Ach ty ženy!

• Velká Británie Hope Springs (více)

Když umělec Colin Ware (Firth) zjistí, že jeho životní láska a snoubenka Vera (Driverová), přitažlivá, prohnaná potvora, si bere jiného muže, uteče do ospalé americké vesničky v Nové Anglii, aby se zde ponořil jen do svého umění a ukonejšil svou zmučenou duši. Brzy potká někoho, kdo mu nabídne víc, než jen rameno, na kterém se může vyplakat je to Mandy (Grahamová), kouzelná bezprostřední duše, která uchvátí jeho srdce dokud se náhle neobjeví Vera s nečekaným překvapením. (oficiální text distributora)

Gilmour93

Ach ty romantické komedie jako přes kopírák.. Snad to bylo tím módem ztřeštěnosti a pubertálním chováním dospělých, ale dilema plačtivého Colina, jestli bezprostřední neukojená alkoholička, nebo dosluhující velšská stíhačka s doutnajícím motorem šlo celou dobu mimo mě. Všimli jste si, že se Heather Graham snad v každém svém filmu vysvleče, ale udělá to tak, že není nic vidět? Přirovnal bych to k sledování čísla ve striptýzovém klubu při výpadku proudu či házení bankovek z hry Dostihy a sázky do klobouku žebrajícího slepce.. ()

StarsFan

Po dvou dnech jsem si nemohla vzpomenout, jak se tento film jmenuje, ani o čem vlastně byl. A tak - ačkoliv jsem během sledování uvažovala i o třech hvězdičkách - fakt, že mi stačí 48 hodin na to, aby se má znalost tohoto filmu zredukovala na: "Je to nějaký romantický příběh s Colinem Firthem," nakonec zapříčinil i podprůměrné hodnocení. Ale dívat se na to dá a úplně blbé to taky není. ()

novoten

Brát si do tuctových komedií na post hlavního představitele natolik charizmatickou osobu, jakou je Colin Firth, je téměř až hřích. O to víc, že jeho přímé romantické tahy na bránu v Bridget Jones, natožpak v Lásce nebeské, jsou o poznání jinde. Tady se lze až do lehce překvapivé dějové zatáčky, která přesně ohraničí polovinu filmu, zlehka usmívat příjemné maloměstské náladě, ale jakmile se ukáže Minnie Driver, nejde čekat nic jiného než jedno klišé za druhým, bez nějakého vítaného osvěžení (výstřední Oliver Platt opravdu nestačí). Nezbývá než se zasněně podívat na obrazovku a přemýšlet, jaké by to bylo, kdyby se takhle roztomilé světýlko, jakým je Heather Graham, rozhodlo jen tak z radosti svléknout přede mnou. ()

Malarkey

Ten Colin Firth si s těmi romantickými komediemi nedá pokoj. Pořád si chce šáhnout na švába a ty ženský ho ne a ne k sobě pustit. Pak se naskytne možnost a on má na krku hned dvě a neví co s tím. Spokojenej chlapskej obličej na plakátu je jenom klasická chlapská zástěrka, že všecko je v pohodě. V tomto filmu je ale opak pravdou. Dramatickej obličej pana Fishera ve filmu je toho jasným důkazem. ()

Enšpígl

Romantická klasika v duchu on miluje / ona miluje, ale ...... Film se ke tříhvězdičkovýmu nášupu dopracoval díky sarkatisckým dialogům, krásný Hetaher, civilnímu Colinovi a dramatickýmu obličeji Mr. Fishera. Takhle dramatickej obličej jsem viděl jen na uživateli Malarkey, když na veletrhu cestovního ruchu koukal na tlustou kubánku jak kouří obrovskej doutník. ()