Reklama

Reklama

Du xia II zhi Shang Hai tan du sheng

  • Hongkong 賭俠 II上海灘賭聖 (více)

Recenze (4)

Kordus 

všechny recenze uživatele

Rozdejte karty, připravte si žetony, jdeme zase hrát... tento rok už potřetí. Trošku si zrekapitulujeme situaci (pokud jste četli mé komentáře k předchozím dílům, můžete přeskočit) - V roce 1989 vznikl film God of Gamblers s Chow Yun Fatem a Andy Lauem a v roce 1991 byly natočeny filmy v hlavní roil se Stephenem Chowem - All for the Winners (inspirováno původním GoG), God of Gamblers II (střet obou linií - čili GoG a AftW, za účasti Andy Laua) a God of Gamblers III: Back to Shanghai. V All for the Winners přibyly do vínku postavám speciální schopnosti, jako možnost vidět skrz předměty (a tak zjistit protivníkovy karty), měnit předměty (z esa udělat krále a obráceně) a hýbat předměty (padly špatné kostky? No co, upravíme...). GoG III je na těhle schopnostech celý postavený. Na začátku se vlivem abnormální koncentrace gamblerské verze "Síly" přesune Chow se svým strýcem a partou zloduchů časem a z Hong Kongu roku 1991 se ocitnou v Shanghai 1937. Větší část filmu se pak změní na řežbu "supermanů" a za celou dobu příjdou jen dvě nebo tři krátké hrací scény. Akce je tentokrát méně krvavá než v předcházejícím díle (mrtvol je pořád hodně, jen toho z nich moc neteče), humor pro evropana více snesitelný a při sledování mě napadlo, že autor scénáře je asi velkým fanouškem Návratů do budoucnosti. Trochu zamrzí určitá epizodnost děje. Například ve třicáté minutě objeví Chowova postava ztracené umění "prokládaného kung-fu" (čím víc je vrstev mezi protivníkem a úderem, tím je větší síla), jenomže tahle sympatická blbost vydrží jen jeden souboj a následně se už ve filmu nevyskytne. Mohla vzniknout další bojová legenda, jako třeba "opilé kung-fu" Yuen-Wo Pinga, ale nestalo se. Škoda. Přesto filmu nemohu dát menší hodnocení než plný počet. Pro kreace Stephena Chowa mám slabost, děj je zajímavý a je v něm několik skoro geniálních momentů. A výborná muzikálová scéna... :) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Pořádná ujetost, která není špatná, ale tak nějak se od celkem realistického akčního filmu, který v sobě má humor, přešlo k fantasknímu filmu, který má sice humor, ale už nemá tak dobrou akci a rozhodně nemá tak dobré gamblerské scény, jako původní "Bůh gamblerů". Je to škoda, že se z toho dělá spíše divadlo. ()

Ceres 

všechny recenze uživatele

Napotřetí, ale dopadlo to vůbec nejlíp. Chow s Ngem zařadili ještě větší komediální stupeň, ke kterému přidali více speciálních schopností a příběh velmi dobře přesunuli díky cestování časem do roku 1937 do Shanghaie. Snímek ještě okořeňuje úžasná Li Gong, která dá nejvíce zabrat až na konci:-) Celkově ještě lépe povedená komedie s prvky fantasy než u předchozích dílů. 90% ()

muti 

všechny recenze uživatele

film som si chcel pozriet koli Gong Li a tak som nevahal skocit rovno na trojku, s cim napokon velky problem nebol. co bolo bolo a po uvodnom chaotickom zaciaktu sa dostavame do minulosti kde sa dostavame do zlateho veku - predvojnoveho Sanghaja 1937. takze co bolo napokon nebolo a ideme nielen trosku ovplyvnit minulost, ale si aj riadne zagamblit, hlavne kde uz mame tie nadprirodzene schopnosti vdaka panovi reziserovi. Stephenovi Chowovi fandim, v minulosti mu to ide ozaj bravurne. som rad ze mozem dat desiate hodnotenie filmu a tak mu dodat %ualne hodnotenie, pretoze si ho zasluzi. ps: film je na nase pomery dost drsny, tvrdym ranam neujdu ani zeny. "I'm not a man if I don't hit you. bitch! dead?" Koment: Kordus ()

Reklama

Reklama