Doug Harris (Josh Gad) je milý, ale absolutně nespolečenský typ. Brzy se má ženit, ale čelí velkému problému: chybí mu svědek. Zůstávají poslední dva týdny, než si vezme dívku svých snů (Kaley Cuoco), a proto podle rady známého navštíví Jimmyho Callahana (Kevin Hart), majitele a generálního ředitele Best Man, Inc., společnosti, která poskytuje nejlepší svědky pro sociální nevyspělé muže v nouzi. Co následuje, je veselá svatební šaráda, při níž se Doug a Jimmy, nyní jeho falešný svědek, tajně snaží utajit tento „podvod". Netrvá dlouho a mezi dvěma muži se vytvoří neočekávané a postupně se prohlubující pouto. (Bontonfilm)

Trailer 1

papadoce

Kevin Hart to ťahal vcelku slušne, lenže asi tak v 40 minúte, tam kde to malo byť najdivokejšie - počas rozlúčky so slobodou - to začala byť nuda. Herci sa možno pri natáčaní bavili, ale tak nejako zabudli na diváka. Jebať diváka, ale oni zabudli aj na mňa a to sa nerobí. Z nudnej rozlúčky prešiel film plynule do trápnej futbalovej scény s dôchodcami a 3 hviezdičky boli definitívne preč. Ale za Kevina Harta a za krásne bradavky pod tričkom Kaley dávam aspoň 2. ()

Jara.Cimrman.jr

Skvělého svědka na svatbu jsem si nemusel kupovat a zážitky s ním mám skutečné, ale kdybych před svatbou narazil na nějakou solidní agenturu, tak bych si ještě dokoupil partu "skutečných" přátel. S těmi od Jimmiho totiž byla sranda, i když ne vždy podle mého gusta, ale to bychom ve smlouvičce doladili. Za mě tedy v podstatě dobrý a to rozhodně nejsem svatební typ. ()

Eliott

Tak, tohle byla komedie s velkým K. Řemeslně téměř bezchybně zmáknuté a s překvapivě dobrým příběhem, který kupodivu nepodléhá náhodnému generátoru hollywodských scénářů. Jako například: ,,a co kdyby byl Adam Sandler duch a ze záhrobí učil slepé děti balet?". V tomto případě velice originální příběh. Na jedné straně podnikatel ve sňatkovém odvětví a na druhé bohatý ženich bez přátel, zoufale snažící se nastávající dokázat, že je cool. Na rychle je sestavena improvizovaná družba nesourodých přátel a nekonečná pařba může začít. Unikátní námět nepokazí ani závěr, ve kterém se zúčastnění sblíží a jelikož je to vykresleno s takovou uvěřitelností, hodnotu díla to pouze posilní.  Navíc velice oceňuji fakt, že nevěsta nebyla žádná po penězích prahnoucí bestie, ale jen prakticky smýšlející žena. Tím pádem se neodehrálo žádné finální do očí bijící klišé ve formě zvratu či podvodu, jenž má vzbudit nenávist. No prostě to působilo nenuceně a přirozeně vtipně až do samého konce. PS: Jeden z mála filmů, které si rád někdy pustím znovu. ()

Necrotongue

Hned v úvodu filmu jsem nabyl dojmu, že půjde o úplnou kravinu, a v podstatě jsem se nemýlil. Byla to taková ta jednoduchá blbůstka, u níž se vřele doporučuje dát většině mozkových buněk volno, protože se nedá očekávat děj, který by na diváka kladl vyšší nároky. Aby nedošlo k omylu, já takové snímky nezavrhuji, protože pomáhají krátit dlouhou chvíli u nudných (ale nutných) domácích prací, a z tohoto hlediska bych mohl filmu napařit s klidem i tři hvězdičky, ale to by na mě tvůrci nesměli zkoušet morálně působit a hrát na city, zato by museli víc popracovat na humoru, který byl sice místy docela vydařený, ale často se utápěl v trapnosti. / Poučení: Pokud žiješ ve Spojených státech, buď společenský. Až se budeš chtít oženit, bude se ti to hodit. ()

kacir

Podstatne lepšie ako Spy s tou odpornou tučnou kravou, ktorej úloha bola totálne nereálna, skôr trápna. Tento chalan mal "pár" kíl navyše, ale držal sa pri zemi a pôsobil na mňa vierohodne. Nebol mi nesympatický, ale aj keby, hodnotím film nie jedinca.. Hoci nechápem, ako môže byť niekto kto nemá ani jedného priateľa.. Film prekvapí miestami peknými dialógmi. ()

• Na konci filmu herec Jorge Garcia povie hlášku: „I've got a bad feeling about this flight.“, čo je narážka na seriál Lost (od r. 2004), v ktorom povedal to isté. (Jump3r2)
  • Po závěrečných titulcích následuje krátká scéna, kdy hlavní hrdinové filmu hrají tenis. (tb_23)