V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Neviděli se celé čtvrtstoletí, dokud se nesetkali na pohřbu společného přítele Tucka, který jim poskytl útočiště v době, kdy museli svou lásku tajit. Ani jeden z nich nežil život, jaký si vysnil ... a ani jeden z nich nezapomněl na první lásku, která je navždy změnila. Všechny krásné i bolestivé vzpomínky najednou ožijí a bývalí milenci mají před sebou společný víkend. Příležitost změnit dosavadní život je na dosah ruky, ale ... je to ještě možné? Je možné přepsat minulost? A je láska opravdu to nejcennější, co může člověk darovat? (Forum Film CZ)

Naby

Jde na muj vkus o opravdu velkou sladarnu. Nicmene jsem koukal vecer a v klidu, takze me dej i pres prumernejsi herecke vykony a predvidatelnejsi scenar celkem vtahnul. Pribeh byl po celou dobu hodne uveritelny, takze by se klidne mohl odehravat podle nejakeho skutecneho zakladu. Musim uznat, ze me to celkem sedlo a nejaky ten usmev, nebo zamackavat slzu jsem obcas chte/nechte musel. Urcite jde o nadprumerny film, i kdyz jen lehce. Kdo ma rad tedy kupu romantiky, tak urcite k doporuceni. Celkem 3,8* ()

rosewita

Starsi herci boli ovela lepsi, hlavne James Marsden. K filmu je krasny country soundtrack, ale niektore pesnicky su len par sekund v pozadi, napr. od Kacey Musgraves. Tie stromy s niecim vysiacim, neviem presne nazov, su uzasne. ()

sabrinab

Těšila jsem se na tento film dlouho.. vzhledem k tomu, že se mi líbily předchozí filmy od Sparkse čekala jsem i něco podobného od best of me.. a nezklamal mě.. zajimavý příběh, krásná příroda, zajimavý výběr herců kteří nejsou okoukaní. To všechno film splňuje.. ale nečekala jsem tak drastický konec. Zatím ve snímcích jako Talisman, Bezpečný přístav, Milý Johne.. nezemřela hlavní postava.. proto jsem to vůbec nečekala u tohoto snímku.. Mám sto chutí napsat autorovi proč to udělal.. Za mne 88% ()

MZZ

To si snad dělají prdel, za tohle jsem dal 150 kč? Asi 2 sekundy jsem ještě myslel, že hlavní aktér vstane z mrtvých, ale brzo jsem pochopil že to myslí vážně. Život jako noční můra, tak nějak bych charakterizoval tu jejich "lásku", jako ztráty a nálezy. "Žili šťastně až do smrti", to je to, za co jsem platil... aby mě brali iluze, na to nemusím chodit do kina :D Takže fakt romantika jako prase, ale emocionálně vypjaté to bylo, to jo, jestli jsem šel do kina s jednou vráskou, tak pak jsem odcházel se dvěma :D ()

Keywee

Od filmu s názvem Co s láskou, pro který byla předlohou kniha od všemi dívkami a ženami milovaného Nicholase Sparkse, budete nejspíše očekávat takovou cukrovou vatu, že budete muset ihned po projekci navštívit stomatologa. Pokud jdete na poslední "sparksovinu" kvůli bezbřehé romantice, nejspíše vám na jeho konci poněkud zhořkne v ústech...nebude totiž takový, jaký jste čekali. Pro některé je absence očekávaného happy endu příjemným překvapením, pro mě však ve spojení s celkovou zápletkou filmu příliš neladil. Romantický příběh znovu nalezené lásky by pro film této kategorie bohatě stačil, nicméně zde se nám do jeho děje zamotává tragická událost v současném životě Amandy, Dawsonova neschopnost uniknout tyranii svého otce a.....romantika je někde na Marsu. Po příjemně rozvleklé dějové linii první části filmu nastane hromada kotrmelců a zápletek, složitějších než kvantová fyzika, které vyvrcholí tak nečekaně a zvráceně, že nevíte, jestli se máte smát nebo být otrávení z toho nepříjemného pocitu, který si z kina odnášíte. Co se hereckého obsazení týče, dvojice Liberato a Bracey se mi zdála mnohem realističtější, zamilovanější a plnila mé cukrkandlové očekávání z filmu. Další příjemnou záležitostí byla příjemně zvolená hudba a rovněž výběr prostředí natáčení. Celkově hodnotím průměrně :) ()

SimonaSK

Knižní předloha je samozřejmě lepší, v dějových zápletkách se film v lecčem liší a hrdina před a po 20 letech je vzhledově odlišný tak, až to bije do očí, ale to je tak jediné, co můžu vytknout. Sparks mi zas jednou zlomil srdce. ()

Konev

Právě jsem životní lásku ztratil, tak jsem možná moc přecitlivělý, ale film splnil svůj účel. Probrečel jsem ho celý, proto dávám za 5*. Co byste chtěli od romantického filmu než krásně sladkou lásku? A že jsou herci jiní, než by si někteří představovali? Životní lásku přece neprožívají pouze holywoodské hvězdy, ale i my obyčejní lidé s šedinami ... ()

Capinka

Dlouho jsem si říkala, že tam bude stejná zápletka, jako bývá v romantických filmech: potkají se po letech a vrátí se k sobě. Konec opravdu překvapil a jsem z toho trochu rozpolcená, jak to vlastně dopadlo. Ale protože Nicholas Sparks je moje srdcovka, tak se mi to nakonec celé líbilo. ()

allthistime

Velmi silný, velmi dojemný a velmi působivý příběh o epické lásce, která hory přenáší... A kdo nevěří, ať tam běží... :-) ()

Annielle

(bacha na mírný spoiler) Až do jistého momentu na konci filmu jsem chtěla dát naprosto pozitivní komentář k filmu. Je to jeden z lepších filmů podle Nicholase Sparkse, mezi které patří Zápisník jedné lásky, Dlouhá cesta nebo Noci v Rodanthe. Ale prostě nemůžu si odpustit ten pocit, že stejný vzorec, který autor používá se mi už ohrál. Síla osudu tady prostě akorát způsobila to, že jsem díky filmu naštvaná. Ale jak říkám, jinak je film povedený. Lokace jsou překrásné, hercům jsem to věřila a jak mladší, tak starší verze hlavních hrdinů jsou sympatické a uvěřitelné. Takže za mě 4 hvězdy i přes mírné podráždění z toho neblahého konce. ()

simoniquita

Velmi dobry film, trosku sice nerealny, aspon podla mna, avsak mozem verit ze moze existovat laska, ktora vydrzi cely zivot, aj ked sa dvaja roky nevidia a nic o sebe nevedia? ()

TagTeamD

Tohle bylo opravdu hodně velké klišé. Holka z lepší rodiny se zamiluje do kluka vidláka, v mládí jejich lásce není přáno, a při opětovném setkání po několika letech také ne. Klasika, která nikoho neurazí, ale ani ve vás nic nezanechá. Takový příběh už tu byl hodněkrát. Navíc starší a mladší Dawson si nejsou moc podobní a kazí to dojem, alespoň mně to tak přišlo. A konec? Ten se opravdu nevydařil. ()

lenc_a

Romantický film, kde pubertiak, ktorý je týraný vlastným otcom, vyzerá tak minimálne na 35 s tým, že som pri prvých záberoch skôr čakala, že Dawson, ako vyšší a svalnatejší naopak uvalí jednu otcovi. Zlý výber herca, vôbec mi tam nepasoval a počas celého filmu som sa naňho nedokázala dívať ako na tínedžera. Negatívna postava jeho otca mi prišla vcelku nereálna, romantické scény boli viac-menej klišé a vadila mi absencia emócií pri niektorých scénach (Amanda v nemocnici, keď jej syn bol na hrane života a smrti). Odradil ma hneď prvý, počítačovo vytvorený záber. Od polky filmu som už len pozerala čas, za ktorý film skončí. 2* za hudbu, pekné prostredie a postavu Tucka. ()

hofiktom

Krásný film, který se zabývá zdánlivě již mnohokrát natočeným tématem - probuzení lásky při setkání po desítkách let. Tento film a příběh mě zaujal, je krásně natočený, moc se mi líbilo prolnutí současnosti a retrospektivy. Občas bylo trochu těžší se v příběhu orientovat, ale ve výsledku to dávalo smysl jako celek. Musím říct, že málokdy se rozbrečím na konci filmu a tím spíš už v jeho průběhu, u tohoto filmu se mi to povedlo dvakrát. I když byl závěr nakonec celkem prokouknutelný, nic to nezměnilo na jeho kráse. 90% ()

dannyarrow

Na první pohled tento film vypadá jako prvoplánová a místy i dost předvídatelná romance, ale ten tragický konec tomu všemu nějak dodal nejenom smyl, ale i šťávu. Už dlouho jsem neviděl film, který by nekončil klišé koncem - a žili spolu šťastně až do smrti, takže právě to mě nejvíce oslovilo. :) ()

theblackswan

Na tomto filmu jsem v říjnu minulého roku byla v kině. Popravdě jsem šla především kvůli dvoum hlavním hercům, ale také kvůli své víře ve zfilmované romány N. Sparkse se zárukou romantického "dojáku" :) A film nezklamal. Už začátek byl slibný. Krásný příběh o dvou lidech, kteří se v mládí museli rozejít a po letech se znovu scházejí. Každý z nich byl úplně jiný a také každý pocházel z jiných rodin. Konec filmu opravdu nečekaný. Krásné vyobrazení toho, jak asi pravá láska vypadá... “That's why I loved being with you. We could do the simplest things, like toss starfish into the ocean and share a burger and talk and even then I knew that I was fortunate. Because you were the first guy who wasn't constantly trying to impress me. You accepted who you were, but more than that, you accepted me for me. And nothing else mattered-- not my family or your family or anyone else in the world. It was just us.” ()

Vlad

Medzi Michelle Monaghan a Lianou Liberato je vekovy rozdiel 20 rokov. To sedi a je to vidno. A obe hraju dobre. Preco teda obsadili Jamesa Marsdena a Lukea Braceyho, medzi ktorymi je vekovy rozdiel 15 rokov? Pretoze to dost iritovalo - mlady Dawson bol bud pristary alebo stary primlady, 20 rocny rozdiel medzi nimi nemohol byt nikdy, ja osobne som tipoval ze to bude iba nieco vyse 10. Okrem toho vykon Mardsen ma velmi neoslnil (nie zeby Bracey bol ovela lepsi). Romanticky laska to je sice samy gyc a same klise, ale da sa to urobit aj trocha menej do oci bijuco. No a zaver, tam sa uz tlacilo na pilu az prilis. Verim ze pre pubertalne publikum to moze byt 5* film, ale kto uz nieco zazil a videl, tazko da viac ako 3. Ale ani menej by nebolo fer, lebo pozerat sa to dalo a ucel to splnilo. Skoda tych nedostatkov... ()