Když umělec Colin Ware (Firth) zjistí, že jeho životní láska a snoubenka Vera (Driverová), přitažlivá, prohnaná potvora, si bere jiného muže, uteče do ospalé americké vesničky v Nové Anglii, aby se zde ponořil jen do svého umění a ukonejšil svou zmučenou duši. Brzy potká někoho, kdo mu nabídne víc, než jen rameno, na kterém se může vyplakat je to Mandy (Grahamová), kouzelná bezprostřední duše, která uchvátí jeho srdce dokud se náhle neobjeví Vera s nečekaným překvapením. (oficiální text distributora)

Fanak

Tak nevím, jak může být celá zapletka filmu postavena na tom, že se hrdina nemůže rozhodnout mezi H. Graham a M. Driver. Muž alespoň průměrného vkusu by měl za 10 vteřin jasno:-). Ale Collin Firth stále váhá, přestože scénárista obdařil obě ženské postavy charakterem vzbuzujcícím zcela jednoznačné sympatie/antipatie. Raději si však měl dát práci s alespoň průměrnou zápletkou. Patrně měl ale na scénář pouhý jeden pracovní den. A asi ještě chvátal na odborářskou schůzi. ()

silvusaak

Tak nejak nevim co sem od toho mela cekat, obcas mi to prislo hrozne roztakene a pak zas zpomalene nezazivnymi dialogy. Kazdopadne to melo jiskru, ale asi nic zvlatsniho co by mne utkvelo v pameti. ()

nikabela

Sympatický film,s úžasným Colinem Firthem,zajímavou Heatrer Graham,a krásnou Minnie Driver.Myslím si že tato romantická komedie je celkem hodně podceňovaná,a však mě zaujala,troufám si říci že nadchla.Frank Collison s Mary Steenburgen a s Oliverem Plattem tomu dodávají vtipný šmrnc a dodvám že i když tento film zrovna nehýří pozitivními kometáři,stojí za to se na něj kouknout. :) **** ()

Pythonator

Romantická tuctovka, z které si zapamatujete jen Minnie Driver ve spodním prádle. Heather Graham je kočka a Colin sympaťák. V podstatě je ten film plýtváním herci, ale není nijak škodlivý a svým způsobem je i docela milý. ()

Ludva

[2009-02-14] * Do doby, než se objevila Vera, jde o lehce nadstandardní komedii. Poté však film sklouzává ke klasické romantice s typickými klišé (např.: Colin tvrdí, že Vera už je zpět v Anglii, ačkoliv pro tuto lež nemá jediný logický důvod). Jediným světlým zábleskem pak je dojemná scéna s otcovou operací. Firth hraje tradičně skvěle, ostatní (snad až na výborného pana Fishera v podání Franka Collisona) jsou průměrní až podprůměrní. ()

Rapollo

Parádní, parádní! Štiplavé britské špičkování Firtha a Driver na pozadí antikuřácké Ameriky. Neodolatelná Heather Gragam a úžasná Mary Steenburgen. Ach, kéž by každá romantická komedie byla takhle vtipná. (Velice lituji ty tupé hlupáčky, kteří nejsou schopni vidět film jinak, nežli dabovaný.). Dávám čtyři a půl hvězdičky. ()

Gazela2

Povedená komedie u které se hezky snoubí lyrická i epická stránka. Zajímavá zápletka v krásném podzimním prostředí. Bláznivá krásná Mandy versus sarkastická sexy Vera. Talentovaný Colin to nemá lehké... ()

walsidal

Dobrá komedie, ve které Colin Firth coby malíř portrétů prchne z Anglie do amerického městečka, které zvolí podle „nadějného“ názvu, po té co se dozví, že jeho snoubenka Vera si bude brát jiného. Potká se tu s řadou svérázných postaviček a sblíží se s ošetřovatelkou domova pro seniory Mandy v podání Heather Graham. Jednoduchý děj je vyprávěn vcelku svižně, prokládán lehce absudními situacemi i vtipnými hláškami (Mandy, no tak, když donutíš chlapa, aby ti slíbil, že tě nechá na pokoji, tak některý z toho pochopěj, že vážně chceš, aby tě nechali na pokoji, některý jsou fakt tak hloupí…). ()