Pelé: Zrození legendy

• USA Pelé (více)

Pelé. Jméno známé po celém světě, sportovní legenda, která změnila fotbal jednou provždy, národní hrdina, na jehož bedrech spočívaly sny i naděje celé země. Dříve než se však stal ikonou, byl dítětem pocházejícím ze slumů brazilského Sao Paula, tak chudým, že si nemohl dovolit ani opravdový fotbalový míč. Film zachycuje jeho raketový vzestup – od drhnutí podlah ve snaze zaopatřit rodinu přes zdokonalování úchvatného stylu hry v ulicích až po účast na mistrovství světa ve Švédsku, kde v pouhých sedmnácti letech střelil vítězný gól a Brazílie díky němu poprvé vyhrála – a oživuje největší sportovní příběh dvacátého století. Za pomoci Vincenta D'Onofrioa a brazilské hudební hvězdy jménem Seu Jorge. (HBO Europe)

speedy7929

Osobne som čakal viac, ale nemôžem sa sťažovať ani na toto. Životopis o jednom z najlepších futbalistov som poznal ešte pred týmto filmom a veľmi potešil aj samotný Pelé. Škoda len tých nezmyselných freestylových scén, inak by to malo dramatickejší výstup. ()

Shanen29

Život Pelého byl zcela jiný a od životopisného filmu bych čekal opravdu více autentičnosti ,ale radši si přečíst pravdivé prameny literatury aby člověk věděl o jeho životě to podstatné,jelikož film vám nic nedá. ()

TornadoETA

Ač fotbal moc nemusím, tak na sportovní filmy nedám dopustit. Poté co jsem nedávno viděl teprve poprvé film "Vítězství", kde si právě zahrál Pelé, tak jsem si řekl, že zkusím jít i do tohodle, abych se o něm více dozvěděl. Některé scény jsou přeslazené a zejména ty fotbalové jsou mnohdy nepřehledné. Nicméně co se týče životopisné a historické úrovně, tak doporučuju všem fanouškům fotbalu a Brazílie. ()

Rimland

Film, který má na každou minutu stopáže takovou koncentraci všemožných klišé, jako by ho splácal student prvního ročníku filmové školy, a kde variace na slovo "Brazilci" či "Brazílie" (potažmo "ginga" a "1950") padají z úst postav snad ještě častěji než "rodina" z úst Vina Diesela v libovolném díle Rychle a zběsile za posledních deset let. Legenda Pelého formátu by si zasloužila přeci jen důstojnější filmovou poklonu... ()

syphoon

Ke vší úctě k Pelému, takovouhle životopisnou pohádku si nezaslouží aní ten největší kopáč z fotbalového pralesa. Totální fotbalový paskvil, který se dá přirovnat k Ronaldově "faceliftu" na soše na Madiře! Chvílemi nevíte jestli nekoukáte na pilotní díl fotbalové ságy GÓL! Jindy zase na letiští reklamu pro značku NIKE. Jestli je tento snímek o Pelém nevím, jeho životní příběh úplně neznám, ale rozhodně není o fotbale, protože ten se ve filmu bohužel nehraje! I přesto všechno negativní se na to "nechá" bohužel koukat. 40%! ()

ANTYCHRYST

Skvělá podívaná na život fotbalového génia.. Jak kluci ve špinavých uličkách prohánějí míč z hadrů.. První zápasy.. Santos vstup do repre.. Paráda :) mé fotbalové srdce jasa.. K tomu skvělá hudba, perfektní herecké obsazení.. Ke konci i nějaká ta slza ukapla.. Při fandění Brazílii.. Pele je opravdu fotbalový král.. 100% Update 7/22 film je skvělý:) opět utiram slzy..:) ()

ostravak30

Film o nekorunovaném králi fotbalové historie je vcelku pěkným podíváním. Už to bylo řečeno pode mnou, tak to jen zlehka zopakuji. Chvílemi film skutečně připomíná reklamu nebo dobře nasnímaný klip. O jeho dětství se dozvídáme jen toliko, že měl rád fotbal a o pubertě, že ho měl ještě raději. Chybí více chytlavých prvků, detailů či podrobností, které by mohly zaujmout. Všichni víme, že pocházel z chudých poměrů, miloval fotbal a byl skvělým fotbalistou. Myslím, že místo vymýšlení si fantazií, si mohli tvůrci pohrát víc se skutečnou historií. Na 107 minutový film poněkud chudé. Ze zajímavostí jsem se dozvěděl, že ne vše je úplně pravdou, což taky bere kvalitu. Protože když někdo točí film o tak velké osobnosti a neví, který gól vstřelil vlastně jako svůj první a jak ho vsítil, tak je asi něc špatně. Na druhé straně mě potěšila hudba a je pravdou, že osobnost jako Pelé měl mít svůj film už dávno. Dluh tedy splacen, ale asi ho měli splatit především brazilci. Některé fotbalové záběry jsou skutečně jako z reklamy, nicméně mě jako fotbalového fandu potěšily, protože na to byla radost koukat a na efekt to vypadalo krásně. Závěrem jsme mohli slyšet i jeho skutečná slova a záběry, což rozhodně potěší. Bohužel je celkově film spíše lehce průměrný. Škoda, ambice na velkoživotopisný film tady zřetelně byly. ()

SAINTS

Pele bez pochyb jedna z najväčšich postav futbalovej historie,ktory mal aj vyborne spravanie na ihrisku aj mimo neho.Skoda,že film o takej legende zostal za očakavaniamiFilm je plny kliše a režija je velmi nezaujimava. ()

Tominni

Tak moc mám rád fotbal a tak jsem se těšil na film o největší legendě této krásné hry.......a tak trochu jsem zklamán. Asi nejvíce mě mrzely ty samotné fotbalové scény, když bylo potřeba, tak to byla jen o žonglech a protihráči měli jasný zákaz se ke hvězdě přiblížit, aby to nějak dopadlo, to je škoda. Ale mimo trávník celkem zajímavé, stejně jako přestup do Santosu a začátky v reprezentaci, tam mě film bavil. Proč zcela vypadnul zápas Wales - Brazílie s prvním gólem Pelého na MS, těžko říci. Král by si zasloužil lepší film. ()

Blazis34

Film o populárním Pelém, považovaného za nejlepšího fotbalistu všech dob, jsem jakožto cílová skupina, musel prostě vidět. Pocity po jeho shlédnutí jsou ve mně spíše pozitivní, avšak děj mi přišel až moc upravený do americké filmové podoby. Je pravda, že skutečný příběh je také pohádka, avšak scénáristé to zde ještě více přihřáli, a to se mi nelíbilo. Samotný klučina byl po drtivou většinu filmu spíše smutný a zadumaný, než že by kolem sebe šiřil prostřednictvím fotbalu radost. A já jsem přesvědčen, že se Pelé fotbalem hlavně bavil. Asi jako každý mladý fotbalista v Brazílii, kde se děti s míčem u nohy už snad rodí. Já jsem obrovsky rád, že si někdo na Edisona Arantese do Nascimenta vzpomněl a přiblížil ho mladší generaci, avšak z tohoto filmu je vycházející pouze to, že Pelé byl skvělý a talentovaný fotbalista, který nepřihrával a dělal jen míčové triky. To si bohužel nemyslím a trochu mi to kazí hodnocení, jinak pěkné podívané. Filmu dávám 65%, Pelému 100%!. Tři hvězdy. ()

krumlajs

Totálně zbytečnej film na kterým je pravda tak z 5 %. Špatný režiser, špatný herci a špatný film. Kdyby se alespoň drželi pravdy, tak by to nebylo tak k smíchu. Jestli tenhle film Pele schválil, tak je samolibej narcista. ()

megajalec

Ako futbalový priaznivec som si samozrejme rád pozrel životopisný film o jednom z najväčších hráčov histórie. Konkrétne o tom, ako sa ním stal, resp. jeho život po prvý svetový šampionát. Celkom ma počas filmu zaujímalo, či to skutočne tak bolo (klasická otázka pri životopisných filmoch, či si proste tvorcovia niečo nedomysleli, aby to vyznelo lepšie). Ale keďže sa sám Pelé objavil vo filme, asi s tým problém nebol. Čo ma však celkom iritovalo, boli zábery priamo z hry. Bolo to v štýle - tak to je blbosť, takto futbal nevyzerá, proste nerealistické. Možno to tak malo byť, ale nedokázal som sa s tým vysporiadať. Inak fajn. ()

E-Swift

Tak to bylo něco a to nejsem fanoušek fodbalu. Ale legendu Pelé samozřejmě znám. Dal bych i víc jak pět hvězd ()

mathes

Je to hezký, dojemný, má to happy end a Pelé je prostě nejlepší. Jen je škoda, že pro účel většího dramatu se scénáristi nebáli přikrášlovat skutečnost. Nechápu třeba, proč tam nebyl zápas čtvrtfinále proti Walesu, který skončil 1-0 a jediný gól zápasu vstřelil právě Pelé. Samotné finále pak sráží fakt, že Brazílie šla do šaten ve skutečnosti už ve vedení 2-1. ()

Aniki

Hodnotím velmi při zemi, neboť... Ono už tu bylo vlastně vše řečeno, kýč, patos, telenovela, ale nebudu jen přikydávat hnůj. Slavný fotbalista prostě prodal práva, nadiktoval si vše, o čem byl přesvědčen, že se musí ve filmu odehrávat, nechal promluvit i tu neevropskou trapnost latinoameričanů a proto z natáčení ve výsledku vzešlo právě to, co jsme měli možnost shlédnout na televizní obrazovce. Za mne sice katastrofa, ale čo už!!! ()

muti

Škoda nevyužiteho potenciálu, poctu Legende si predstavujem ako film Elvis alebo tak. Príliš veľa cgi, uťatý koniec, etc ()

fafejt001

NEČEKAL jsem více . Na to , že je to životopisný film , myslím dobré . . Ale ty střihy jsou místy ,,brutál .. ,, FAKT ŠPATNÝ . Pele si také ,, zahrál ,, u stolu . Záběry z fotbalu a kličky parádní . Prostě dobrý film . ()