Zánik

• Španělsko Extinction (více)

Svět ovládla zombie apokalypsa. Při přesunu lidí na letiště je jeden z autobusů napaden. Jack (Jeffrey Donovan) cestuje se svojí manželkou, dcerkou Lu a přítelem Patrickem (Matthew Fox). Bohužel jeho manželka útok nepřežije. Po devíti letech se ocitáme uprostřed další zkázy. Na Zemi vládne tuhá zima. Vypadá to, že přežilo jenom velmi málo lidí. Jack s Patrickem, ač sousedi, se nestýkají. Zombie se adaptovali na zimu a jdou si pro ně. (PROCESOR)

arcticsky

Docela slabý odvar z tematicky podobných filmů. Na 28 týdnů poté to nemá ani náhodou a ani vzdáleně....a to mám pro taková "díla" docela slabost a těšil jsem se. ()

Hepy13

Španělská Já Legenda na sněhu s otravnými flashbacky a nesympatickými herci. Za to s depresivní zasněženou atmosférou. ()

JM87

Málo kdy se mi stane, že během jednoho dne narazím na dva dobrý filmy. Dneska se mi to stalo. Zánik je jakejsi mix zombie / klimatickýho postapo survivalu, kterej je ale v něčem zajímavej. A to je asi nejspíš komplikovanej vztah hlavních dvou postav, který jsou jedny z nejposlednějších lidí na planetě. Navíc jsou sousedi a nesnáší se :D Někdo by mohl namítat, že tam jsou slabší divný efekty. Mně upřímně připomněly devadesátky a líbí se mi to víc než debilní CGI hovna, který teďka serou úplně do všeho. PS: A úvodní scéna je fakt hrozně dobře natočená. Působí velice uvěřitelně. Dejte si to :) ()

dawe787

Výborné hororové post-apokalyptické drama. Velmi mě potěšil příběh, atmosféra, výkon herců a hlavně zpracování zmutovaných původních zombíků, kteří mi připomínali mutanty z excelentního hororu Pádu do tmy, kde marně čekám dlouhé roky na třetí díl :-/ ()

Hapretor

Prostředí pěkné. Depresivní - vtáhne do děje. Akorát postavy ve filmu jsem nechápal. Jejich motivaci, chování, logiku, ... nějak mi to neštymovalo. Na zabití času ok. Jeden snímek jako sto jiných. ()

Rockerman

Tudy by mohla vést cesta, jak oživit zombie horrory. Vnést do stereotypních soubojů mezi lidmi a zombíky nějaký silnější lidský příběh, jako je tady ten vztah Jacka, Patricka a "jejich" dcery. Až na některé patetické kecy převládá spokojenost. ()

Wallis3

Takový drámo říznutý hororovýma momentama odehrávající se v postapo zmrzlém světě. Té cácoře máte chuť párkrát plesknout, ale co, je to dítě. Skouknout se to dalo. ()

BOURQUE

Solídny začiatok, ale potom takmer statický príbeh, kde posledných 20 minút opäť prinesie väčší adrenalín. Potenciál pre lepší film tu bol. Taká alternatívna verzia filmu Som legenda. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Raziel_cz

Zpočátku rozpaky z kombinování tolika témat, že by to zákonitě nemělo fungovat, se rozplynuly při zjištění, že film si na všechno bere přesně tolik času, kolik potřebuje, aniž by se vlekl, a ještě mu zbývá místo na akční vyvrcholení. Matthew Fox a Jeffrey Donovan jsou tahouni, jak se patří, emoce fungují, a přestože CG krajinky jsou fakt eklhaft, monstra jsou na druhou stranu na úrovni del Tora. Nejvíc si mě ale snímek získal právě zmíněnou akcí. Vivas boduje dynamickou kamerou a jednozáběrovými pasážemi, kdy sledujete hrdiny shora, jak se probojovávají přes zombomutanty ve stylu ikonického ovládnutí města upíry ve 30 dní dlouhé noci, nebo bez střihů přejíždí mezi třemi patry, zatímco v každém jiná postava za doprovodu dramatické hudby bojuje o život. Někdy to působí skoro jako divadlo, muselo to dát mrtě práce, je to efektní a vypadá to skvěle! Doufám, že jestli Vivase schvátí Hollywood, dostane se k čistě akčnímu filmu, protože takhle stabilní a přehledný je dneska málokdo. Více než solidní debut od tvůrce, jehož se určitě vyplatí do budoucna sledovat. ()

loki5

Něco mezi válkou světů, Já legenda a světovou válkou Z. Bohužel to ale není nic originálního ani zase tolik zajímavého. Clara je sice kočka ale v tomhle je jenom jako rekvizita, která prodlouží film o 15 minut. 60% ()

MickeyStuma

Snímek je dalším zástupcem zombie subžánru, který svým námětem kupodivu jistý druh originality má. Zombie film byl v posledních několika letech házen do autu hlavně vlivem svého neustálého sebeopakování. Najít scénář s nějakým novým úhlem pohledu byl takřka nadlidské síly. Trpělivost však růže přináší, což tento evropský filmový počin plně potvrzuje. Přímo o zombie film se v podstatě vlastně nejedná, ale má s tím co do činění. Na pozadí apokalyptické epidemie tu máme spor dvou bratrů, což je pro ně v dané situaci v rámci boje o přežití ohromnou zkoušku lidskosti a pochopení. Je těžké v takovémto příběhu najít hlavního hrdinu nebo se po divácké stránce postavit na něčí stranu. Děj je ve svém vývoji zcela nerozhodný v charakteristice každého z nich. Kdo je větší hrozba a pro koho? A dokáže nějak nějak danou situaci zvrátit a donutit bratry ke spolupráci? Film je tak zaměřen spíše na obyčejný lidský přístup, čímž je snímek svým způsobem frustrující. Nechat zabít souseda jenom proto, že je nenáviděn? Snaha o přežití může být hodně nepříjemná, když se nebude náležitě jednat se sousedy, zvláště při vědomí, že jsou společně jedni z mála zbývajících lidí, kteří mají to štěstí, že přežili apokalyptickou epidemii. Takže nic pro diváky čekající klasicky neustálé zombie útoky, roztrhaná těla a potoky krve. ()

Rathalos

Ladove peklo je postapokalypticky sci-fi horor,v ktorom svet zasiahne zombie katastrofa,skoda,ze sa tento film nezameral viac na akciu a gore efekty,lebo monstra boli fakt perfektne,strach a hroza pri pohlade na nich,masky na urovni,ale nevadi,aj tak sa jedna o vydarenu zalezitost a v ramci tohto zanru lepsi nadpriemer...:-) ()

Cryptkeeper

Celkem pomalé tempo,za to ale solidní,mrazivá atmosféra. Pěkné herecké výkony,fajn obsazení,ani ten příběh není uplně k zahození:) ()

Ondr@932

Mrtě luxusní komorní sci-fi horor ... Konečně po delší době něco pořádného se zombie ... V podstatě takové zombie podání tu ještě skoro nebylo. A dobrej herec Matthew Fox, zde předváděl parádní výkony ! 100% ()

Vabr

Na Maďarsko a Španělsko to ujde, ale kdyby to byl americký film, tak hrůza!! Herecký výkony bůh ví jak dobrý nebyly, nápad nebyl moc originální, dalo se čekat co se stane, v nějakých okamžicích vypadaly obludy špatně, nudil jsem se a přemýšlel, co dělám se svým životem, moc dlouhý (něco mohli vystřihnout, aby tam zůstalo to důležité). Efekty byly dobré, záběry s kamerou a její úhly taky, střihy. VYHODNOCENÍ: POŘÁDNĚ SI VYČISTIT ZUBY!!! Nedoporučuji. ()

Kingjiri

Že je Extinction víc drama o životě v postapokalyptickym světě než hororovej thriller mě moc nevadilo. Jen jsem nějak nemoh přijít na chuť scénám táta-dcera, který byly většinou příliš zdlouhavý (hlavně na začátku) a zbytečně nafoukly stopáž na skoro dvě hodiny. Moc nepotěšily ani digitální zasněžený exteriéry, který mnohdy nepůsobily moc realisticky. Rozplétání událostí, který se staly mezi Jackem a Patrickem bylo naopak vcelku zajímavý (i když s blížícím se twistem v tomhle směru poměrně předvídatelný). Dál se mi ještě líbil nápad nechat zombie adaptovat na jiný životní podmínky, díky čemuž nešlo o uplně klasickou zombie podivanou. Jenže i přes veškerou snahu tvůrců udělat tak trochu jinou žánrovku u mě převládá zklamání z delší stopáže a nevyužitýho potenciálu. Třetí slabá hvězda za akční finále. ()

helraiser

No nevím, ale na mě to tedy moc nezapůsobilo a docela přemrštěná minutáž. No v podstatě jediné co se mi líbilo tak byl vzhled monster a to je bohužel poněkud málo. ()

Acrobat odpad!

Tragickosť v doznení nudného snímku podtrhuje fakt, že ak máte na svedomí (starosti, scenárovej pomôcke, či iný popud) vo filme decko v nedobrom veku, tak robíte logické kiksy, že až to bolí. Príšerná nuda obrastená exkurzom do sociálnej drámy disfunkčného trojuholníka. Príšery sú zbytočnosťou, lebo nerobia napätie, efekty vsádzajú na falošný sneh, dom, les, cestu... Násilne vložené prvky sú výstrelom do prázdna a toto nemohlo mať nádej na úspech. (videné 12.08.2015, BDrip) ()

DarthFailord

Tak toto zdar. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů své kategorii. Totální vizuální porno, kde kamera často měla nálepku BEAST. Opravdu naprosto neuvěřitelná práce s barvami a některé scény jsou barevně a umístěním kamery skutečně impozantní. Vztah ústřední trojice celý film velmi dobře graduje stejně jako film samotný. Winter Zombie je naprosto famózně vytuněná echolokací. Nutno říci, že dějově to není žádné terno. I přes dobře vymyšlenou vztahovou osu, která se průběhem filmu pěkně otáčí je vidět značná absence děje jako takového. Což filmu ubírá na kvalitě. Každopádně jako celek je film skvělý a je lepší než mnoho zombie amerických filmů. Klidně bych si z toho dokázal udělat seriál jak Walking Dead. ..80% ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš