Reklama

Reklama

Der schwarze Abt

  • USA The Black Abbot
všechny plakáty
Trailer 2

Obsahy(1)

V ruinách bývalého opatství Fossoway má být ukrytý legendární poklad rodiny Chelfordových. Ten je terčem zájmu hned několika lidí. Povídá se, že poklad stráží starý duch, „Černý opat“, který zájemce o něj nemilosrdně vraždí. Když se objeví první mrtvola, na Scotland Yard čeká nový případ. (ilclassico)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (12)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Slabší průměr...tahle wallaceovka. Slibný název přináší příběh připomínající v první polovině sentimentální telenovely. Ona chce jeho, on chce ji, jeho nechce, ale on by ji chtěl.... Hezký začátek - hrad, opatství, noc, mlha, muž, černý opat, dýka v zádech... Jenže pak se začne děj tak nějak všelijak proplétat, až by se v něm jeden ztratil. Nejlepší je tak závěrečná čtvrtina, kdy většina postav sestoupí do podzemního labyrintu. Zdá se, že bájný zlatý poklad je nadosah, ovšem není jisté, kolik postav ještě musí zemřít. Tenhle snímek si doslova říkal o horrorové zpracování v duchu černých, gotických románů, leč úsilí tvůrců zůstalo tentokrát jen na polovině cesty, ani ne. Výborná hudba, slušná kamera, ale chybějící napětí i humor (jediný E.Arent je více vážný, než vtipný, a tak se divák možná s bídou uchechtne) dělají ze snímku obyčejnou detektivku. Alespoň že na podzemí došlo... ()

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Úvod je velmi slibný - starý zámek uprostřed noci, muž v černé kápi bodne jiného muže do zad, do toho se ozve : "Hallo, hier spricht Edgar Wallace". Pak se bohužel hodně mluví a vystupuje tu příliš postav, ve kterých jsem se ztrácel. Ovšem skvělý závěr mě přece jen donutil přitlačit s hodnocením, takže slabší čtyři. Eddi Arent má i zde smůlu na své klobouky... ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Německý snímek „Der schwarze Abt“ je v konečném důsledku spíše takovou televizní hrou na diváka, která nekončí úplně špatně, ale její průběh rozhodně není takový, aby se dalo mluvit o napínavém filmu. Chybí tomu atmosféra, černobílá kamera prostě není schopna ji zajistit sama, chybí zde dějové prvky, které by atmosféru utvářely. A to je škoda, s temnější atmosférou by to mohlo být zajímavější. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Klasická Wallaceovka v německém podání, se vším, co k tomu patří... Stokrát viděni, lehce přehrávající herci, komická postava v podání Eddiho Arenta, spletitý příběh... Co však zamrzí, je nedostatek atmosféry a napětí, ačkoliv samotné prostředí starého opatství a sklepů k tomu přímo vybízí... A ani spletitý, tentokráte zbytečně překombinovaný příběh, plný nelogičností, bohužel příliš nezaujme... Pro fanoušky Wallaceovek je samozřejmě tento kousek povinností, ale po shlédnutí zůstane trpká příchuť promrhané šance... Což je opravdu škoda... ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Snáď s výnimkou Eddiho Arrenta, ktorý je výnimočne vtipný, mi prišla táto wallaceovka tuctovo nezaujímavá. Kdeže horor, kdeže triler, iba akýsi mysteriózny a pokus o čosi ťažko špecifikovateľného, prekombinovaného, bez atmosféry, bez napätia, s výnimkou záveru bez akcie a s nezaujímavými postavami. Je tu síce Klaus Kinski v podivínskej roli sluhu, ale ten dostáva priestor iba do polovice filmu. Väčšinu stopáže tvorí ukecaná nuda, kde sa občas niečo vyskytne. V údajnom trileri ale čakať na Arentove komické bonmoty je nepríliš dobrá vizitka. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama