Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

stuj

Pseudodokument u životě upírů, kteří nechávají natáčet svůj každodenní/noční život. A je to docela sranda. Nápad je super. Ale možná mohlo být vtípků trochu víc. Silné 3 hvězdy. ()

Bulywif

Po dlouhé době skvělý film s upírskou tématikou. Celé záležitosti dominuje jedna velká myšlenka - Jak upíři z různých časů dokáží zapadnout v dnešní době a proč by si s sebou vlastně neměli nést, napříč staletími, své mindráky a charakterové vady. Mimořádný počin, mimořádná zábava. ()

Kalouda

Abych shlédl film dvakrát po sobě během víkendu, to se mi fakt nestalo hoóodně dlouho. Je to senzačně natočené a ty postavy milujete. ()

archetta

Točeno formou dokumentu. Výborně jsem se bavila, skvělý nápad. Dočkáme se zesměšnění upírských stereotypů a i nějaké té narážky na Interview s upírem. ()

viewer

V domě nahánějícím hrůzu někde uprostřed Nového Zélandu se potká upír, upír, upír a o něco děsivější upír, a hádají se o…. No znáte ty vtipy o upírech ne? Tak tahle nápaditá dokumentární parodie zachycující domácnost v krvi si libujících gurmánů jich nabídla hned tucet, jenže pouhé minimum z nich bylo skutečně bloody funny. Jasně, už ten fakt, že se parta nadšenců rozhodla vytvořit snímek, který přibližuje život novodobých upírů, je hrozně fajn, ale rozhodně to není munice, která by vydržela devadesáti minutovou přestřelku s rozmlsaným divákem. Ty scény opravdu voněly krví, ale nikdo se je neodvážil vysát až do dna, na druhou stranu se možná mezi nás postavila kulturní bariéra, která mi nedovolila tenhle nedochucený humor přijmout za vlastní. Ale Viago mě bavil! Forma dokumentu mi sedla taktéž a tak má velkou zásluhu na trojce, kterou této krevní skupině udělím. ()

eoj

Zábavná a originální žánrovka, která díky rozumné stopážin nemá čas začít nudit. "We are werewolves, not swearwolves". ()

Calabria

Dlouhou dobu jsem neviděl film, kterému bych se takhle zasmál, navíc originalita filmu je taky k dobru. Moje nejoblíbenější postava je Viago. Nejvtipnější scéna prokousnutí tepny :D Měl jsem z tohoto filmu obavy, ale teď si myslím že koho baví komedie, bude se to líbit. Já to budu doporučovat určitě dál ()

John_Clark

Pár dobrejch fórů, ale vzhledem k tomu, že nemám přístup k trávě, ani jinejm halucinogenům, nedokážu to patřičně ocenit.. Hromada kravin, u který se člověk spíš diví, na co se to vůbec dívá a semtam se zasměje. Možná, že jsem to nepochopil, ale těch 90 minut života mi autoři filmu dlužej! ()

Valtrik27

Tentokrát se dá souhlasit jak s pozitivními, tak negativními komentáři. Opravdu je to geniální neotřelá parodie, která nemá vůbec žádný děj (ostatně jako skoro žádný dokument) a asi by se lépe vyjímala jako sitcom. Podle mě rozdělovník mezi dvěma a čtyřmi hvězdami je v tom, jestli jestli jste infantilní hovado, které umí nebrat svět zas tak moc vážne. Já jsem. ()

Lazy87

Za 4 dávám jen proto, že už jsem byl dojebaný a druhá půlka mě moc nezajímala. Ale od startu pecka. Kdo má rád dokumenty a reality show, ten si to taky užije. ()

patho666

V potitulkovej scéne nám upír vymazáva poslednú hodinu a pol pamäte, obávam sa že na toľko trápnosti natlčenej do hodiny a pol sa tak ľahko zabudnúť nedá. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny