Ach ty ženy!

Barnaby Thompson

Michael Ellis

Kostýmy:

Trish Keating

Další křišťálově průhledný a nekomplikovaný snímek, k nepochopení natočený tvůrcem britského Tichého hlasu. Zhrzený umělec má za velkou louží zapomenout na nešťastnou lásku, záhy skočí do postele se sympatickou pečovatelkou a pohádky měl být konec. Jenže ouha; ona nešťastná láska začne klepat na dveře bizardního hotelu. Ocenit lze fakt, že se tvůrci s ohledem na žánr snažili o jakési ozvláštnění. Místy se jim to daří, jindy ohoblují ta nejprotivnější vypravěčská klišé. Hrdinovy peripetie jsou značně nevěrohodné, jinde viděné, alespoň, že herci vstávali tou správnou nohou. Krásná Heather Graham (rozmělňujíc svůj v hloubi skrytý talent a často vystupujíc jen jako obnažené maso v podprůměrných kouscích jako Posedlá nebo Zabij mě něžně) příjemně osvěží lecjakou scénu, u Colina Firtha je to v podstatě samozřejmostí, jen zamrzí, že nevyrovnanost výběru jeho rolí nehází na jeho filmografii dobrý dojem – a pro tentokrát snobská nána Minnie Driver má (po velmi slibné druhé polovině 90. let) rovněž nakročeno do poněkud rozpačitějších vod (rozuměj regálů videopůjčoven). Oči sice padaly, ale vydržel jsem to do konce.. jen následující ráno jsem skoro nevěděl, o co tam přesně šlo!! 50%(28.7.2008)

[2009-02-14] * Do doby, než se objevila Vera, jde o lehce nadstandardní komedii. Poté však film sklouzává ke klasické romantice s typickými klišé (např.: Colin tvrdí, že Vera už je zpět v Anglii, ačkoliv pro tuto lež nemá jediný logický důvod). Jediným světlým zábleskem pak je dojemná scéna s otcovou operací. Firth hraje tradičně skvěle, ostatní (snad až na výborného pana Fishera v podání Franka Collisona) jsou průměrní až podprůměrní.(15.2.2009)

Děj tohoto romantického příběhu snad už jednodušší být ani nemohl. Kreslíř portrétů Colin uteče z Anglie do zapadlého amerického městečka před svojí snoubenkou Verou, z které se vyklubala pěkná potvora, načeš nás o tom přesvědčí, neboť se za ním vypraví ho donutit k návratu. Jak my chlapi říkáme, hotová stíhačka. Jenomže ještě před tím vznikne partnerský vztah mezi ním a místní velice živou a dalo by se snad i říci prdlou blondýnkou Mandy. I když nějak není jasné, jestli ten vztah je skutečně vážný a nebo ne. A tak do konce celého dějství divák jen sleduje jestli se Colin do Anglie se snoubenkou vrátí a nebo zůstane s Mandy. Jak se nakonec rozhodne je to, oč tu běží. Romantická šablona byla použita, jen na té zábavnosti tady toho moc není. Sice se tu hraje na upřímnost a sebecítění, ale nějak to skřípe v kramflecích. No, není každý den posvícení. Ale na to, aby to nestálo za shlédnutí snímek zase až tak špatný není. Jen z toho nelze nic zvláštního očekávat.(30.9.2017)

• filipvrbik

Velmi nudné a natahované až trapné, připomíná to spíš středoškolskou (ovšem nevtipnou) komedii se skoro čtyřicátníky v hlavních rolích- chvílemi to vypadá ,že se snad rodí zajímavá zápletka,ale nakonec to skončí přesně tak, jak bylo od začátku jasné- hvězdička za aspoň občas vtipného Colina Firtha...20%(8.9.2016)

• elle

Moc nechápu, co Colina Firtha přitahovalo na scénáři k této komedii. Když se mi stane, že mě už před půlkou nudí příběh muže, jehož hraje tak zajímavý a přitažlivý herec jako Firth, tak je to pro mě prohra. Nejvíc mě ještě bavila Driverová, která se marně snažila někde si zakouřit (přitom nemám kouření ráda). Její zoufalství nad nemožností si v klidu promluvit a zakouřit bylo až roztomilé. Postava "blondýny" (jméno si nechci pamatovat - ale jsem taky žel blondýna) mi přišla nudná a ničím zvláštní. Tmavovlasá Minnie Driver byla sice trochu mrcha, ale vzhledem k tomu, že měla své meze a měla hlavně vnitřní energii a osobnost, tak mě bavila a zajímala víc. Na konci jsem si skoro přála rozehnat tu nudu a aby Driverová zvítězila (naštěstí štěstí také došla). Firthovi jsem závěrečné břemeno na dlouhou trať přála, docela to vystihovalo můj divácký zážitek z této komedie.(21.8.2009)