až tak na škodu. Nejrealističtější moment - aplikace injekce do žíly.(16.12.2015)

 • tahit
  ***

  Musím říct, že hned na začátku jsem si nedokázal vůbec představit v barevném provedení starou wallaceovku, protože jsem předtím všechny viděl pouze černobílé. Kdo má rád Klause Kinského tak bude určitě spokojen (jako já). Snaha o vyvolání děsivé atmosféry mi přišla taková matnější, než v ostatních wallaceovkách. To ale neubralo filmu na kvalitě. Rozhodně na svou dobu slušně natočené. Zhlédnuto v původním jazyce.(20.3.2011)

 • Campbell
  ****

  Tak a je to po snad 20 Wallecovkách jsem našel tu pravou! Nevěřil jsem že najdu nějakou pro mě vysoce nadpůrměrnou Wallecovku ale stalo se. Tohle není krimi spíše jako giallo/slasher. Navíc ve filmu je neuvěřitelná atmosféra a vytí vlků a houkání sov je tu dostatek. Takže tenhle film má za atmosféru čistou jedničku. Kinski je neuvěřitelný ve své dvojroli. A i když je film možná ke konci trošku zmatečný tak je hodně zábavný a vrah je zajímavý a zabije každého. Film hodně také připomýná gotický horor díky tomu kde se příběh odehrává a s těma tajnýma chodbama. Já byl prostě nadšený a kdyby byl změněn konec dal bych i 5*. Takhle dám "jen" 4* a svůj lov na dobrou Wallecovku můžu uknčit. BTW moc se omlouvám fanouškům spisovatele Odgara Wallaceho je jen filmy podle jeho předloh opravdu nějak nemusel.(4.12.2014)