Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

Kuchna

Tarantino nezklamal, sice je to trochu jiné než jeho obvyklé filmy, ale spíše jen začátkem. Po ukecaném začátku, se film dostává do vyšších obrátek a konečně se tam objeví i nějaká ta brutalitka.. V tomto filmu na mě několikrát vybaflo několik překvapení které jsem nečekal... Je těžké něco napsat bez spolieru, ale když too lehce shrnu, tak je to zábavné i v ukecaných částech, chemie mezi všemi herci je úžasná a neskonale si sedí, akční scény jsou Tarantinovské. To vše tomu dává známku skvělého filmu... ()

teckax

Když 167 minut uplyne tak rychle, že ani nestačíte mrknout, je to jasných 5*, vždycky. ... nutno dodat, že Silent night už pro mě asi nebude ta klidná a pohodová vánoční píseň jakou byla doteď (the best scene ever). ()

Signore

Q.T. ve vrcholné formě! Mám k tomu vlastně jen jedinou výhradu. Domnívám se (a koukám, že nejsem sám), že kdyby byl film o deset patnáct minut kratší (to se týká exteriérové části vyprávění), jen by mu to prospělo. Pocitová délka rozhodně neatakuje tři hodiny, nicméně od tak dlouhého filmu už bych požadoval nějaké hlubší sdělení. Tarantino nám - brilantně, a tak, jak to umí jen on - odvyprávěl další zajímavou "historku z podsvětí", byť tentokrát ve stylu Agathy Christie, ozvláštněnou přetrvávajícími (mj. rasovými) problémy Spojených států po občanské válce (ok, ale to už tu bylo minule ...), ale nic moc víc. Možná jsem zbytečně přísný, a při druhém zhlédnutí pátou hvězdu přidám, faktem totiž je, že k ní chybělo jen velmi málo. ()

Andrej22

Film byl hlavně na začátku docela dost roztahaný a místy i nudil, ale čím víc se blížil závěr tím víc se film rozjížděl a přibylo i trochu té krve. Film rozhodně nemá na Djanga ale za sledování rozhodně stojí. Perfektní je i hudba Ennia Morricona 85%. ()

Skylwalker42

Naprosto dokonalý Tarantino. Skvěle napsané dialogy a historce o černém čur..Samuela Jacksona bych dal status kultovní. Bavilo mě to od začátku do konce. Ikdyz ten úvod může být pro někoho zdlouhavý, tak já si užíval každého dialogu hlavních představitelů. A samozřejmě taktéž dokonalá hudba velmistra Ennia Morriconeho. ()

Michal118

Tento snímek Quentina Tarantina je nesmírně bezohledný a úchylný. Ale v tom tkví jeho kouzlo. Osm hrozných pro mě bylo přesně tím zážitkem, který jsem očekával. A je mi jedno, že si tento western režisér natočil především sám pro sebe. Pokud máte rádi režisérův smysl pro humor a bazírování na klasických filmařských postupech, film překousnete a užijete si ho. Nebojte se, slovo NEGR je zde samozřejmostí. 83% ()

Stinger78

Dokonalé konverzační drama, pomalu gradující do závěrečného masakru. Seru na to, že postavy by takhle vůbec nemluvily, prostě mi to tam pocitově sedlo. Herecké obsazení na jedničku, Tarantino má na tohle prostě čuch a kvalitu by vytlačil i příběhem z WC. ()

IronDragon

Komentář píšu přesně 8.8. 2018! Film má delší rozjezd a co se týče originality, taky zas tak nic moc. Nápad a děj filmu mi až podezřele připomínal Tarantinovy Gaunery. (banda gangsterů je zavřena v jedné budově a řeší, kdo z nich je ten podrazák) Navíc mi tady oproti Gaunerům přišel fakt, že je pod podlahou schovaná ještě další grupa gangsterů, docela zbytečně jednoduchý. Jako by se chtěl Tarantino vyhnout nějakému komplikovanějšímu vysvětlení toho, co a proč se ve srubu odehrálo. I té krve už tam bylo přespříliš. Na druhou stranu, Quentinovy vyostřené dialogy tu opět nezklamaly. Jinak je to pro mě ale jeden z jeho nejslabších filmů. HODNOCENÍ: 60% ()

kodwin

Tarantino je u mě nahoru dolů. Osm hrozných je jistojistě dolů. Takhle to vypadá, když geniální blázen stárne. Má své vrtochy a nemá při točení nikoho, kdo by ho usměrňoval. První půlka je tak za jedna, protože jediné, co je fajn, jsou záběry krajiny podbarvené Morriconeho hudbou. Předlouhé dialogy nudí podle mě i ty nejzarytější fanoušky, natož mě. Musel jsem to skouknout na pětkrát, abych se překlenul přes prvních 90 minut. Od Earlier This Morning film dostává šťávu a stává se snesitelným (pro toho, komu nevadí kýble krve a hromada násilí pod rouškou nadsázky). Jak se mi líbil Django, tak se mi nelíbilo Osm hrozných. ()

gizi

Začíná to moc hezky, tou pomalou kamerou a krásnou hudbou, a pokračuje to dobře. Je až k nevíře, jak se Tarantinovi daří nenudit 3 hodiny jen kecama a sem tam nějakou střelbou od pasu. Režisérův rukopis je znát, ale za Djangem to trochu zaostává - děj je prostě až moc jednoduchý. 80%. ()

demovka

Těžkopádný, dlouhý a tudíž nudný začátek, který se nedalo vydržet. Sejdou se různí muži ve velmi těžkých podmínkách. Na začátku vítězí empatická potřeba druhému pomoct, posléze vítězí rozdíly mezi a nimi a vidina peněz. Na místě, kde čekají útočiště a známé tváře, je překvapí cizinci, což napětí a konflikty mězi nimi ještě stupňuje. Český název je velmi špatný, v angličtině zní:osm, které se nenávidí. (nenávisti plných) Což lépe vystihuje, o čem ten film je. Jinak je to vyvražďovačka, nikdo nepřežije. ()

myshade

Film, který nás 167 minut bombarduje dlouhými monology, které mě ale naprosto neskutečně udržely celou dobu ve střehu a donutily mě pomalu ale jistě hltat každé další slovo, které tito, na první pohled pohodoví týpci, vypouštěli z úst. To by ale nebyl Tarantino, aby nedocházelo k překvapivým zvratům a neprolila se spousta krve. ()

Tezuka

Musím uznat, že takovou kovbojku jsem od toho nečekal, ale to, že se všichni postřílí jsem naopak čekal, i když šerif s negrem ke konci ještě dodělávali. Co se mi na posledních Tarantinovkách líbí jsou ty geniální zápletky a zvraty, které zamíchají kartami natolik, že to zbortí veškeré vaše představy o vývoji děje, které jste si postupně utvářeli. A hele, on je tam ještě chlápek pod podlahou.. A náhodou je to brácha té holky, co má být pověšena v Redrocku za vraždu. A všichni ti milí chlápci v galanterii jsou také gangsteři, co zde vystřílejí celý personál, aby mohli posléze uvítat hosty, co se potřebují skrýt před blizzardem. Zjistil jsem, že celé dvě hodiny jsem sledoval jen to, co Tarantino chtěl abych viděl, aby mi mohl v zápětí bodnout kudlu do zad a říci mi: "Hledal jsi pravdu v tom, co jsi slyšel a viděl, ale nehledal jsi pravdu, která je skrytá za rouškou falešných úsměvů a vymyšlených lží, protože pravda dokáže být někdy tak bizarní a komplikovaná, že si ji ani nedokážeme domyslet". Skvěle vymyšlená byla i retrospektivní vložka, díky které si divák dokázal složit celou skládanku, jejíž první dílky dosud nebyly odtajněny, a proto byl děj takovou atraktivní detektivkou. Nicméně přes všechna pozitiva je Tarantino fakt úchylnej maniak, protože některé scény a dialogy jsou fakt nechutný prasečiny, které už jsou hodně přes čáru zdravého filmového dojmu, a za to mu snižuji hodnocení. ()

Gemeroid

a tohle je přesně ten důvod, proč bude Tarantino na věky věků jedním z největších tvůrců naší doby. Ten film nemá slabou stránku. Pevně věřím, že se dožiji okamžiku, kdy se budu muset navléct do tesilu a jít se posadit na tři hodiny do divadla, kde mi to odvypráví slovo od slova, scénu za scénou, protože leč ten film má skvělou kameru, prostředí, atmosféru, bude naprosto bravurně fungovat i na prknech a to díky věci, která se jmenuje Boží scénář. Tohle je stoprocentní Homér, Alighieri, Shakespear, Hitchcock... prostě vrchol hlasu génia, přenesený do dnešních dní. Dost pochybuji, že to zvládne Tarantino čímkoliv dalším překonat. Dokonalý film. ()

PeDe

Nedavam 5 hviezd koli tej dlzke, ktora je aj na moj vkus zbytocna (i ked velmi pochopitelna zaroven) .. po hodine som rozmyslala, ci to dopozeram, ale sak Tarantino- to bude mat hadam grady.. ale oplatilo sa celkom ;) ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz