Doug Harris (Josh Gad) je milý, ale absolutně nespolečenský typ. Brzy se má ženit, ale čelí velkému problému: chybí mu svědek. Zůstávají poslední dva týdny, než si vezme dívku svých snů (Kaley Cuoco), a proto podle rady známého navštíví Jimmyho Callahana (Kevin Hart), majitele a generálního ředitele Best Man, Inc., společnosti, která poskytuje nejlepší svědky pro sociální nevyspělé muže v nouzi. Co následuje, je veselá svatební šaráda, při níž se Doug a Jimmy, nyní jeho falešný svědek, tajně snaží utajit tento „podvod". Netrvá dlouho a mezi dvěma muži se vytvoří neočekávané a postupně se prohlubující pouto. (Bontonfilm)

Trailer 1

Slasher

Tak akorát zábavná komedie, která stojí nikoli na chemii hlavní dvojice, ale pouze na charisma Kevina Harta a několika známých ksichtů v rolích vedle. Pokud máte slabost pro něj, není podle mě co řešit, pokud ne a navíc jste znudění vším s nálepkou "comedy" co pochází z US, nemá vůbec smysl pouštět. ()

EvilPhoEniX

Nejlepší komedie roku ne-li za poslední dekádu. Tohle mi absolutně proletělo pod radarem kvůli né příliš známému cástingu. Kevina Harta smím považovat za skvělého baviče na úrovni bratrů Wayansů. Film obsahuje všechny prkvy, které v komediích mám v oblibě ( tanec/párty, šikovné ženy, podivné individua, zvrhlý humor, buzerant a trefné fóry. Jako plus vynikající nápad a spousta hlubokých myšlenek týkající se žen, manželství, přátelství a tiátru kolem toho. Viděno už 3x a pokaždé jsem skončil pod stolem s nepříjemným záchvatem, takhle dlouho jsem se od srdce a upřímně snad ještě nezasmál. Perfektní věc jehož moudra v budoucnu určitě využiji. PS: Překvapivě velmi dobrý Dabing. ()

genetique

Pred návštevou kina si dvakrát overte, či v Lacných DVD v novinovom stánku oproti kinosálam nenájdete za cenu lístku tri lepšie filmy, než tento filmový nepodarok. Podpriemerná tuctovosť snímku a stávka na istotu vo všetkých smeroch je až nepríjemne všadeprítomná, zo začiatku som mal pocit najhoršej návštevy kina (!) za posledných pár rokov (a to som bol aj na prvých Babovřeskách) a nechýbalo veľa, aby som z kinosály vystrelil aj s priateľkou ešte predtým ako som dochrumal popcorn. Pukance boli ale fajne prepečené a bolo mi ľúto nevykŕmiť sa v zime kukuricou, tak som tomu dal šancu. Našťastie sa po zhruba polhodine film celkom rozbehol, na scénu sa dostala partia šialených charakterov, rozbehli sa sprosté dialógy a pointa vtipov občas trafila do čierneho. Taktiež začala aspoň ako-tak fungovať chémia medzi hlavným duom predstaviteľov, no občasné svetlé miesta zakaždým zrazila na kolená prvoplánovosť imbecilného scenára. Niektoré vtipy naozaj fungovali, no tie zvyšné by už mali zaradiť do zoznamu zakázaných a vysvetliť tvorcom, že keď ten istý joke použijú v tisícdvestošesťdesiatom filme, tak to už asi nebude mať ten istý drajv, či wow-efekt ako prvýkrát. Ale hold, zdá sa, že konzumný filmový divák sa dostáva na úroveň telenoveláckych diváčok s vekom 70+, takže sa vlastne nie je čomu čudovať. Pokiaľ si ale uvedomíte, že tento film naozaj netreba brať vážne, budete chcieť trochu sprostej, bezhlavej zábavy a nebudete v ňom hľadať zmysel života, tak možno budete spokojní aspoň na 50%. ()

T2

Rozpočet $23miliónovTržby USA $64,460,212Tržby Celosvetovo $80,168,908Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,003,818 //počet predaných kusov 96,665Tržby za predaj DVD v USA $3,159,467 //počet predaných kusov 162,605║ až nečakane bavilo, podarený námet, trefné obsadenie a ani zvrhlí humor nevadil /65%/ ()

Jara.Cimrman.jr

Skvělého svědka na svatbu jsem si nemusel kupovat a zážitky s ním mám skutečné, ale kdybych před svatbou narazil na nějakou solidní agenturu, tak bych si ještě dokoupil partu "skutečných" přátel. S těmi od Jimmiho totiž byla sranda, i když ne vždy podle mého gusta, ale to bychom ve smlouvičce doladili. Za mě tedy v podstatě dobrý a to rozhodně nejsem svatební typ. ()

• Po závěrečných titulcích následuje krátká scéna, kdy hlavní hrdinové filmu hrají tenis. (tb_23)
  • Na konci filmu herec Jorge Garcia povie hlášku: „I've got a bad feeling about this flight.“, čo je narážka na seriál Lost (od r. 2004), v ktorom povedal to isté. (Jump3r2)