poster

Der schwarze Abt

 • USA

  The Black Abbot

Horor / Thriller

Západní Německo, 1963, 88 min

Předloha:

Edgar Wallace (kniha)

Scénář:

Johannes Kai

Kamera:

Richard Angst
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ***

  15. wallaceovka v poradí má všetky znaky ako ostatné, má vysoké tempo, spletitý dej, komickú postavičku a v tomto prípade záhadnú postavu čierneho opáta. Príbeh sa odohráva v priestoroch stredovekého opátstva a jeho katakomb, ktoré by mali ukrývať poklad.(7.4.2015)

 • LiVentura
  **

  Taková trdlovitá nuda... nebavilo, příliš staré.(10.7.2013)

 • hladass
  ***

  Klasická Wallaceovka v německém podání, se vším, co k tomu patří... Stokrát viděni, lehce přehrávající herci, komická postava v podání Eddiho Arenta, spletitý příběh... Co však zamrzí, je nedostatek atmosféry a napětí, ačkoliv samotné prostředí starého opatství a sklepů k tomu přímo vybízí... A ani spletitý, tentokráte zbytečně překombinovaný příběh, plný nelogičností, bohužel příliš nezaujme... Pro fanoušky Wallaceovek je samozřejmě tento kousek povinností, ale po shlédnutí zůstane trpká příchuť promrhané šance... Což je opravdu škoda...(5.4.2013)

 • darkrobyk
  ***

  Slabší průměr...tahle wallaceovka. Slibný název přináší příběh připomínající v první polovině sentimentální telenovely. Ona chce jeho, on chce ji, jeho nechce, ale on by ji chtěl.... Hezký začátek - hrad, opatství, noc, mlha, muž, černý opat, dýka v zádech... Jenže pak se začne děj tak nějak všelijak proplétat, až by se v něm jeden ztratil. Nejlepší je tak závěrečná čtvrtina, kdy většina postav sestoupí do podzemního labyrintu. Zdá se, že bájný zlatý poklad je nadosah, ovšem není jisté, kolik postav ještě musí zemřít. Tenhle snímek si doslova říkal o horrorové zpracování v duchu černých, gotických románů, leč úsilí tvůrců zůstalo tentokrát jen na polovině cesty, ani ne. Výborná hudba, slušná kamera, ale chybějící napětí i humor (jediný E.Arent je více vážný, než vtipný, a tak se divák možná s bídou uchechtne) dělají ze snímku obyčejnou detektivku. Alespoň že na podzemí došlo...(7.12.2015)

 • kaylin
  ***

  Německý snímek „Der schwarze Abt“ je v konečném důsledku spíše takovou televizní hrou na diváka, která nekončí úplně špatně, ale její průběh rozhodně není takový, aby se dalo mluvit o napínavém filmu. Chybí tomu atmosféra, černobílá kamera prostě není schopna ji zajistit sama, chybí zde dějové prvky, které by atmosféru utvářely. A to je škoda, s temnější atmosférou by to mohlo být zajímavější.(12.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace