Reklama

Reklama

VOD (1)

Máte právo se přiznat... Richard Gere jako obchodník, obviněný v Číně z vraždy. Americký herec Richard Gere patří mezi známé kritiky čínského komunistického režimu, což dokazuje i filmem Rudý labyrint (1997). Ztělesnil v něm právníka Jacka Moorea, který je jako poradce zábavního koncernu na obchodní misi v Číně. Probudí se v hotelovém pokoji vedle mrtvého těla dívky, s níž se seznámil minulý večer v pekingském nočním klubu, a je zatčen. Podle místních zákonů může mít pouze čínského obhájce, ovšem má štěstí, že je mu přidělena nejen půvabná, ale i velmi schopná Šen Jüe-lin (Bai Ling). Mladá žena sice nevěří v nevinu svého klienta a také mu velmi pregnantně sdělí, co ho čeká, když se nepřizná (Budete zastřelen a účet za kulku dostane vaše rodina!), postupně mu však pomáhá se bránit vykonstruovanému obvinění...
Kritický aspekt filmu je tu zabalen do divácky přitažlivého melodramatického balení, jemuž na přesvědčivosti dodává především herecký výkon tehdy nastupující čínské herecké hvězdy Bai Ling. Kvůli svému obsahu nemohly být klíčové scény natáčeny na autentických místech, a tak si filmaři pomáhali digitálními triky a dalšími způsoby. Většina exteriérů (kromě práce II. štábu) vznikla v Los Angeles a např. poměrně dlouhá „pěší" honička pekingskými uličkami a dvorky se celá natáčela pár kilometrů od Losangeleského mezinárodního letiště. Z předchozí tvorby režiséra a producenta Jona Avneta (v posledních letech pracuje téměř výhradně v televizi) jsme viděli mj. retrofilm ze sedmdesátých let Strom snů (1994) s Elijahem Woodem a Kevinem Costnerem a milostný příběh Intimní detaily (1996) s Robertem Redfordem a Michelle Pfeifferovou. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (81)

g.carpa 

všechny recenze uživatele

Avnet si vzal na sebe velké sousto. A mě úplně nezklamal. Jsou momenty, které se vyvíjí tak trochu prapodivně, ale celkový dojem v zásadě nekazí. Nemám rád filmy, kde se plácá žánr přes žánr, ale naopak moc fandím filmům, které mají svůj pevný žánr a jemně sem tam ťuknou do těch ostatních a to je i případ RL. Dávám 3 1/2 * - a tentokráte zaokrouhlím nahoru. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Nebýt několika řekněme hloupých scén, které z vážného filmu dělají snímek spíš úsměvný (a to hlavně ke konci), dal bych 4/5. Jde totiž o vcelku reálnou ukázku toho, jak to v některých zemích chodí, když se stanete nepohodlným, nebo prostě je potřeba uklidit určitý problém s "pomocí" někoho bezvýznamného (zájem státu je důležitější než zájem jednotlivce). Příběh Rudého labyrintu je bohužel aktuální i dnes, 12 let po jeho natočení. ()

Reklama

Milwa 

všechny recenze uživatele

Vrámci žánru dobrodružného amerického filmu, kde pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, byl tento film dobrý výkon. Obsahoval všechna klišé, na které si jen mohu vzpomenout:-) Ale výsledek byl víc než dobrý. O jaký film jde se dá poznat už nazačátku, takže se nedostavila žádná zklamaná očekávání. Film na sobotní, nebo páteční večer, odpočinkové drama s exotickou zápletkou a čekaným koncem. Hezky jsem si to užila:-) v rámci žánru **** ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Překvapivě slušný příběh o muži, kterému nebylo souzeno udělat výjimečný obchod s Čínou. Přes všechnu průhlednost film několikrát potěší, ale přesto zůstane v šedém průměru a s doporučením sledovat maximálně v televizi. Richard Gere bez své milé partnerky, která hned na začátku filmu umře není tím velkým romantikem a trochu se ztrácí. ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Celkom solídny politický thriller so silnou atmosférou 80/90-tych rokov založenou na odkaze studenej vojny a podporená hudbou ako od Vangelisa. Hoci sa Čína otvára obchodu s USA, antagonistické postoje sú jasne čitateľné a obchodník Jack Moore je vystavený teroru štátneho aparátu a vykonštruovaného obvinenia. Pomoc veľvyslanectva je bezzubá a váhavá, takže jedinou oporou mu je pridelená obhajkyňa. Tá spočiatku Moora odsudzuje, no jej postoj sa zmení. A to je kameňom úrazu celého príbehu. Produkcia je totiž dobrá a ani hercom nemožno vytýkať nedostatok kumštu. Premena Shen Yuelin sa udeje príliš rýchlo a celá táto línia vedúca k romantickému vyústeniu a šťastnému koncu nevyznieva príliš vierohodne. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Pekingu (Čína) a americkém státě Kalifornie. Natáčení probíhalo od 17. března do 4. července 1997. (GASTON73)
  • Film byl v Čínské lidové republice cenzurován kvůli jeho nelichotivému zobrazení čínského soudního systému. (GASTON73)

Reklama

Reklama