(49th KVIFF) Blind je jednak skvěle natočené a zahrané drama, ale jeho nejsilnější zbraní je jednoznačně scénář, respektive způsob, jakým za pomoci střihu vypráví a nechává diváka uvědomit si, co se vlastně děje. Myslím, že každý divák v sále si "těch věcí, které tu rozhodně nechci prozrazovat" všimnul a uvědomil si jejich význam a propojení v úplně jiném místě filmu. Jakmile jsem si to uvědomil já, byl jsem nadšený. Přesně tohle mám na filmech rád a nemůžu se dočkat, až film uvidím podruhé. Tady bude rozhodně co objevovat.(8.7.2014)

• hous.enka

Mísit realitu s fantazií považuji za jeden z těch zajímavějších momentů tohohle filmu. Jenže si nejsem jistá, zda se nakonec režisér neztratil v tom, co chtěl vlastně tímhle filmem říct. Možná jsem nedávala moc pozor, ale záměr autora jsem zkrátka nepochytila. Ano, byla paranoidní a praštěná a nechtěně komická, ale tím to přece nemělo skončit, ne?(20.4.2015)

Tak trochu rébus. Osleplá blondýna žije s partnerem a má představy, ve kterých figuruje jiná osleplá blondýna s jiným partnerem, což se postupně zkomplikuje natolik, že už jsem nedokázal rozlišit realitu od fantazie. A něco mi říká, že to byl autorský záměr. Jelikož jeden z mužů je posedlý sledováním rozmanitého porna, tak si tohoto žánru jako diváci také užijeme. Jde totiž o hlavní argument, proč je strašné být slepý. ;-) (70%)(15.7.2014)

Po dvou scénářích pro Joachima Triera mám Eskila Vogta na menším piedestalu a byl jsem zvědavý na jeho režisérský debut. Chvíli to vypadalo, že představí několik postav, jejichž osudy se na konci filmu "záhadným" způsobem propojí, ale sám jsem tomu nevěřil. Film postupně nabere úplně jiné obrátky a napětí je umocňováno schizofrenním střihem, jehož počáteční neuchopitelnost mi připomínala Rivettovu nad-klasiku Célina a Julie si vyjely na lodi (možná by šel uvézt lepší příklad, ale chybí mi přehled, takže se v tom nevrtej). V určitou chvíli ti pravděpodobně dojde, oč tady běží, i když já si tím nebyl stoprocentně jistý ani při závěrečných titulkách. Tahle studie fantazie slepé ženy mě rozebrala na kusy. Pokud jsi příznivec filmů, které „ignorují“ hranice mezi realitou a představami, tak sháněj Slepou. A otevři oči. Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o slepotě tímhle způsobem. Ve všech ohledech unikátní zážitek. Tohle ti knížka nenabídne. Bude zajímavé pouštět si tenhle film znovu a znovu, odkrývat další detaily a skládat tuhle geniální mozaiku.(9.3.2015)

Uvedeno na MFFKV v sekci „Deset evropských režisérů očima Variety“ s komentářem, že tento snímek je tak trochu jiný a výjimečný. A opravdu! Slepá stojí za vidění pro naprosto originální a citlivý přístup k příběhové naraci, nevídanou střihovou kompozici podpořenou skvělou režií a hereckým výkonem hlavní představitelky. A pokud nedokážete náležitě ocenit originální debut Eskila Vogta, tak si alespoň ve filmu užijete trochu toho porna, sexy hlavní hrdinku a vtipné momenty.(8.7.2014)