Profesoři zločinu

Smetto quando voglio

I Can Quit Whenever I Want

Komedie / Krimi

Itálie, 2014, 100 min

Výborný námět, herci válí a režie je jistá, ale italský humor mi evidentně moc nesedí nebo mu nerozumím, protože zábavných okamžiků jsem tu našel poskrovnu. Naopak, první třetina mě tou nespravedlností a lhostejností až srala. Fajn snímek, ale asi ne pro mě.(15.1.2017)

Je tam i pár slabších míst, ale celkově povedené. Výbornej námět.(26.10.2016)

Krušný život akademiků v postedukační době, aneb Breaking Bad po italsku. Italská komedie, kde se neprdí!(2.1.2017)

Super námet, od ktorého by som čakal oveľa gracióznejšiu komédiu. Bohužiaľ, tých zábavných scén v tom bolo pomenej, hoci občas sa dalo na tom aj kvalitne úprimne od srdca zasmiať - najmä na tej lekárenskej akcii :D (to bol pre mňa vrchol celej komédie). Partia vedcov, ktorí vytvorili drogový gang, to bol naozaj dobrý nápad. Postavy sa mi páčili, aj skladba deju mala celkom úroveň, no potenciál komédie nebol podľa mňa ani zďaleka naplnený. Takže mierny nadpriemer vyčíslený 3*.(28.10.2016)

Klasická európska trojhviezdičková komédia. V určitých okamihoch mimoriadne zábavné, v niektorých zas značne prepálené. Ale pri prepade lekárne som sa narehotala, to musím uznať.(4.12.2014)